Лазерно разбиване на камъни в Пловдив

  • 2 739
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте!
След неуспешно екстракорпорално разбиване на 1см камък в бъбрека ми, реших, че трябва да мина на варианта с лазерно, защото ми създава проблеми... В Каспела обаче ми дадоха доста висока цена за цялата процедура 1200-1300лв, като преди нея се поставя стент. Моля  ако някой е правил такова разбиване в Каспела, да даде повече информация или да ми препоръчате друга опция за Пловдив. Чудя се навсякъде ли са толкова високи цените? Уж касата поема част от процедурата

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Препоръчвам само и единствено Каспела. Касата покрива престоя само. Скенер, стенд и разбиване струва точно 1250-1300лв.
Тези от 1 см са най-лоши камъни и правят много поразии.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 726
Здравейте!
След неуспешно екстракорпорално разбиване на 1см камък в бъбрека ми, реших, че трябва да мина на варианта с лазерно, защото ми създава проблеми... В Каспела обаче ми дадоха доста висока цена за цялата процедура 1200-1300лв, като преди нея се поставя стент. Моля  ако някой е правил такова разбиване в Каспела, да даде повече информация или да ми препоръчате друга опция за Пловдив. Чудя се навсякъде ли са толкова високи цените? Уж касата поема част от процедурата

В Хирургиите на Пещерско шосе също има литотриптер и разбиват и с лазер.

# 3
  • Мнения: 2
Здравейте!
След неуспешно екстракорпорално разбиване на 1см камък в бъбрека ми, реших, че трябва да мина на варианта с лазерно, защото ми създава проблеми... В Каспела обаче ми дадоха доста висока цена за цялата процедура 1200-1300лв, като преди нея се поставя стент. Моля  ако някой е правил такова разбиване в Каспела, да даде повече информация или да ми препоръчате друга опция за Пловдив. Чудя се навсякъде ли са толкова високи цените? Уж касата поема част от процедурата

В Хирургиите на Пещерско шосе също има литотриптер и разбиват и с лазер.
Точно там бях за екстракорпорална литотрипсия, без абсолютно никакъв ефект. Странното е , че след процедурата ме прегледаха и казаха, че е останало само едно парченце 3мм от първоначалния камък 1см. После обаче, не изкарах никакви парчета, а болките продължиха. При следващ преглед, се оказа, че камъка си е там, пак 1см

# 4
  • София
  • Мнения: 6 726
Има и опция за лазер там (предполагам все още). Попитайте и за нея.

# 5
  • Мнения: 8
Здравейте, разбихте ли камъка? Аз съм от гр. Шумен. Тук в местната болница ми казаха, че имам камък 1 см и мв пратиха в Александровска болница в София на литотриптер. Там уж бяха разбили камъка обаче при преглед във гр. Варна се установи, че има камък 7 см. В болница Св. Марина гр. Варна ми разбиха камъка с лазер проф. Анакиевски проведе операцията. Първия път като влязох ми поставиха стенд и след месец влязох отново за разбиване. Стенд+операция с избор на екип ми излезе около 2000, малко отгоре може би. А в гр. Пловдив бях на преглед и консулт при един д-р Читалов мисля, че се казваше в Транспортна болница. Изобщо не бях впечатлена.

Общи условия

Активация на акаунт