Мама чака първото ритниче от СЕПТЕМВРИйското момче или момиче! (Тема 4)

  • 34 556
  • 782
  •   1
Отговори
# 75
  • Пазарджик
  • Мнения: 28
Здравейте момичета, присъединявам се и аз с най-голямо удоволствие в темичката 😊
*Cherry*Blossom*, благодаря за хубавите теми и толкова много полезна информация 😊 . Ако можеш да добавиш и мен, чакаме момченце, втора бременност ми е и съм от Пазарджик. Термина ми е на 28.09.21
Изчетох почти всичко от темата. За сега и аз имам стандартни неразположения, стяга ме корема понякога и изпитвам по силна болка като ставам от седнало положение понякога. В момента съм с ниска задна плацента. По бързо се уморявам и задъхвам на моменти и ми заглъхват често ушите, но като цяло съм добре. Пия от два месеца Магнерот и Immunolacton.
В момента съм в 18 г.с + 6 и чакам също като другите с нетърпение ФМ на 21.05. Мисля да раждам в Селена в гр. Пловдив и ще ходя там на ФМ.
Желая на всички хубав и усмихнат ден 🌞

# 76
  • Мнения: 87
Здравейте, момичета!
Христос Воскресе! Бъдете здрави и благословени!
Нямах много време тези дни и само ви четях.
Ще опитам до края на седмицата да направя корекциите, за които ми съобщавате.
Времето е прекрасно при нас и почивните дни бях по цял ден на двора. Дано да се задържи така, че в Неделя смятам да празнувам рожден ден на въздух под шатрата Simple Smile
Пожелавам ви слънчева, успешна, усмихната и здрава седмица Simple Smile

# 77
  • Germany
  • Мнения: 116
Христос Воскресе! Как сте в жегите? На мен не ми влияе добре , нямам сили. А и някакво гадене се завърна в 21+ г.с . Някакви спасения имате ли си?  Сигурно вече сме по- едри и жегата не прощава😅

# 78
  • Мнения: 649
Христос Воскресе ! Бъдете здрави и обичани Simple Smile

Аз мога да се похваля с пътешествие малко извън града и днес с един двучасов преход  на една екопъкета😊 Чувствам се супер в 23та седмица, но се уморяват краката малко по-лесно Simple Smile поне да изгоря малко от козунака 🤣

Надявам се всички да са имали прекрасни празници 🌻

Започнах да се чудя кога да организирам пазара..не ми се оставя за последния момент, ама май е още рано 🤔 в 7я месец или 8мия ще е най-добре и аз се чудя..

# 79
  • Мнения: 311
Момичета , днес забелязах прозрачно слузесто течение , което до момента не съм имала , няма цвят и мирис , но е гъсто . Писах на АГ иска да се видим за да провери шийката на матката , дали има и други , който са имали такова течение и какво беше причината за появата му ?

# 80
  • Пазарджик
  • Мнения: 28
И на мен ми се появи същото още към края на втория месец. Няколко седмици имах постоянно, сега от време на време. АГ каза че е нормално и да не се притеснявам. Ако не е с миризма и нямам сърбеж или болка било ок.Все пак е малко стряскащо. Питайте и вие вашето АГ. Аз горе долу свикнах, че понякога имам.

# 81
  • Мнения: 483
Здравейте. Моля за съвет, терминът ми е 04/09. Според вас да се запасявам ли с бодита с къс ръкав за самото начало? Или да вземам направо с дълъг ръкав.. Дори и да е топло, новородено си го представям с дълъг ръкав, но може и да бъркам.. Макар, че ще ми е второ дете, баткото е почти на 10 и съм забравила всичко.

# 82
  • Мнения: 14
Здравейте. Моля за съвет, терминът ми е 04/09. Според вас да се запасявам ли с бодита с къс ръкав за самото начало? Или да вземам направо с дълъг ръкав.. Дори и да е топло, новородено си го представям с дълъг ръкав, но може и да бъркам.. Макар, че ще ми е второ дете, баткото е почти на 10 и съм забравила всичко.
Аз бих взела с дълъг ръкав.

# 83
  • Мнения: 335
Здравейте. Моля за съвет, терминът ми е 04/09. Според вас да се запасявам ли с бодита с къс ръкав за самото начало? Или да вземам направо с дълъг ръкав.. Дори и да е топло, новородено си го представям с дълъг ръкав, но може и да бъркам.. Макар, че ще ми е второ дете, баткото е почти на 10 и съм забравила всичко.
Аз също бих взела тънки, но дълги.

# 84
  • Мнения: 138
Здравейте. Аз днес бях на ехограф, този път супер бързо, видяха сърцето че само то остана предния път и приключихме - всичко е наред и повече ехографи няма да имам.
Понеже имам частна застраховка се чудя кога да ида че от там ми се полага още един да имам. Мисля да е след 27-28 сед, може би дори 30.

Напоследък времето ми лети, не мога да повярвам че съм 22 сед в четвъртък. Днес ми пристигнаха поръчки от Некст и най-първия размер ми се вижда много малък, за това вече ще поръчвам 0-3 и съм готова. Синът ми беше супер дребно бебе и ще изчакам да видя как е това бебе преди да взимам над 3м неща

# 85
  • Мнения: 298
За размерите ще взимам 0- 3м., че синът ми както се роди 56см.и доста дрешки не успя да носи.
  Мисля да я обличам с боди с къс ръкав и отгоре или ромпър или някакво комплектче.

# 86
  • Мнения: 299
В общи линии и аз така ще обличам, така че със сигурност бодита с къс ръкав ще взема. В нас е студено в периода докато пуснат парното, около нас има много дървета и не ни напича. Дори в момента навън като е топло, в нас е все едно климатик работи. Та само дълъг ръкав ще е малко на моменти, ако пък навън е 30 градуса ще е много. Другото е, че аз ще повивам най- вероятно, и ако е топло със сигурност няма да го направя върху дълъг ръкав. Така че много зависи, предпочитам да имам всякакви опции...

# 87
  • Мнения: 1 725
Мами, видях че в емаг има огромно намаление на електрически помпи на конкретна марка: https://www.emag.bg/elektricheskata-pompa-za-kyrma-bebumi-yh-800 … -60/pd/DNGB92MBM/.

Някакви мнения, струва ли си и всичко ли си има в комплекта. Нищо не разбирам от тези неща.

# 88
  • Мнения: 311
Здравейте ,момичета. След като вчера писах за течението което съм получила , още днес помолих АГ да ме прегледа , оказа се , че шийката на матката ми се е скъсила в момента е 34см ( бях на фетална морфология преди 2 седмици и всичко беше наред)  , отново ще започна да приемам утрогестан , също и алеракт. Забрани ни половите контакти и иска да се видим отново след 2 седмици, тъй като имам тромбофилия и доста мутации , а сега и това стискаме палци да изкарам минимум до 27 седмица . Има ли други със скъсена шийка и какви са препоръките на лекаря Ви ?

# 89
  • Мнения: 99
Здравейте ,момичета. След като вчера писах за течението което съм получила , още днес помолих АГ да ме прегледа , оказа се , че шийката на матката ми се е скъсила в момента е 34см ( бях на фетална морфология преди 2 седмици и всичко беше наред)  , отново ще започна да приемам утрогестан , също и алеракт. Забрани ни половите контакти и иска да се видим отново след 2 седмици, тъй като имам тромбофилия и доста мутации , а сега и това стискаме палци да изкарам минимум до 27 седмица . Има ли други със скъсена шийка и какви са препоръките на лекаря Ви ?

Здравей, при мен е по същия начин - 34мм беше последния път. Утрогестан, магнезий и почивки. Важно е да се следи, не е толкова скъсена. Възможно е да се е скъсила от някоя инфекция също така или чести контракции.

Общи условия

Активация на акаунт