Мама чака първото ритниче от СЕПТЕМВРИйското момче или момиче! (Тема 4)

  • 33 718
  • 782
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 6 005
Mama2021, какво кошче за кола, легло и матраче взехте?
На мен ми препоръчаха този тип подложка за къпане, по-опитните какво мислите? http://www.angelcare.bg/portfolio-items/%d0%bf%d0%be%d0%b4%d0%bb … portfolioID=10564

# 511
  • Мнения: 45
Аз такива подложки за къпанене не съм ползвала никога. Първите седмици къпех сина си в легенче, защото няма смисъл да се пълни голямо корито за толкова малко бебче. В родилното ги къпеха под чешмата даже сестрите, ако нямах кой да ми полива сигурно и аз така щях да правя в началото. Като стана по-голям си го подпирах с едната и миех с другата, а след 5тия месец седеше стабилно сам и вече си играехме в коритото. Според мен е излишна такава подложка, но кой както го усеща. Blush

Последна редакция: пт, 11 юни 2021, 16:51 от Marzhely

# 512
  • Мнения: 164
Mama2021, какво кошче за кола, легло и матраче взехте?
На мен ми препоръчаха този тип подложка за къпане, по-опитните какво мислите? http://www.angelcare.bg/portfolio-items/%d0%bf%d0%be%d0%b4%d0%bb … portfolioID=10564

Нашето кошче за кола е Besafe izi go. Взехме най-малкия размер 0-13кг. Има и база isofix. Съвместимо е с количката, която взехме - Mima Xari, чрез адаптери за по кратка разходка или нещо набързо да свърша например.
Леглото и матрачето го взехме от Baby Galix

Ваничката, която взехме е на Moni и има подобна подложка от 0-6м. Мисля, че ще ни бъде от полза.

Аз пък имам чуденка относно пелената за изписване - има ли нужда от такова нещо? Някоя по-опитна и запозната мама може ли да каже..

# 513
  • Мнения: 14
Здравейте,  мамчета! Отдавна не съм писала, но се старая да наваксам с четенето. То, при мен не бяха контракции, кървене, лежане и т.н. За капак, бях и на съдов хирург, който ми назначи, непосредствено след раждането фраксипарин и т.н. , а дотогава основно почивка с високо вдигнати крака. Иначе, засега сме си купили количка 3 в 1, кошарка и матраче. Допълнително, мои близки,  ни дадоха столче за кола, шезлонг-люлка и др.. От втората бременност,  бях много доволна от вана за къпане на ок baby и сега ще си купя такава от 0 м. до 12 м.Тези дни, мисля да изпълня списъка за болницата.

# 514
  • Мнения: 147
Здравейте,

Mimei 80 дано всичко е наред при теб.

За къпане действах под мивката първите 2 седмици докато падне пъпчето (показваха в училище за бременни с 3 пръста как се държи под гърдите). След това още малко изкарах така и ми натежа и сменихме във ваничката, като мъжа ми държи бебето, аз мия. Имахме такава подложка:



Оказа се безмислена, защото бебето стоеше във въздуха бая високо и съответно ставаше студено Grinning Мира на мен тази подложка ми харесва, също споменатата ваничка ок baby. Със сигурност ще взема нещо, защото вероятно ще се наложи аз или таткото да къпем бебето сами докато другия се занимава с голямото.

# 515
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Ние снощи поръчахме това корито от Емаг в момента е на промоция:

че сме в гарсониера и няма много място и така лесно да го съхраняваме Simple Smile

# 516
  • Мнения: 2 836
Момичета, споделете списъка за болницата какъв е? Някоя от вас назад беше написала, че ще изпълва такъв.
За покупките - на нас ни се налага да купуваме почти всичко наново, тъй като св пренасяхме и мн неща подарихме.
Засега купихме само количка 3 в 1 на Хаук.
Предстои кошара, шезлонг - люлка.
В раятойс има 20% за над 500лв, ако някоя от вас ще прави голвми покупки, може да погледне.

# 517
  • Мнения: 108
Момичета, споделете списъка за болницата какъв е? Някоя от вас назад беше написала, че ще изпълва такъв.
За покупките - на нас ни се налага да купуваме почти всичко наново, тъй като св пренасяхме и мн неща подарихме.
Засега купихме само количка 3 в 1 на Хаук.
Предстои кошара, шезлонг - люлка.
В раятойс има 20% за над 500лв, ако някоя от вас ще прави голвми покупки, може да погледне.
Може ли да ми споделиш кой модел си купихте,че и аз съм си набелязала една на Хаук в този магазин но я нямаше на живо да я пробвам 🙂

# 518
  • Мнения: 2 836
Момичета, споделете списъка за болницата какъв е? Някоя от вас назад беше написала, че ще изпълва такъв.
За покупките - на нас ни се налага да купуваме почти всичко наново, тъй като св пренасяхме и мн неща подарихме.
Засега купихме само количка 3 в 1 на Хаук.
Предстои кошара, шезлонг - люлка.
В раятойс има 20% за над 500лв, ако някоя от вас ще прави голвми покупки, може да погледне.
Може ли да ми споделиш кой модел си купихте,че и аз съм си набелязала една на Хаук в този магазин но я нямаше на живо да я пробвам 🙂
Пиши ми на лично, Миами е модела (от друг магазин последна бройка я взехме), немска марка е, лека и удобна, кошчето си е със сертификати.
Другите момичета да внимават с бг марки, че май кошниците не са минали краш тестове и тн

# 519
  • Мнения: 649
Ние взехме Хаук Марс, плюс кош за новородено. Изглежда доста добре, пробвахме я в магазина и се надявам да останем доволни. Simple Smile

# 520
  • Мнения: 6 005
Здравейте, да раздвижа малко темата, хем да питам нещо ☺️
На някоя от вас назначиха ли й обременяване с глюкоза? Аз днес бях на преглед и лекарят ми каза, че го назначава като изследване задължително тъй че нямам избор - в понеделник ще ходя.

Също още съм в чуденка какъв съд за къпане да взема - дали просто подложка и да го къпем с душа или направо ваничка с висока поставка, за да не клечим по земята.
Гледам и кошчета за кола - имате ли впечатления от тези на Chicco? И по принцип какъв възрастов диапазон е най-добре да се вземе? Ние пътуваме доста, тъй че определено столчето няма да е за украса.

# 521
  • Мнения: 2 836
Здравейте, да раздвижа малко темата, хем да питам нещо ☺️
На някоя от вас назначиха ли й обременяване с глюкоза? Аз днес бях на преглед и лекарят ми каза, че го назначава като изследване задължително тъй че нямам избор - в понеделник ще ходя.

Също още съм в чуденка какъв съд за къпане да взема - дали просто подложка и да го къпем с душа или направо ваничка с висока поставка, за да не клечим по земята.
Гледам и кошчета за кола - имате ли впечатления от тези на Chicco? И по принцип какъв възрастов диапазон е най-добре да се вземе? Ние пътуваме доста, тъй че определено столчето няма да е за украса.

Ние имахме кошница на Чико от 0 до 9 кг мисля се водеше. Доволни бяхме.
За ваничка - съветвам вана с поставка.
За глюкозата от коя точно г. С. Се назначаваше?

# 522
  • Мнения: 6 005
Между 24 и 28 седмица.

# 523
  • Мнения: 427
Точно на тази вълна съм. Правих преди няколко дни обременяването. Излезе кофти и вече 2ри ден меря кръвната захар с глюкомер преди и след всяко хранене. Доста хубави стойности докарвам. След седмица ще обсъдим с ендокриноложката какво е положението. Като цяло само месото не понасям в диетите, но ще се търпи. Аз хляб и пакетирани не ям, нито шоколад и газирано, но явно ще трябва да се мине и през това Sad

# 524
  • Мнения: 6 005
Какви са допустимите граници?
При мен каквото и да излезе като резултат чааак другия месец ще го коментирам с ендото, че искаше заради добри показатели на хормоните да пропуснем контролен преглед за този месец.
Притеснявам се малко защото съм с Хашимото, а и имам в рода си диабетици, пък и като знам какъв съм карък.. И проблем с това ще имам 😁

Общи условия

Активация на акаунт