Забременяване без щитовидна жлеза

  • 615
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте. През 2009 г.ми отстраниха щитовидната жлеза поради наличие на папиларен карцином. 2018 забременях като преди това изрично ми казаха ,че трябва да ми регурилат хормоните и след това да правя опити. В момента съм извън България,тук не знам езика общо взето ще ми е трудно да се оправя с това да отида на лекар за дй ми регулират хормоните,понеже искам второ дете. Лятото планираме да се върнем в България,но само аз ще остана с детето,а мъжа ми ще замине отново за чужбина за още малко. Понеже несъм много на яссно с хормоните,оставих се в ръцете на ендокринолога си,та незнам на каква стойност трябва да ми е тсх за да забременея,ък и тук няма как да си го изследвам. Единия вариант който си мислих е като се прибера в Бг да отида ,той да ми направи дозата,но то трябва да мине поне мясец и мъжът ми ще заминне. Та вторият вариант е да си променя още от тук дозата един месец преди да се върна в Бг и той като ми пусне изследвания да прецени дали е ок за опити или не. И въпроса с хормоните само за да мога да забременея ли е или има опасност и за развитието на ембриона, ако не е точна доза за един месец?

# 1
  • Мнения: X
Не знам къде си, но навсякъде би трябвало да има частни лаборатории, където и без да си осигурена да ти направят изследване на щитовидните хормони срещу заплащане. Принципно за забременяване препоръчват TSH да е под 2, а после:

0 до 3-ти месец 0.1 до 2.5 mIU/l
4 - 6-ти месец 0.2–3.0 mIU/l
7 - 9-ти месец 0.3-3.5 mIU/l

(http://dr-mgeorgieva.com/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/%D … D0%B5%D0%B7%D0%B0)

От изключително значение за бебето е първите 3 месеца щитовидната да е в норма, защото в този период то си няма своя щитовидна и зависи от хормоните, които правиш ти.

Евентуално разучи възможности да се консултираш с ендокринолог онлайн, покрай ковид има такива консултации, но пак ще му трябват някакви изследвания, няма как да ти каже на сляпо.

# 2
  • Мнения: 27
Не знам къде си, но навсякъде би трябвало да има частни лаборатории, където и без да си осигурена да ти направят изследване на щитовидните хормони срещу заплащане. Принципно за забременяване препоръчват TSH да е под 2, а после:

0 до 3-ти месец 0.1 до 2.5 mIU/l
4 - 6-ти месец 0.2–3.0 mIU/l
7 - 9-ти месец 0.3-3.5 mIU/l

(http://dr-mgeorgieva.com/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/%D … D0%B5%D0%B7%D0%B0)

От изключително значение за бебето е първите 3 месеца щитовидната да е в норма, защото в този период то си няма своя щитовидна и зависи от хормоните, които правиш ти.

Евентуално разучи възможности да се консултираш с ендокринолог онлайн, покрай ковид има такива консултации, но пак ще му трябват някакви изследвания, няма как да ти каже на сляпо.

Изключително съм благодарна 😊

Общи условия

Активация на акаунт