Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа... през май

  • 67 673
  • 2 429
  •   1
Отговори
# 2 235
  • София
  • Мнения: 9 546
Фил, налучках някакви съотношения както ми дойде като за първи опит и май стана добре. В силно затоплена вода (около чаша) сложих чаена лъжичка сода и 4 суп.лъжици оцет. С детето се позабавляваме на шуптенето, така че може да включиш Монсти в процедурата по приготвяне на коктейла ( всъщност Пандичката сложи содата и оцета и бяха такива щастливи възклицания 😄 ). Сипах го в пулверизатор. Пръсках обилно. На по-замърсени участъци чаках няколко минути да подейства. После забърсах с микрофибърна кърпа. Около печката ползвах грапавата страна на гъба, защото имаше пръски мазнина по шкафа.

Ако имаш твои "рецепти" , би ли споделила? Определено се "отворих" на тази вълна.

Последна редакция: нд, 30 май 2021, 15:19 от Pandachina

# 2 236
  • France
  • Мнения: 12 555
Белият оцет прави чудеса с бигура в банята. И металът на смесителите не потъмнява като след другата химия.

# 2 237
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
не съм най-добрата по химия, но това го помня.
смесваш сода и оцет, следва бурна химическа реакция с отделяне на газ (балончетата) и в епруветката остават сол и вода.
не виждам с какво ще мие повече от препарата.

# 2 238
  • Пловдив
  • Мнения: 40 769
Добрутро!
Пия кафе, горчиво ми е без сметана или мляко, ам тук нЕма...
Моите пак са за риба. Тая сутрин им пържих филийки...имаше продукти за баница, ама бабата не стана по-рано да я направи и аз така, та компромисен вариант Simple Smile
Ще влизам да се къпя, че косата ми е ужас, ма тук няма кой да ме гледа и си позволявам Grinning
Все повече се навивам за подстрижката...

# 2 239
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 766
Панди, аз много уважавам еко методите за почистване. Със сода бикарбонат, с бял оцет... сега ти ми даде и тази идея. Как го забъркваш?

Ох, в една друга тема едно момиче разказва как гадно се държи мъжът ù след раждането. Толкова ми стана мъчно рано сутрин. Направо ми иде да нарамя бухалката и да търча да раздавам справедливост Rage
Как се казва темата?
Защо викаш на сина си Вируславчо?
И какво означава malaise vagal?

# 2 240
  • France
  • Мнения: 12 555
не съм най-добрата по химия, но това го помня.
смесваш сода и оцет, следва бурна химическа реакция с отделяне на газ (балончетата) и в епруветката остават сол и вода.
не виждам с какво ще мие повече от препарата.
До колкото знам, номерът е да шупнат на повърхността. Това обезмаслявало.

Natanael https://m.bg-mamma.com/?topic=1338927
Вируславчо, защото е заченат и роден през пандемията, а Ковидчо беше вече заето.
Malaise vagal е когато рязко ти падне кръвното заради лошо функциониране на вагусния нерв. Други въпроси?

Последна редакция: нд, 30 май 2021, 14:14 от Philomena

# 2 241
  • sf
  • Мнения: 10 144
Ай добро утро! Доволна съм, спи ми се зверски, ама за първи път от много време нямам оплаквания. 😆

# 2 242
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
няма да минеш само с това Wink
отчет трябва.

# 2 243
  • София
  • Мнения: 13 668
Отворих очички едвам, едвам. Фил, за съжаление подобни селтаци са много, но се съмнявам, че след раждането е станал такъв. Такъв си е бил и преди.

# 2 244
  • Мнения: 18 298
няма да минеш само с това Wink
отчет трябва.
Сещаме се... Grinning Туй да се чува! Sunglasses

# 2 245
  • sf
  • Мнения: 10 144
Добри, ще ме баннат ако дам подробности. 🤣
Но накратко- както исках, тъй стана. 😜

# 2 246
  • София
  • Мнения: 9 546
не съм най-добрата по химия, но това го помня.
смесваш сода и оцет, следва бурна химическа реакция с отделяне на газ (балончетата) и в епруветката остават сол и вода.
не виждам с какво ще мие повече от препарата.

Добри, безвреден е за разлика от препаратите. И чисти наравно с тях. Това ми е достатъчно, за да го предпочета. От миризмата на препаратите и глава ме боли, а с домашни средства - не. Въпрос на избор. И двете чистят.

# 2 247
  • Мнения: 2 779
Оооооо, Донси, все тъй да ти се нареждат нещата. Както искаш тъй да става. Stuck Out Tongue Winking Eye
Добри, не се коси ще ги почерпиш пак хората, този път лично и на сладка приказка. За действията на братчето думи нямам, голям ли му е зора да си купи една бира.
За смесването на сода, оцет и вода в руски сайтове съм виждала всевъзможни пропорции и комбинации. В някои дори се слага и  малко веро, зависи какво ще се чисти - печки, прозорци, бани. Имам приятелка, която се запали по това еко почистване и казва, че е доволна от резултатите.
Аз в интерес на истината със сода и оцет отпушвах последния път мивката в кухнята, че любимият ми препарат за отпушване на канали известно време го нямаше в магазините.
Сирос, отворих прозореца, метни ми само една такава пълна чинийка, вино имам. Blush
Панди, уринал акут може ли да пие малката пандичка, бързо помага и облекчава състоянието.
И друго щях да пиша, но забравих що беше.

# 2 248
  • France
  • Мнения: 12 555
Охохо, Донситка е стигнала до трета база, май Nature Fireworks🥳 Това да се чува.
Супена лъжица сода + чаша горещ оцет използвам често срещу лоша миризма в канала. Супер е.

# 2 249
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 766
Охохо, Донситка е стигнала до трета база, май Nature Fireworks🥳 Това да се чува.
Супена лъжица сода + чаша горещ оцет използвам често срещу лоша миризма в канала. Супер е.
И защо викаш на големия си син Монстърчо?
И никът ми е Natael, а не Natanael.

Общи условия

Активация на акаунт