Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 8

  • 44 825
  • 750
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 073
Явно не аз имам комплекси щото не аз коментирам кой какво яде 😁
И хич не ми дръж тон в стил поучаване и обяснение защо е темата. Защото аз знам за какво е, но не аз коментирам кой, колко яде. 😉

# 196
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
В тема за трансформации/надяваме се към до-добро/ да се пишат такива менюта ми е малко....но аз съм дебела леля, та е възможно и да не съм разбрала нещо.
Иначе всеки да яде каквото си пожелае!

Последна редакция: вт, 08 юни 2021, 20:45 от siska79

# 197
  • Мнения: 2 540
Къде коментирах колко ядеш, бе момиче?!?! Коментарът ми беше насочен към странните комбинации, които правиш на едно хранене. Тоя диалог ми е под нивото, сори. Не ме занимавай със себе си. Благодаря

# 198
  • Мнения: 1 073
Сиска какво ми е на храненето, месо, яйца, зеленчуци?
Дух какво ниво те гони 😁😁

# 199
  • Мнения: 6 296
Коментарът ми беше насочен към странните комбинации, които правиш на едно хранене.
На това се чудя и аз и всъщност е съвсем по темата. Няма нищо лошо и странно в това, че всеки е с различни цели. Има и други съфорумки, които желаят да качват и работят по целите си с различни стратегии, които са споделяли тук.
Затова и на мен това ми е интересно, каква е идеята, която седи зад менютата на biology girl55, освен обилното количество. Макроси? Някаква ротация? Какво е?

# 200
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
"1 Полвин пакет макарони с пуешко, 2 супени лъжици крема сирене, 3 заквасена сметана, 4 разбити яйца, 8 гъби. 3 филийки с пастет от тиквички, с телешка пържолка между тях"

В никой режим не съм видяла толкова храни да се смесват.

Днес треньора ми каза, че съжалява, че няма казарма,че и син нямам да отида вместо него.След всяка силова завършвам с "кардио"-бягам, след това "газ" по едни стълби, слизам ги нормално, патешко ходене до отказ и след това напади, и това го повторих 10 пъти.

# 201
  • Мнения: 1 073
Така, имам конкретни цели за храненето, целя покачване на маса, което обаче не значи че спазвам опредален режим, ям горе долу това което ми е вкусно. Обичам да ям месо, при мен високите протеини оказват най добро влияние, пробвала съм, с ВВД и съм подута и ми е тежко. В не тренировъчни дни ям доста по малко, и протеинът ми почти липсва. Тренирам двуразово, апетита ми е висок предполагам заради това, в други дни си хапвам съвсем нормално.
Сиска това че не си го видяла в никой режим не значи че не е ок за моите цели. Гледам да си ям въглехидрати сутрин, с не мн протеин, така съм сита.

# 202
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
За мен темата е за трансформации - поставени цели - резултати от тях, различни менюта при кой как влияят. Писането само на дневно меню е повече за кулинарния подфорум.
Да се консумират по 3000 калории сигурно има някаква цел. Но пък Билогичното момиче винаги е твърдяла, че нямо конкретна цел - не само в храненето, а и в тренировките. Затова и се чудя, каква е идеята да споделя с нас. Все пак форумите са основно за споделяне, а лично тази тема и за взаимопомощ, мотивация, подкрепа. Поне аз така ги виждам нещата. Може и да съм в грешка де, не твърдя, че съм права. Казвам само какво е моето отношение към темата.

Р. Р Редактирам се - сега прочетох, че целта е качване но мускулно маса. Вероятно затова е  идеята за висок протеин и повече мазнини

# 203
  • Мнения: 2 540
Аз се чувствам разколебана за ВМ. От както опитвам да се придържам ме боли стомаха, имам горчив вкус в устата си, не винаги се чувствам добре. Но съм изумена колко сита и задоволена съм с малко калории. И наистина вече не зная какво да правя. Все гледам и някакви ВМ вегетариански рецепти, но там пък е пълно с кашкавал, майонеза, сметана. Не искам да се отказвам, защото щом работи за толкова хора сигурно и при мен ще проработи. Но тоя дискомфорт в стомаха и устата и това гласче колко точно е полезно толкова мазнини и животински храни постоянно ме чопли...

# 204
  • Мнения: 4 740
Дух зарязвай щом не ти понася ...ако се чувстваш зле,няма смисъл.Давай нещо по балансирано с по малко мазнини и повече въглехидрати.Не на всеки му понася ВМ хранене ,а иначе като енергия и тонус как си?

Честно казано аз не виждам нищо подозрително в храненето на Байолъджито,даже яко и се кефя ,че се храни така 💪 Виждала съм и тренировките ,Ами не си поплюва ,освен това и работи ,сигурна съм ,че тотала на макросите ще и подпре целите ,а те доколкото знам са покачване на маса ,така че ок за мен.Честно казано искрено и завиждам за храненето.... така ми е писнало от диети с чия в кокосов йогурт 🤣 ,че нейните менюта са свеж полъх във вселената ...

# 205
  • Мнения: 2 540
Ми като тонус съм Ок. Днес успях да тренирам - имах сили и енергия. Почти постоянно съм сита, рядко изпитвам глад. Просто има една тежест в стомаха, горчив вкус в устата и почти всеки ден ме боли стомаха. Иначе мисля, че влияе на килограмите. А аз толкова много искам да се случи, че май съм готова да стискам зъби и да продължа.

# 206
  • Мнения: 6 622
Дух, дай си време. На организма му трябва между няколко седмици и месец да се адаптира. Всички сме минали през тези усещания. Аз даже си изкарах и въглехидратният грип с пълна сила. Главоболие, отпадналост... Минава.
И.. от днес съм на фронта 😀 По-добре съм и се връщам във фитнеса след повече от седмица отсъствие. Решила съм тази седмица да държа калориите около 2000-2300 и да гледам как се движат нещата. Въглехидрати също ще включва. Но се чудя горе долу как трябва да ми изглеждат макросите за показване на мускулна маса?

# 207
  • Мнения: 2 540
Благодаря за подкрепата, имах нужда от нея. Няма да се откажа, защото си обещах, че ще дам шанс и ще бъда постоянна поне за известно време. Просто ще променя част от храните и ще ги заменя с повече мазнини от растителен произход като кокос, авокадо, семена и тн. Повече яйца и морски дарове.

# 208
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
Дух, дай си време. На организма му трябва между няколко седмици и месец...

Решила съм тази седмица да държа калориите около 2000-2300 и да гледам как се движат нещата. Въглехидрати също ще включва. Но се чудя горе долу как трябва да ми изглеждат макросите за показване на мускулна маса?
Дух, аз съм на същото мнение, промяната на вкуса в устата и реакцията на стомаха, говорят, че нещо все пак въздейства. Може би е характерно за този тип хранене да се премине през такъв етап.

Ако съм на твое място, първо бих пробвала вариант с 2000 калории

Ако след 3 седмици всичко е наред бих покачила още малко

Въглехидратите да са разпределени предимно в пред и следтренировъчното хранене. Заради разпада на мускулните влакна е много важно какво ще ядем след тренировка и как ще заредим преди нея Simple Smile
Основните В да са бавни, а след тренировка може и бързи.
Тук има добро четиво с препратки за хранене преди и след тренировки https://fitbg.net/blog/muscle-gain/piramida-na-kachvaneto

# 209
  • Мнения: 6 622
Благодаря много Ани 🙂

Общи условия

Активация на акаунт