Мама чака първото ритниче от СЕПТЕМВРИйското момче или момиче! (Тема 4)

  • 34 075
  • 782
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 646
Аз вече правих трета фетална - в 28гс.
А за морето - в момента сме на море (добре че се оправи времето точно преди да дойдем). Както в морето, така и в басейните не се престрашавам да се потопя повече от краката. Все пак ми е хубаво, мокря си тялото, събирам витамин Д, малкия се радва и така, разнообразие си е.

# 571
  • Wonderland
  • Мнения: 812
Морето и ние го пропускаме, въпреки че аз се чувствам добре, според АГ всичко е наред,но ММ категорично не иска и да чуе, ще си караме отпуската му на двора с баткото. Не иска да чуе за никакви пътувания където и да е, страх го е че сме на финалната права след толкова препиятствия и да не се обърка нещо заради едното море....Баткото и той се настрои,че тази година ще пропуснем като никога морето, а пък за лагер без нас не иса и да чуе.
За феталната - вече имам записан час при Стратиева за 29.07 и с нетърпение го очаквам. Тя ми каза,че предпочита и 3тата фетална и я препоръчва за нейните пациентки.
Днес ще разбера резултатите от изследванията вчера- АГ ми пусна отново ПКК, урина, секрет и ТСХ. Надявам се всичко да е в норма.
Приятна почивка на тези,които са на така любимото ми моренце! Топнете крачета и за мен Heart

# 572
  • Мнения: 67
Момичета, а как сте с килата и симптомите. Реално вече влизаме май всички в 3ти триместър. Има ли някаква промяна при вас. Аз засега се чувствам все още енергична и добре, нямам търпние да поплувам в морето и да повикам по децата, дано всичко е наред, че и на басейни смятам да ходя, преди съм ходила без проблем, едната ми дъщеричка е августово бебче.
Иначе започнах аз да получавам крампи през нощта и си купих Магнерот.
Килата се забавиха, след като първият триместър качих 10, не съм мръднала. Да видим как ще е, но вече ми е по-спокойно, защото все пак не качих и вторият десет, аз се притеснявах какво ще стане ако качвам с такъв темп.

Напоследък мн ми се ядат комбинации като сладко със солено, но определно тази бременност сладкото си ме влече.

Аз за третата фетална се чудя, но може би ще отида..все пак мисля да ми е последната в живота Grinning

# 573
  • София
  • Мнения: 646
Като симптоми при мен започна по-видок пулс Sad Има ли други бременни като мен? При мен се покачва малко над 100 като се движа и около 95/100, когато съм легнала. Като цяло не знам защо се получи и как и се наложи да спра кардиото и тренировките, което доста ме депресира Sad Така добре се чувствах с тях.

# 574
  • Мнения: 99
И при мен пулсът върви около 90, обяснено с по-голямото натоварване за изпомпване на кръв и към бебето като цяло. Не го усещам, само като качвам стълби. Иначе като кг + 3.5кг общо до тук, нямам никакви сили и само си лежа, и четем с детето книжки 😀. А д-р Атанасова да, изненада малко с отпуската, но се очаква лятото да излизат лекарите. На мен каза, че ще говори с д-р Нашар, ако тя не може с д-р Апостолова, да поемат нейните раждния за в този период. Дано я дочакаме 🤞🏻. А за море - ако го бъде - средата на юли. Почнахте ли с покупки? Някой взе ли си гнездо?

# 575
  • Мнения: 2 836
Здравейте, момичета.
Ние си живеем на морето, така че при всеки удобен момент ходя с малката.
Не смея и аз да се къпя, само топвам крачета.
За кг - +5/6 кг съм до момента. Надявам се на още поне 5кг до края.
За 3та фетална - бихте ли казали кои седмици се прави?
Моето кръвно е ниско по принцип, сега е 100/50 😕

# 576
  • Мнения: 67
Моят пулс според смарт гривната ми е към 70 повечето време, дори като се разхождам, добре ми е, мисля, че нямам проблеми с кръвното също. Бая си се движа и мн добре се чувствам въпреки килцата, дано да продължи това.
За покупки, аз съм мн зле, не ми се занимава изобщо. Достатъчно покупки постоянно имам за каките. GrinningVery Happy:D:D:D

# 577
  • Мнения: 381
Аз съм +10 кг и ги усещам осезаемо. За море плануваме средата на юли. Иначе освен жегите за сега нямам други проблеми.Имам си енергия, нямам някакви неразположения като не броим , че през нощта не се спи. Вече не мога само наляво. Всеки път като завъртя надясно се започват усилени ритници и се обръщам пак наляво . Пулсът , когато и да го измеря е 100-110.Аз се чудя какво раждане да избера. Имам секцио преди 12 години и не е проблем да родя нормално. Единственото, заради което се колебая са думите на АГ, че вече така или иначе имам секцио и коремна травма,ако избера нормално ще имам и минусите на нормалното раждане.

# 578
  • Wonderland
  • Мнения: 812
По повод кг за около месец съм качила само 1.5 кг,което е добре. При мен пулсът също е по-висок варира между 90-100, но и аз знам че заради бебоците се покачва. Кръвното си ми е ниско 110/70 или 100/70 общо взето в ниските граници съм.
Третата фетална мисля,че е около 30-33 г.с.
С покупките се спрях малко,доста дрешки накупих. Останаха креватче, матрак, спално бельо и обиколници, вана със стойка и козметика за бебчо.

# 579
  • Пазарджик
  • Мнения: 28
Здравейте момичета, за море аз ще пропусна тази година, 3-4 часа път ми се виждат много, а и с тези жеги и постоянното ходене до тоалетна не съм за никъде 😄 пък и ако не мога да се топя в морето няма смисъл.
На ФМ моята АГ препоръчва 32 седмица което е края на юли и началото на август, може би ще отида.
Иначе и аз се чувствам доста уморена, не спя добре и сутрин ми е ужас. Много ми тежи корема и ме опъва и едвам се навеждам вече.  Качила съм 6 кг. до момента, мисля че е добре за 6 м. ще видим останалите 3 как ще е😀 Гледам редовно да си правя упражнения за бременни по 15 мин на ден и се чувствам добре за сега.
Пулса като че ли с магнезия ми е добре, но съм ниско кръвно 100/60 обикновено. Тормози ме много заглъхването на ушите, често ми се случва и е много неприятно. На някой друг случва ли му се?
А за покупките, за момента имам само две комплектчета за бебо и хавлийка. Но имам списък и съм набелязала всичко което искам и мисля да купя по сайтовете и магазините и ще дебна промоции 😊

# 580
  • Мнения: 164
Моята бременност за момента върви добре. Като изключим, че започва да ми тежи и вече не успявам да настигна мъжо с неговата 1-метрова крачка. Качила съм около 6кг за началото на 7-ми месец смятам, че се движа в норма, е предполагам ит тук нататък ще избухна 😁
Разбира се и аз се поизморявам повечко вече, енергията ми е на кота 0 .. търся си и летни рокли, защото вчера излизах около обяд и щях да умра от жега 😁

Планираме пътуване до морето около средата на юли да топна крачето и да сменим обстановката малко, но съм на трета ФМ на 22.07., когато ще съм 32седмица точно. И ще трябва да сме си в София. След това не мисля да пътуваме повече. Реално тогава ще съм прясно влязла в 8-ми месец.

Кръвното и моето е ниско 100/60; пулсът около 80..

Имаме мисля почти вече всичко накупено, останаха обиколници и хавлийки,и може би някоя дрешка още, гнездо взехме на Doomoo, козметика от Бебемания на Мустела. Ще е хубаво да почна и лека полека да обзавеждам и себе си за родилното, макар че всичко осигуряват в Токуда, мисля да взема 1-2 нощници, които да си ползвам после и вкъщи.

Препоръчайте ми крем за зърна - колебая се между този на Медела и на Лансинох?

Мисля към края на Юли да започна малко по-малко да пера и гладя, макар че ще има достатъчно време, но да съм подготвена. Също и за прах се чудя между Тео бебе и Сано Максима..

Оо и да се похваля ще правим бременна фотосесия след 2 седмици /дават го най-подходящо 7ми месец/. Има ли други мами, които ще правят такава? За мен е много мил и скъп спомен Simple Smile

# 581
  • Мнения: 1 146
Здравейте Simple Smile

Ние също живеем до морето и идваме често. Не съм се къпала, тъй като ми е студена водата, но като се затопли ще поплувам.

Крем ползвах с предното на Лансинох, сега пак такъв съм взела. Нощници имам, но ще взема поне една нова за късмет Grinning Имам да купувам още някой дребни неща, но основното го имаме.

Иначе за килограмите, аз съм в 29 г.с и съм 7 нагоре... ами тежат ми да си кажа. Наляла съм бедрата, но каквото такова.

# 582
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Здравейте и от мен,аз вчера бях на ЖК и лекарката ми каза,че имам ниски стойности на околоплодните води,та днес пак ме вика,понеже е заедно на дежурство с АГ което се следя на частно(те си работят тъй заедно...само,че едната само на частно прави прегледи). И ми каза,че просто по на често трябва да ги следи тия води,не изглеждаше нещо притеснително Thinking ,четах,че може да е от високото кръвно на майката на моето кръвно винаги е 100 на 60 и на горе по коментарите видях,че и друга мама е с подобно кръвно.
Та не знам има ли някой в същата ситуация и трябва ли да се притеснявам? Thinking

За покупките,за сега сме взели:
Креватче
Ваничка
Помпа и комплект за родилки си взех
Спално чувалче
Раница за носене на бебчето
И за сега толкова....има и още Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 22 юни 2021, 13:50 от Pelenė

# 583
  • Пазарджик
  • Мнения: 28
Здравейте и от мен,аз вчера бях на ЖК и лекарката ми каза,че имам ниски стойности на околоплодните води,та днес пак ме вика,понеже е заедно на дежурство с АГ което се следя на частно(те си работят тъй заедно...само,че едната само на частно прави прегледи). И ми каза,че просто по на често трябва да ги следи тия води,не изглеждаше нещо притеснително Thinking ,четах,че може да е от високото кръвно на майката на моето кръвно винаги е 100 на 60 и на горе по коментарите видях,че и друга мама е с подобно кръвно.
Та не знам има ли някой в същата ситуация и трябва ли да се притеснявам? Thinking

За покупките,за сега сме взели:
Креватче
Ваничка
Помпа и комплект за родилки си взех
Спално чувалче
Раница за носене на бебчето
И за сега толкова....има и още Rolling Eyes
Здравей, аз съм с ниско кръвно 100/60 и по-ниско пада даже. До сега не са ми казвали нищо за околоплодните води, нито за шийката на матката. Като цяло казват, че нещата са в норма и не обясняват подробности, надявам се че щом не казват значи всичко е ок. А на БХС ме изкараха с риск от прееклампсия. 🙄 Видя ли странно, тъй като цял живот съм с ниско кръвно и никога не съм вдигала, но АГ при който се следя каза да не се притеснявам, че това са най-вече статистики.

# 584
  • Мнения: 296
На мен си ми натежава и започва да ме наболява корема при повече ходене. Като килограми съм + 7, като последния месец нямам и 1 килограм качен. Ние живеем на морето, но най- много да мина с топване само на краката. Не ми се рискува накрая да си лепна нещо.
  Моя пулса на моменти се покачва, а в състояние на покои си е добре. Четох, че е нормално за над да е завишен.
  Третата ФМ ще я правя като ми се пада 31+6 да съм тогава.
   Аз съм в чуденка относно стерилизатор, така че ако може съвет. Харесвам Avent, но е около 140лв., гледах и на Cangaroo като там цената им е около 70лв. Имат много малки разлики.
  Някой беше питал след секцио дали може нормално. Аз мнооого искам нормално, но след секцото ми имам още една скорошна операция и след разговори с 3- ма лекари казват, че няма смисъл да поемам такъв риск. Искам не искам ще съм секцио.

Общи условия

Активация на акаунт