Генетични и имунологични проблеми - тема 18

  • 59 948
  • 772
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 30
Здравейте, имам въпрос относно крос мач тест. Според лекаря провеждащ ни ин витро процедурите, не е необходимо да правим това изследване преди ЗЕТ. То се прави при двойки, при които има вече едно дете, но не настъпва следваща бременност от същия партньор. Никога не съм забременявала, възможно ли е въпреки това да имам изграден имунитет към партньора?

Последна редакция: чт, 13 май 2021, 12:55 от слънчевото момиче

# 16
  • Мнения: 867
А моя доктор ми каза, че се прави при настъпили аборти, един или повече. Това е клиниката в Тутракан. Каза,че няма смисъл при положение,че нямам забременявания. Препоръча евентуално цитогенетичен анализ и на двамата(дано го изписвам правилно).

А в предишната ми клиника в Шумен, Димов го правеше на всеки тоя кросмач тест и при отклонение момичетата пиеха Ортомол натал витамини.
Дано съм била полезна.

# 17
  • Мнения: 343
А за колко време излизат резултатите от кросмач изследване? И как се правят вливките при естествено забременяване? Всеки месец се влива до забременяване и след +тест се продължава ли?
И какво точно означава този кросмач тест..?

# 18
  • Мнения: 43
Здравейте, имам предписание от доц. Русев да направя вливка на Интралипид няколко дни преди овулация и после след + тест. Малко отлагах и се надявах да се случат нещата и без вливки, понеже имам високи ТАТ и МАТ и се притеснявах, но явно и това ще трябва да пробваме. Ще бъда много благодарна, ако ме посъветвате къде мога да направя тези вливки и каква е процедурата.Всеки месец ли трябва да се правят? За момента не съм при репродуктивен специалист, само съм попълнила формата на МБАЛ Надежда за запазване на час и чакам да ми звъннат.

# 19
  • Мнения: 128
Аз съм правила вливки в Малинов миналата година. Цената беше около 70 лв, сега май са ги вдигнали. Правих 3-4 дена преди овулация. След това не съм ги изследвала, но няма и бременност. Честно казано не съм сигурна че има много смисъл от тези вливки. По-скоро трябва здравословен начин на живот.

# 20
  • Мнения: 804
На мен вливането ми беше безплатно, като пациент на Щерев. Само си купих интралипида от аптеката.  Около 20 лв.струваше ( ако не се лъжа ).

# 21
  • Мнения: 43
Благодаря за отговорите! Аз също чета доста различни мнения по въпроса, но нали знаете надеждата умира последна и ако има нещо, което по някакъв начин би увеличило шанса трябва да се пробва...Може би и аз в Малинов ще ги направя, цената мисля че е около 85лв сега

# 22
  • Мнения: 233
Здравейте, на някой правена ли е вливка интралипид в деня на транфера?

# 23
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Здравейте, на някой правена ли е вливка интралипид в деня на транфера?
Да, на мен. Направиха ми я веднага след като ми върнаха ембриончетата, докато си почивах в стаята.

# 24
  • Мнения: 804
Здравейте, на някой правена ли е вливка интралипид в деня на транфера?

Да и на мен, единия път след трансфера, следващия път преди трансфера.
Правихме ги въпреки, че според докторката ми не оказват влияние ( прави ги по мое желание ).
Сега бях в друга клиника на консултация и там са на същото мнение за вливките.  ( можели да имат плацибо ефект само ).
В началото на Юни съм при доц. Русев на консултация, да видим неговото мнение.

# 25
  • Мнения: 147
Идеята на интралипида е имуносупресия в случая, тоест да се намали активността на НК-клетките, които са завишени. В пик на ковид е малко нож с две остриета. Мисля, че няма достатъчно проучвания по отношение на резултатите и дали е плацебо или не. Но дори и да не помогне, шансът да навреди е малък. Поне това е моята интерпретация за това "лечение".

# 26
  • Мнения: 292
Здравейте,

Аз вливах преди 2 седмици, вливам в Св. Панталеймон на Стамболийски, 35 лв и си купувам вливката, трудно я открих, успях само в аптеката на Софармаси до 3та градска.
Според АГ Вецев нямаше нужда да я вливам, но според Русев, Конова и ендокриниложката Тодорова - да, и аз съм с Хашимото и високи Тат и мат.
Вливах и януари, забременях след нея, но за жалост беше биохимическа бременност.
После 2 месеца нямаше бременност, без вливка, сега се надявам на плюс тест скоро Simple Smile

# 27
  • Мнения: 147
Да, трудно се открива. Аз го намерих в аптеката на Токуда.

# 28
  • Мнения: 82
Здравейте! Тъй като сме в едни безкрайни дилеми на къде да поемем, ще се радвам някой да сподели мнение. Три години опити за бебе, от една година ходим при репро специалист. Направихме две инсеминации, резултат 0.Януари месец АМХ беше 0.8, след стимулация тръгна само един фоликул.  Един инвитро опит при извадена една яйцеклетка, оплодена и всичко ок свеж трансфер, резултат отново 0. Ходих отново при доки и ми каза да пусна ново АМХ, ако й хареса ще ме прати при някой колега. За съжаление резултата се оказа 0.1, питах да пусна някакви изследвания, но каза че няма смисъл и ми каза два месеца да пия DHEA и пак да пусна изследването. След отрицателен тест си ми дойде нормален цикъл, на 6-7 ден след овулация имах зацапване, което ми се случи за първи път. Реших, че може да е имплантационно зацапване, но резултатът отново отрицателен. Подозирам, че предния път доки визираше консултация с имунолог. Към момента нямам правени никакви такива изследвания имунологични и генетични. Замислям се да отида при доц. Русев и ме интересува необходимо ли е да правя някакви изследвания или той ще ги назначи, трябва ли да имам препоръка от моя док. или може да си направя консултацията и без това. Благодаря предварително на всички отзовали се и се извинявам за дългия пост.

# 29
  • Мнения: 804
Аз директно си запазих час и мисля да му занеса всичко, което имам, като изследвания. Имам на 2 пъти пускан клетъчен имунитет и генетични. ( преди 2 трансфера ).
Надявам се да ми назначи ембриотоксини за които съм чела, че назначава.

Общи условия

Активация на акаунт