Детето в собствена стая - откога?!

  • 2 028
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 479
На 6 м. го преместихме в детската стая и оттогава спи там. Не заспива сам, макар че вече се случва, но на притворена врата.

# 16
  • Мнения: 416
Когато стана на 5 месеца го отделихме в неговата стая.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 926
От три дни сме в новия апартамент и Нати спи в стаята си. Ставам по няколко пъти на нощ , но се надявам да свикне Praynig

# 18
  • Мнения: 745
Ех мами завиждам Ви. Василенка е вече на 5 г. и половина и определено сме изтървали момента с преместването в детска стая. Колко много и говоря да знаете ама тя не и не. Сега обеща като стане ученичка да спи в нейната стая.
Мисля, че около годинката е най-удачният период за преместване в отделна стая, че колкото повече порастват толкова по-хитри стават.

# 19
  • Мнения: 507
И мен много ме вълнува тоя въпрос. Предстои ни преместване в ново жилище, направихме и детска стая, и се опитваме да уговаряме Мони, че там ще спи в нейната стая, но не се получава. Не ще и да чуе Sad Не знам да опитвам ли въобще, да не и създам някоя травма newsm78 Майка ми и баща ми ми се карат, луда съм била, детето било малко...чак като станела първи клас. Rolling Eyes

# 20
Привет!Каката я отделихме на 3 години, след няколко месечно разнасяне по стаите, намирала съм я заспала коленичила на пода с глава на леглото ни, но бяхме упорити и тя свикна. Вече пет години спи сама, от време на време иска компания, но след една прочетена приказка или като си поговорим малко заспива. Малкият е само на 9 месеца, за сега спи при нас, но смятам напролет да го настаним при каката! Той е много кротък, нощем почти не се буди, за това смятам, че няма да има проблеми!

# 21
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Мойто бебе сега е на 5мес.Спи сама от първия ден, в който се прибра от болницата.Не съм ставала нощем (тя спи 10-11ч. като възрастен от самото си раждане).Не съжалявам нито за миг, че съм я оставила в самостоятелна стая.Незнам какво да те посъветвам, мисля че зависи от детето.Ако моето не спеше нощно време сигурно щеше да е при нас, въпреки че съм против.Знам ли?

# 22
  • България-София
  • Мнения: 573
Моите от 3 месечни спят в отделна стая.

# 23
  • Мнения: 7 474
Преместих я на около годинка, но можеше и доста по-рано. Така и тя спи спокойно и ние  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 3 679
Преместих я когато беше малко над 6 месеца. До 2 години и 2 месеца си спеше сама, но после нещо и стана и се пренесе при нас на спалнята. От близо месец обаче отново си спи в нейната стая и то на голямото легло  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 256
Искам да благодаря на всички, които си отделиха от времето за да отговорят на моя въпрос. Ще последвам съвета на “velvet” и ще си купя по-голям спален чувал за да не се отвива, че предишния ни омаля. Сигурно и аз като “Mama mishi” и  “tety” ще претичвам нощем от стая в стая но.... такъв е животът!  Hug

# 26
  • Мнения: 11 607
Може би детето само ще ви подскаже,че е готово за самостоятелност! Аз лично не бих ходила при детето по 2-3 пъти нощем и да си разбивам по този начин съня. Ще предпочета да е до мен. Но помислете и за това като е само детето - да не се изплаши от нещо ако се събуди нощем и не може да се усети къде е!
 При нас няма проблем, защото момчетата са си двама в стая и малкото не се чувства самотно, а каката ни е голяма, но въпреки това иска да спи с някой. Било и скучно сама!

# 27
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Като гледам отговорите и си мисля, че и на нас ни е вече време да се отделяме, сина ми е на 1 година и 1 месец.... newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
От първия ден у дома - спинка сама в стая. В началото съм ставала, но скоро след това започна да си спи по цяла нощ.

# 29
  • Мнения: 281
Беше на 11 месеца когато го преместихме в самостоятелна стая. Нямахме никакви проблеми. Разбира се, спим на отворени врати за да можем да го чуем ако се задави или закашля  Peace

Общи условия

Активация на акаунт