Генетични и имунологични проблеми - тема 18

  • 60 725
  • 772
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 834
Имам само Хашимото с ниски стойности на МАТ малко извън нормите. Но сега като спра преднизолона ще отида да си пусна целия панел имунологични заболявания в имунологията на Иван Рилски и ще видим какво ще излезе. Най-вероятно имам нещо имунологично,но никога не съм имала здравословни оплаквания. Вливки съм правила, ходила съм при имунолозите в Надежда, Токуда и д-р Русев. Всички съм ги обиколила с еднакъв резултат. Само преднизолона ми помогна,но сега не знам дали е безопасен да кърмя докато го спирам, което явно ще отнеме време

# 61
  • Мнения: 704
Имам само Хашимото с ниски стойности на МАТ малко извън нормите. Но сега като спра преднизолона ще отида да си пусна целия панел имунологични заболявания в имунологията на Иван Рилски и ще видим какво ще излезе. Най-вероятно имам нещо имунологично,но никога не съм имала здравословни оплаквания. Вливки съм правила, ходила съм при имунолозите в Надежда, Токуда и д-р Русев. Всички съм ги обиколила с еднакъв резултат. Само преднизолона ми помогна,но сега не знам дали е безопасен да кърмя докато го спирам, което явно ще отнеме време
А на каква доза Преднизолон си?

# 62
  • Мнения: 834
Преднизолон кортико 5 мг 2*1,т.е. на 10 мг съм

# 63
  • София
  • Мнения: 7 541
На този сайт може да проверяваш кой медикамент е съвместим с кърменето
http://www.e-lactancia.org/breastfeeding/prednisolone/product/

# 64
  • Мнения: 834
На този сайт може да проверяваш кой медикамент е съвместим с кърменето
http://www.e-lactancia.org/breastfeeding/prednisolone/product/
Много благодаря!

# 65
  • Мнения: 374
Здравейте,
след 2 години неуспешни опити за забременяване и една извънматочна временост се подложих на инвитро процедура. Трансферираха ми 2 емриончета на 3 ден и останалите 3 ги оставиха до 5ти ден , но нито едно не оцеля.
Настъпи бременост , но се оказа биохимична, ЧГХ започна да пада и цикъла ми дойде. Докторката ми назначи изследвания : имуногенетични, пълен пакет за тромбофилии и кариотип за мен и само кариотип за мъжа ми. Имам Хашимото, което поддържаме в ниски граници с Еутирокс 75мг.  Може ли някой да ми каже какво означават резултатите от имуногенетичните изследвания и  да ми препоръча доктор за консултация ! Останалите излседвания все още не са готови. Благодаря !


Последна редакция: ср, 09 юни 2021, 12:37 от PandaBanda

# 66
  • Мнения: 270
Здравейте,
при такива стойности на НК клетки близо до горна граница налагало ли се е да правите вливки? Изследването е правено в 5 г.с.

# 67
  • Мнения: 130
Момичета  наясно ли е някои какво означава това хромозомно изследване    46, 22 pstk+

# 68
  • София
  • Мнения: 7 541
46 хромозоми, с полиморфизъм в 22 хромозома. Консултирайте се с генетик.

Момичета  наясно ли е някои какво означава това хромозомно изследване    46, 22 pstk+

# 69
  • Мнения: 130
В чужбина живеем и до август  не може да идем на генетик . До тогава ще натрупване много нерви и стрес.  За това ако някои ни насочи или ни каже нещо за тези хромозоми ще сме му благодарни   

# 70
  • Мнения: 813
В чужбина живеем и до август  не може да идем на генетик . До тогава ще натрупване много нерви и стрес.  За това ако някои ни насочи или ни каже нещо за тези хромозоми ще сме му благодарни   

Можете да пишете мейл на професор Кременски. Той е генетик, любезен е и отговаря подробно на всички ваши въпроси в рамките на дни. Приложете и изследването и помолете за коментар и насоки. Мейла му е kremensk@yahoo.com

# 71
  • Мнения: 290
Момичета, може ли малко насока? 🙏
С НЯР и Хашимото съм, имам 1 опит инвитро със стимулация, от която извадиха 2 Я - една не се оплоди, защото се разпадна, а другата спря да се развива на 3 ден. На консултацията с лекаря попитах дали е нужно да направим имунологични изследвания, но той каза, че щом нямам загуби досега, не е нужно... В същото време никога не съм забременявала... Според вас трябва ли да потърся и там причина. Наблюдавам, че в последно време, лекарите се съсредоточават само върху качеството на Я и не се търсят други причини. Имунологията само при имплантация и износване на бременност ли е важна? Генетични изследвания имам-само неусвояване на вит. имам...

# 72
  • Мнения: 349
Здравейте,
Знаете ли за изследването крос мач дали , ако дни преди това е имало болка в гърлото(доста силна) , може да даде нереални резултати?

# 73
  • Мнения: 277
Здравейте Simple Smile записвам се да следя темата...
Предстои ми консултация с доцент Русев и пускане на имунологични , генетични и  ембриотоксини.
Бях прочела някъде ,че специално за ембриотоксини  се правело в някакви определени дни от седмицата в клиниката?Вярно ли е?
Аз ще си и попитам като запазвам час,но все пак исках да разбера има ли такова нещо...

# 74
  • Мнения: 1 998
Не, аз бях звъняла в клиниката, за да питам дали има някакви изисквания, за да пусна ембриотоксините и ми казаха, че няма и мога да отида, когато ми е удобно, но аз след това имах час при доцента и той така или иначе ми назначи изследването.

Общи условия

Активация на акаунт