Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 8

  • 44 853
  • 750
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 6 622
Аз си качих калориите на 2500-2700. На 2000 калории продължавам да свалям и то много бързо. Не знам какво ми стана. Включих и въглехидрати в менюто и се чувствам много добре. Имам много сила за тренировки.

Дез, чакам снимки!

# 241
  • Мнения: 2 543
Аз съм забила в битовизми, безсъние, тежко ПМС и наистина ми се иска да хвана гората..бях почнала да свалям, свалих 1 кг но сега си го върнах. Чакам да ми дойде у тогава ще почна пак да се тегля.

# 242
  • Мнения: 9 701
Дух, сигурна съм, че с твоята дисциплина и постоянство нещата скоро ще тръгнат  в правилната посока.
Сори за спама.

# 243
  • Мнения: 2 543
Дух, сигурна съм, че с твоята дисциплина и постоянство нещата скоро ще тръгнат  в правилната посока.
Сори за спама.
Много благодаря. Понякога е хубаво да го чуеш. Ами би трябвало, да. Карам трета седмица без повечето видове въглехидрати, като е имало няколко дребни изключения през първата седмица. Позволявам си понякога черен шоколад над 75 процента какао и вино. Следя 90% от калориите стриктно, 10% са когато не съм успяла или сме били нагости. Доста непоклатима съм, и фактът, че в едно от най тежките ми ПМС та, вчера при наличие на торта, домашна питка и домашна пица, аз си ядох свинска пържола с домати и краставици и домашно кьополу.

Днес сестра ми има рожден ден и ще е китайско. Ще има и торта. Придвидливо съм си купила заквасена сметана и боровинки, което ще е моят десерт ако имам нужда от такъв.
Трябва да тръгне на някъде всичко, не може толкова усилия да са на празни.

Първо хранене беше домашна крем супа с течна животинска сметана и резан прошуто и още някакъв колбас италиански.
Второ хранене - заквасена сметана, скир, малини и боровинки.
Пилатес.
Трето ще видим какво ще е, мисля да поискам да поръчат една порция месо някакво с китайски гъби.

Пс.  Направих си пълнени чушки с кайма и вместо ориз си направих карфиолен ориз, станаха много вкусни.
Направих преди няколко дни и крекери с чия и ленено семе, моето семе горчеше, но като цяло бяха вкусни. Осъзнавам, че са ми много зеленчуците и вдигат въглехидратите, но на този етап не мога да се лиша от зеленчуци. Стоя далече от черешите и това си е само по себе си изпитание Joy

Дези аз качвам големи снимки само като го мина през програма за колажи от телефона ми..просто автоматично го смалява. Ще се радвам да те видим.

Ето снимка на крекерите, при интерес ще дам рецепта.

# 244
  • Мнения: 6 243
Аз искам рецепта, Дух!

# 245
  • Мнения: 2 543
Рецептата е на Веси от No Sugar. Аз нямах хуск и смених с ленено семе, заради което горчи, и част от брашното смених с брашно от лупина, за да има и протеини

❓ Как да приготвиш неустоимо хрупкави крекери без глутен, яйце и лактоза?
Ако горните са ти проблем, или хлебните хруски са твоят „препъни-камък“ към мечтана фигура има решение ⬇
КРЕКЕРИ
❌  без глутен ❌  без брашно ❌  без лактоза
❌   без яйца
✅   ниски въглехидрати ✅   палео ✅   веган

30г семена чиа
150мл вода
40г микс натрошено ленено семе златно + тъмно
100г бадемово брашно
1 с.л. домашна вегета*
1/2 ч.л.с сол

Експерименти с подправки са напълно препоръчителни – чесън, риган, мащерка, чубрица, чили....
От горните продукти се получават 160г готови изпечени крекерчета.
*Домашна вегета - сушен лук, сух чесън, куркума, хранителна мая, сушени моркови, чушка и праз Simple Smile

👉 Накиснeте чиата с водата като хубаво объркате и изчакате 10-15 мин. за да обазува желе;
👉 Подгответе фурната да загрява на 160 градуса с обдухване;
👉 Смесете останалите съставки при набъбна лата чиа;
👉 Ще се образува влажна гъста смес. С помощта на лъжица разпределете сместа равномерно и я подравнете добре на максимално тънък слой върху хартия за печене. С нож разрежете още влажната смес на желани фигури. Това ще олесни разделянето на крекерите след изпичане.
👉 Печете 20 мин. като завъртате тавата по средата на печенето;
👉 Оставете още 10 мин. на изключена фурна, но отворена вратичка;
👉Не се изкушавайте да ги препичате. Когато изстинат напълно ще се изсушат още.
Начупете лесно като си помагате с нож на срязаните места. Гарантирано хрупкави!

# 246
  • Мнения: 1 346
Дух, браво, трета седмица си е постижение! Аз леекичко вдигнах въглехидратите, но пък леко ще сваля мазнините, че в някакви депресивни състояния и тотална липса на енергия изпаднах в последните дни. Днес си купих черен шоколад 75%, не намерих 80, отчупих 3  парчета и съм като нов човек, няма и помен от тягосното настроение, не ми се спи от обяд...Много си харесвам режима, но предполагам, че са ми дошли супер малко въглехидратите, защото изгубих желание за зеленчуци. Първите седмици всеки ден големи салати, сега едва, едва някоя хапка. Трябва да коригирам.

# 247
  • Мнения: 2 543
Постижение, ама от към кила няма промяна Simple Smile благодаря

# 248
  • Мнения: 6 622
Няма защото си пред цикъл. Аз винаги задържах 1,5 до 2 вода в този период. Като ти мине ще се измериш.

# 249
  • Мнения: 4 744
Аз от два месеца не съм близвала сладко (много съм доволна,просто грам не ми се яде ,а бях пристрастена😀)ям средно под 1300 кал на ден и съм свалила общо два кг ,като един е плаващ 🥴
Имам пет да сваля до компромисно тегло хахах и 10 ако искам да съм ТОП МОДЪЛ  ,обаче аз не искам щото лицето ми и горната част става все едно съм някаква изтерзана,истерична домакиня 😂
 Откъм физични дадености тялото ми е топ,не се оплаквам ,ако съм на ниски кг - обло дупе ,дълги крайници ,фини китки и глезени ,оформени бедра...е циците ми са микроскопични ,ни аз си ги обичам.За сумарно 3 години кърмене не мръднаха изобщо.Целулит имам,но не ме притеснява,даже си го харесвам.Не мога да се примиря с тлъстините по талията ,обаче и те са ми най-големият таргет ,всичко друго е компромисно и мога да живея с него.
Абе най-голяма ми цел е да се чуствам добре ,защото имам хипер ф-я и ако не съм в ремисия енергията ми е на нула и това ме побърква .
Храната вчера
 - две яйца +домат
-протеин
-шепа череши
- 3-4 парчета печен суджук
-шопска салата

Последна редакция: вт, 15 юни 2021, 16:03 от No_frame bitch

# 250
  • Мнения: 2 543
Лимонче, да, така е надявам се.
Вече се чудя какво да готвя, в страниците с рецепти само сладки неща Joy егати диетата, всеки втори прави кето десети хаха.
Спретнах за днес и утре един уж кето киш без тесто. Супа топчета без ориз и картофи правих. Но съм приятно изненадана, че не ми е трудно да се въздържам от теста, картофи и така нататък. В събота ще имаме пак гости и съм решила да им правя пици,аз пица много обичам, но сега мисълта за пица не ме блазни кой знае колко. Всичко е в главата.

# 251
  • Мнения: 447
Дез и аз чакам да видя снимки.

# 252
  • Мнения: 10 011
Не знам какво да ги правя, но не става.
Големи са, и толкова. Аз и без това съм облечена на тях, но съм наистина доволна, а в крайна сметка, какво друго да иска човек...
Стана! Махнах красивата гора, и скали като от приказка зад мен....
Клинът ми се е посвлякъл....Но тичахме състезание по ориентиране, и нямаше време за подробности.

# 253
  • Мнения: 2 543
Дези, изглеждаш чудесно!

Забелязвам, че ме в страх да започна по сериозна тренировка, защото все си казвам "няма да успея". Днес се престраших, наистина накрая бях дроб и гледах в точка, но се радвам, че я направих.

След като ми свърши цикъла наистина почнах малко да свалям, което е изключително изненадващо, предвид това, че вчера бях на 1700 калории, а днес съм -300 грама.
Моят прочит на мазния решим включва основно зеленчуци и сметана, зрели сирена и кашкавали, яйца и тук таме някой колбас, боровинки и малини, малко месо и понякога алтернатива на хляба. Снощи за гаджето правих пица, за себе си плоски кето хлебчета гарнирани с кашкавал и колбас.

Днес обядът беше свинско с бамя, следобяд хлебче и половина с крема сирене и шунка. За вечеря мисля яйца с бекон. За мъжа - булгур със зеленчуци.
Утре ще имаме гости и съм замислила за тях пица, тиквеник, солен кекс, за мен може би пица с тесто от онова готиното със зряла моцарела.
Вино си пия. Все още Simple Smile

# 254
  • Мнения: 4 744
Ееее браво Дух!
Храната вчера
З-супа топчета
Вечеря- пъпеш,пълнени тиквички с телешка кайма ,пържени картофи на фраера.

Бе хора ,може ли да пишете колко са ви идеалните кг ,тези към които реално се целите ,не на колкото сте изглеждали перфектно едно време,реално колко сега постижимо искате да сте + височината,плийз ...
Да си сверя часовника аз ли нещо не съм добре или другите ...
Моята цел-172 -63-65
Сегашни 68

Общи условия

Активация на акаунт