Какво е сгафил Иво Инджев?

  • 5 678
  • 129
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 353
  Divana така беше, а истината едва ли ще се разбере.

# 46
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Иво Инджев си е върл тъмносин седесар по душа. Напоследък се беше кротнал, но нали идол му е Иван Костов - не можа да се удържи да не се включи в предизборната кампания.
Винаги е бил тенденциозен в изказванията си и предаването си.
Лично мнение.

# 47
  • Мнения: 2 013
Аз пак си отворих бутилка вино, въпреки диетата (за втори път вече в последните седмици) и съм малко емоционално настроена. Гледам ББ и се чудя защо. И си мисля, че журналистиката ни е много беззъба, уви, защото е ниско платена, т.е. може да бъде добре купена, което се случва на ниво главни редактори, директори и най-вече собственици. И даже не е нужно да бъде купувана точно с пари. Купува се с влияние, постове някакви, лицензии, рекламодатели и т.н. Уф, не ми се пише повече...

# 48
  • Мнения: 2 353
  Ян Бибиян кажи ми един журналист, който не е политически пристрастен Peace
  Не знам дали сте гледали новините - в италианския парламент друсат яко. Какво ли ще стане ако и тук направим такъв експеримент? Нашите като по-бедни сигурно са на транквиланти от аптечката на баба. Ефекта е горе-долу сходен.

# 49
  • Мнения: 193
Позволил си е да изнесе непроверена информация за Президента Първанов или агент Гоце /незнам как да го нарека/.
Аз също неодобрявам такъв тип журналистически прояви, но съм учудена за Иво Инджев... 

Какво значи изнесе непроверена информация? Все едно да пита в ефир: "Има един слух, че Петър Манджуков, на когото президентът връчи орден "Стара планина" му е подарил мезонет на една от централните софийски улици. Вярно ли е това?" Той просто е попитал. Макар и да е станало малко по-различно, горе-долу е същото. Няма да се повтарям какви са начините да потвърди или отхвърли този слух, защото вече ги писах по-горе. Но истината е, че е трябвало друг да пита, а не Мишо Мирчев...

Ами значи това, че по време на предизборна обстановка, политиците с нечиста съвест са доста чувствителни. Когато изнасяш такъв вид информация /дори и вярна/ трябва да си доста предпазлив, инвормацията ти да не бъде категоризирана като слух или компромат. Има си начини.
Харесвам много Иво Инджев, и ме е яд, че е пострадал точно заради Първанов.

# 50
  • София
  • Мнения: 4 867
трудно ми е да допусна, че журналист, а и човек от класата на инджев просто ще сгреши в ефир. или е планирал гафа, или са му го планирали... за толкова години все се е научил какво и пред кого да говори...

# 51
  • Мнения: 3 423
Лени, дай химикалката да се
подпиша под мнението ти.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 244
Абсолютно нормално е един журналист да е прИстрастен в известна степен, все пак и журналистите са хора.
Съвсем друг въпрос е редакционната политика на медиата, "информационното масонство", както го определи Георги Лозанов.
Това означава, че нещата, които ви сервират по новини, вестници и прочее, са нещата/мненията, които са изгодни на редакцията. Това са нещата, които ТЕ искат да ви покажат, а не тези които се случват - като степен на важност. Промиване на мозъци се нарича иначе.

# 53
  • Мнения: 258
След Divana и CTramell не остана много за казване, освен едно - "десните" не се поучават от грешките си. По време на предишната кандидат-президентска кампания, Стоянов загуби точно защото си позволи подли забележки по адрес на друг кандидат и това не се понрави на доста хора с по-умерени възгледи. А сега най-вероятно, Инджев, по същия начин, ще отблъсне хора, които са мислели да гласуват за Беронов (чиято кандидатура и без друго не е особено убедителна и вдъхновяваща), понеже виждат че вдясно всичко тече по старому и "сините" продължават да се опитват да печелят политическите битки с подли удари под кръста вместо с честна и открита игра.

# 54
  • Мнения: 4 978
Много харесвам и уважавам Иво Инджев като журналист. Винаги е бил на ниво, премерен. Не мога да повярвам, че е направил такъв гаф. Понеже не съм гледала точно това предаване, от прочетените по-горе цитати изобщо не ми се струва да е подвел аудиторията.
Споделям мненията на Янита и Лени.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 381
трудно ми е да допусна, че журналист, а и човек от класата на инджев просто ще сгреши в ефир. или е планирал гафа, или са му го планирали... за толкова години все се е научил какво и пред кого да говори...
Peace

# 56
  • Мнения: 2 353
  Фил, защо на "и" в "пристрастен"? newsm78

# 57
  • Мнения: 4 978
  Фил, защо на "и" в "пристрастен"? newsm78

Сигурно без да иска, вместо пристрАстен, за да не се разбира, като пристрастЕн ...

# 58
  • Мнения: 2 353
  То беше ясно, че  е двусмислено.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 244
  Фил, защо на "и" в "пристрастен"? newsm78

Щот съм тъпа  Mr. Green
пристрАстрен, имах предвид

Общи условия

Активация на акаунт