Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 8

  • 44 791
  • 750
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 722
    Днес след тренировка протеин,домати с риба тон и пържени картофи.

    # 211
    • Бургас/Пз
    • Мнения: 8 415
      Днес след тренировка протеин,домати с риба тон и пържени картофи.
      Идеално, ако се цели качване на ММ 😘

      Правих солен кекс сутринта, вдъхновена от баницата с оризови кори. Обаче този мой мъж ще ме умори с неговото ядене. Колкото и да направя все не стига Simple Smile
      И отново няма за снимка, а стана много пухкав и хубав чак ме е яд. Макросите са балансирани.
      Рецепта: 4 яйца, 6 белтъка, 200г скир, 200г сирене, 100г рикота, 100г извара, 70г оризово брашно, 30г кокосово брашно, 20мл зехтин, 70г фини овесени ядки, 1 бакпулвер, 1/2ч.л сода загасена с оцет, 1/2ч.л сол. Пече се върху хартия за печене в по-широка тава.

      # 212
      • Мнения: 2 490
      И аз готвя, че довечера пак гости и пак на без месо Simple Smile избистрих си идеята аз за начина на хранене. Но следенето на калории е задължително, тъй като лесно човек може да прекали с тези храни, които аз ще консумирам. Споделям една снимка на мъфини които правя с точни макроси.
      Днес няма да тренирам, че не остана време от готвене - бебе захранвам, мъж изхранвам хаха и на всичкото отгоре аз съм на ВМ той месо не иска... Купон.

      # 213
      • Мнения: 1 073
      1 ципура и половина с 300 грама задушени зеленчуци, ориз 200 грама
      2 2 пилешки пържоли с 300 грама ориз, 200 грама броколи
      3 ягоди, малини, боровинки купичка
      4 Пастърва на фурна с 300 грама тиквички и гъби на грил, средно голяма купа салата домат и краставица

      # 214
      • Бургас/Пз
      • Мнения: 8 415
      Биологично момиче, как мериш храната? В сготвено или сурово състояние? Интересно ми е за ориза и зеленчуците?? Месото/рибате теглиш ли го??

      Напоследък не знам какво ми става, но много бързо огладнявам. Не съм променила нищо в храненето. Ям колкото си ям по принцип. Не тренирам повече, нямам по-голям разход на енергия. Обаче точно час, максимум час и половина след хранене и все едно не съм яла. Гладна съм, ама сериозно гладна. Нямам обяснение на какво се дължи...

      # 215
      • Мнения: 1 073
      [Ани месото не го меря, мързи ме. Всичко меря в сурово състояние, понякога забравям и го меря в сготвено но в повечето случай е в сурово. Понякога не меря и вписвам просто самият съд.

      # 216
      • Мнения: 4 722
      Закуска -домат с риба тон +картофи
      Вечеря - хек на фраера + салата

      # 217
      • Мнения: 2 490
      Т.е. ориза е 300 грама суров, така ли?

      Направих чудесни кюфтета от тиквички с разни други неща. Ако на някого му е интересно ще дам рецепта и макроси.

      За днес: 1 хранене 100 грама заквасена сметана, 100 грама скир, 100 грама малини, 9 грама кокос, 10 грама орехи.
      2- два спаначени кето мъфини, 2 кюфтета от тиквички, около 60-80 грама чили кон каране
      3 - салата, чаша червено вино, 30 грама ементал, 20-30 грама луканка.
      Калории около 1000, вх около 50-60 грама, мазнини около 75 грама, протеин около 50. Имахме гости и не съм мерила вечерята. Не съм гладна. Яде ми се сладко...

      # 218
      • Мнения: 1 073
      Конкретно днес, мерих всичко сурово да.

      # 219
      • Мнения: 1 527
      Конкретно днес, мерих всичко сурово да.

      Извинявай, но ми е адски трудно да повярвам, че момиче може да изяде половин кило суров ориз за един ден. В сготвен вид това е една големичка тенджера Grinning Вчера правих тиквички с ориз за гарнитура - сложих 250 г ориз и 4 малки тиквички и получих цяла тава ядене, което 5-ма души добавихме към пържолите си.
      Та... половин кило суров ориз имаш вчера? Наистина?

      И по темата - нищо не тегля напоследък, храня се интуитивно (и вино пия интуитивно, като интуицията ми подсказва да е всяка вечер Grinning) и се чувствам добре. Месецът ми е такъв - с РД на двете чеда в първата десетдевка, с имен ден накрая, с няколко други празници на близки хора, с череши в изобилие, на които не устоявам ... юни ми е "пей, сърце". Не че и май не беше такъв.
      Действително обаче съм в добра форма като за моите си представи. 54 кг на 164, мускулатурата се очертава, но не с изразен релеф (за разлика от суперизчистената ми форма от лято 2019 и лято 2020, която се оказа, че само аз съм си харесвала Joy).
      Правя 3-4 силови и 2-3 кардио тренировки седмично (напоследък се наложи да заменя бягането с кростренажор, че все вали). Днес тичах навън и беше разкош.
      Май не съм за тази тема, защото не се намирам в период на трансформация, а на наслада от живота, движението, храната... Като се замисля обаче, то също е трансформация - към едно по-лежерно приемане на хранителния и двигателния режим не като цел, а като начин за поддържане на духовен и физически баланс.

      # 220
      • Бургас/Пз
      • Мнения: 8 415
      Може да не е бял ориза. Ако е кафяв или друг,  той не си увеличава обема тройно. Лично аз съм мерила 500г бял ориз, след сваряване само във вода, без никакви други добавки,измиване със студена вода и изцеждане след варенето става около 1.5кг в готово състояние. Варя го в съотношение 1:3 вода.
      Същият този ориз, само че императорски става около 700г готов, а кафевият около 1кг. Т. Е изводът е, че белият ориз си увеличава най-много обема.
      Снощи двама възрасни и 2 деца изядохме 320г сух ориз със 400г завразени зеленчуци, които задуших и 800г пилешко месо /сурово/. Тъй като си направих труда да премеря готовите порции се оказа, че яденето с ориз е сготвено 1200г, а пилешкото е останало 600г. Повярвайте ми 1200 г ориз в тенжерата е доста голямо количество.

      Biology girl55, моля те премери го в готово състояние колко се получава от тези 300-500г.

      # 221
      • Мнения: 1 880
      Здравейте, момичета. На Вас отразявали ви се на храненето , когато сте силно притеснени за нещо. Имах два дни, в които буквално изгубих апетит и съответно веднага смъкнах, така трудно качения килограм. Нещо се филмирах с тези килограми, когато бях 53-54 кг. почти не се теглих, да не кажа изобщо. Сега обаче се тегля доста често. Май трябва да спра.

      З: Протеин
          4 варени яйца
      О: Ориз с дробчета и воденички+салата краставица
      С: 200 скир с чия и орехи
      Тренировка : Протеин
      В: Още незнам.....

      # 222
      • Мнения: 1 073
      Това че някой от тук не може да изяде толкова, не е проблем. Достатъчно интензивно и силово тренирам, за да ми е окей това Количество.Не писа тия грамажи за да се правя на интересна, нито инам причина да лъжа. Честно казано ми дойде до гуша всеки мой пост да се гледа под лупа, и да следват хиляди коментари. Аз нямам вина, че повечето писещи живеят на кокосови млека и на 1000 калории. Нито, че тренировките им са такива каквито не им позволяват по обилно хранене.

      # 223
      • Бургас/Пз
      • Мнения: 8 415
      Това че някой от тук не може да изяде толкова, не е проблем. Достатъчно интензивно и силово тренирам, за да ми е окей това Количество.Не писа тия грамажи за да се правя на интересна, нито инам причина да лъжа. Честно казано ми дойде до гуша всеки мой пост да се гледа под лупа, и да следват хиляди коментари. Аз нямам вина, че повечето писещи живеят на кокосови млека и на 1000 калории. Нито, че тренировките им са такива каквито не им позволяват по обилно хранене.
      Не, не, чакай сега, изобщо не съм имала предвид нищо от това, което си написала. Най-малко пък да те обвинявам, че си измисляш. Просто молбата ми беше да претеглиш една сготвена порция храна с ориз примерно, защото аз в повечето случаи си тегля готовата храна, тъй като не готвя само за себе си. Само това имах предвид и нищо повече.
      Сега като се замисля снощи това, което съм изяла като количество е точно около 1кг, но е сготвена храна /400г сготвен ориз + 150г месо + 400г салата/ Казано честно, можех и още и затова ми се искаше да се ориентирам. Нищо повече. Никой в нищо никого не обвинява или подозира. Тук сме, за да си сверяваме часовниците. И понеже аз съм от тези, които хапват доволно, въпреки че следят мерки и теглилки е нормално да си сверявам часовника с друг, който също яде по-големи количества.
      Само за справка в 500г суров ориз има 1665 калории и 375г въглехидрат. Не твърдя и не обвинявам никого, само споделям.
      А и забелязвам, че се засягаш някой като те попита нещо конкретно, но не отговаряш на въпросите към теб, а решаваш, че те нападаме. Повярвай, едва ли някой от пишещите в темата има за цел това. Просто в някои моменти лично аз се чудя дали си меря правилно храната и дали не бъркам някъде. Затова те и попитах конкретни неща, а ти реши, че те нападам.

      # 224
      • Мнения: 1 073
      Ани. Въобще не визирах теб в случая. Иначе да довечара ще измеря ориза сготвено, да видим там как ще е.

      Общи условия

      Активация на акаунт