Парфюмни размисли и страсти (май 2021 г.) - 260

  • 64 730
  • 828
  •   1
Отговори
# 105
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
Както и Бялото Пачули на Том Форд.
За мен аромата е точно това, което дамата описва. Студен, дистанциращ и класен. Но не е лесен. Съгласна съм и за Пантерата, но тя е леко ретро и не се харесва на всеки. Без проба на кожа не препоръчвам. Ботега Венета как се държи в топлото?

Герлен са майстори на Алегориите и в новите Flora Salvaggia с Nettare Di Sole подписа и чара на останалите от серията си е налице. Ефирни, нежни, естествени са ароматите. Просто няма грам синтентика, а са пуснати свежите парчета цитруси, зеленина и цветчета. Флора Салвагия за мен е с много нежни виолетови листенца, муск и акватични нотки. Сякаш въздуха ухае на току що разъфналите теменужка в двора, в ранна пролетна утрин, когато буболечките излизат от дупчиците си, пъпките на дръвчетата се отварят, света се пропуква и живота започва.... Феерични, въздушни, нежни и с естествения си чар. Без пудрени и силно дървесни нотки. Като откъснати и пуснати листенца от виолетка в бутилка с чиста вода. Лека зеленина, муск и диви цветя. За мен има общи черти с She wood на Dsquared, но във Flora Salvaggia виолетката е много по-нежна, креместа и въздушна. Обвита в сок от пъпеш, клонче жасмин и портокалов цвят. Задължително пробвайте на кожа, защото на блотер аромата е по-различен. Усеща се сочен, зелен и хладен. Nettare Di sole не очаквах да ми хареса, но дори съм по-склонна да купя него. Медени цитруси, флорални нотки с нероли. Започва ярко и сочно, с обвити в мед портокали с бергамот. Като че ли е минала феята и с пръчица та си ги е поръсила с пчелен прашец. Не очаквайте сладост, мед от буркана. Той придава мекота и отнема тръпчивината от току що разрязаните сочни цитруси. Усещат се слънчеви и лека полека се появява магнолията с жасмина. В този момент от развитието върху мен има една сапунена нотка, но не евтината и позната, а е на границата с някои унисекс аромати. Няма общо и с кристалния портокалов цвят в Neroli Amara. Ухае на чиста кожа с цитрусови нотки. Два часа по-късно изчезна този му оттенък и се показаха точно онези хубави медени цитруси - слънчеви, но свежи са с малко липов нюанс. Много пъти е писано, че тази линия на марката не е кой знае какво, но ароматите не ухаят евтино. Напротив.

Coach Dreams Sunset тествах бегло. Исках да си усетя максимално горните два и пръснах леко. Хубав екзотичен парфюм е, момичешки и ще се хареса много на младите дами. Ухае на летни партита, коктейли и слънце. Сладък, тропичен и ваканционен е. Ще пробвам отново.

От новото Булгари Splendida Patchouli Tentarion пръснах на блотер, че нямах място. Стори ми се хубав, но трябва да го усетя от кожа.

Припомних си Gucci Bloom Profumo Di Fiori и ако попадна на добра цена, ще го взема. Това е най-красивата млада, свежа и кремава тубероза, която познавам. Чистота и лукс, хармония и аристократизъм лъха от него. Много семпъл, но изключително класен и женствен е аромата. 😍🕊️

# 106
  • Мнения: X
Nomade Absolu не знам като какво да го определя , защото никак не ме бива в описанията, обаче беше нещо което бързах да махна от ръката си.Напомня ми нещо ретро и като за 40+, кошмар за мен - дразнещо натрапчив и неприятен.Ако някоя иска ще й пратя мострата,както и на La panthere Cartier - същата история, ама една идея по-поносим.Направо ме депресират такива миризми.
Без тест са немислими според мен.
И двата съм купила без тест, и са едни от най-любимите ми парфюми! Simple Smile

# 107
  • Мнения: 1 575
Всеки би избрал различни.  На мен Нилските са ми фаворит завинаги, Un jardin sur le toit харесвам повече от Le jardin de Monsieur Li.
Може ли няколко думи за Un jardin sur le toit

# 108
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Май няма да стани би тест и ще си поръчвам само Twilly🙃 трябваше да си има компания в кашончето🙈

# 109
  • Мнения: 19 840
Бялото пачули на Том Форд е остър мъжки сапунен одеколон и не е за всеки, за жена хептен. Да не се полъже някой.
Ботега Венета е остра, но е кожа, бива, страхотна е, ако харесвате кожени аромати.
Пантерата е класика, нищо ретро няма в нея. Тя просто е различна и неотразима, не на всекиго приляга. На някои стои като свинче звънче. Но е Пантера.

# 110
  • София
  • Мнения: 17 775
От мен глас за Ботега Венета. Дистанциращ е.
За мен дистанциращ по един сексуален начин са и Narciso Rodriguez EDT и Lady vengeance.

# 111
  • Мнения: 1 402

Може ли няколко думи за Un jardin sur le toit

Няма да съм много полезна, защото спомените ми не са пресни.  Прилича на Un jardin sur le Nil, но е малко по-мек и цветен от него (ако на някой Нилските градини са му твърде остри/зелени/свежи, на мен са ми идеални. ). Ако не познаваш Нилските градини, всички с изключение на Лагуната, може би, са летни свежаци. От най-зелено/унисекс към най-сладко/плажен бих ги подредила така: Un jardin en Méditerranée, Un jardin après la Moussone, ...Nil, ...Toît , ...Li, ...Lagune. Аз съм имала Градината на Мосю Ли /освен Нилските/и бях доста разочарована като ми споделиха, че са се чудели между него и ...sur le toît. Но скоро не съм пробвала никоя от Градините.

Последна редакция: вт, 04 май 2021, 21:41 от Фенси

# 112
  • Мнения: 1 575
Фенси, благодаря. Познавам Nil. За мен не е остър и също много ми харесва. Май и Toit ще ми допадне. Запалих се по Градините още миналата година. Темата все пак е зарибяваща Wink .

# 113
  • Мнения: 2 397
Имала съм три стотици от Нилските градини, планирам да си взема Ли, след като приключа последната. Покривните градини бях получила като подарък, сама не бих го взела, мъчеше ме в горещините  - можех да го ползвам само в студено време.

# 114
  • Мнения: 471
Босилка, Азалия - разбира се , момичета, това че на мен нещо не ми харесва и ми се вижда ретро съвсем не значи, че трябва да сме на едно мнение Simple Smile

Аз скоро съм рожденичка и си чакам покрай деня от Елинор да пристигнат Flowerbomb Dew и Nectar - след като не се докопах да ги пробвам реших направо да действам на сляпо  😀
Ползвах 20%-те и ми се видяха на добра цена 50-ките.

# 115
  • Мнения: 1 402
Имала съм три стотици от Нилските градини, планирам да си взема Ли, след като приключа последната. Покривните градини бях получила като подарък, сама не бих го взела, мъчеше ме в горещините  - можех да го ползвам само в студено време.
Ех, да можехме да ги разменим!... Моята Градина на  Мосю Ли сигурно вече се е развалила от жегите в България.

# 116
  • Мнения: X
Имах голямо желания да нося Нилските градини, но за съжаление на моята кожа преобладаваха доматените листа. Остър, зелено-сапунен мирис, не ми хареса никак, все едно току-що съм "колтучила" доматите в градината. Да не цитирам какъв епитет му лепна ММ. Ще пусна 10-тичката в темата с размените, да не стои отхвърлена и самотна в шкафа Simple Smile
Дистанциращ и изискан, но не достатъчно хладен ми е Loewe Aura Magnetica, извинявам се, ако досаждам с тази марка, но ми е любима и никой от парфюмите, които имам, не ми омръзва.
Ботега Венета имах и продадох, даваше заявка по всички показатели за голямо харесване, но не ми се получи. При мен отваряше една кисело-тебеширена нотка, характерна за ментетата, и побързах да я продам.
Към Картие не съм посягала десетки години, имала съм Must оригиналното издание. Навремето Пантерата ми дойде много силен, а към сегашните изобщо нямам интерес, като чета как ги осакатяват.
Доколкото ми е възможно, си купувам непопулярни и немасови парфюми, малко познати в БГ. Чакам един испански ниш, ще споделя впечатления. Преди години за съжаление нямах възможност да имам повече от два-три парфюма, та сега наваксвам в рамките на разумното Simple Smile

Последна редакция: ср, 05 май 2021, 00:53 от Анонимен

# 117
  • Мнения: 1 379
Аз най - после подредих парфюмите ми в шкаф. Досега ги държах в голяма кутия и тези, които ще ползвам през месеца изважда на портмантото.

Днес разхождах I want Choo. ММ много го харесва, но не е никак траен.
Вчера бях с Granada Salvia, която е страхотна и доста трайна и излъчваща върху мен. Много съм доволна, че си я купих и то страхотна цена преди няколко месеца. Сега трябва да отида да тествам и новите алегории, но съм почти сигурна, че и те ще ми харесат 😊

# 118
  • Мнения: 467
И аз не се спогодих с Номадите, а Пантерата (макар да ми допада самият парфюм) ми стои точно както писахте - свинче със звънче. Или с гумени ботуши. ☺️Тя си иска съответния стил от носещия, така субективно усещам аз.

Ботега Венета също са много елегантни, бих избрала определено тях. Цялата линия с  фланкърите харесвам, особено велурената, както и Knot. Преди време попаднах и на ексклузивната им серия и ми затвърди впечатлението, че като цяло това е една доста недооценена марка. Не си спомням подробности, понеже бях прекарала вече много време в магазина и излязох леко замаяна от изобилието.
Относно Нарцисо Родригез, струва ми се, че е доста индивидуално, но определено в правоъгълните мускусът по-телесен, а в квадратните по-чист. От квадратите не ми харесва само Пудре, прекалено е сладък. Всички други обичам. От правоъгълните не харесвам само for her Edp и Pure Musc.Златната им линия също много ми харесва и ми се струва, че там има и по-различен, трети вид мускус. Макар че НР имат много силно общо днк, бих си купила почти всички. Не ми омръзват, както става често с други любимци.

Смятам това лято да си нося всички наред, те не са и толкова много, че да деля на сезони. В горещо време се изпаряват много бързо, така че когато излизам на открито в жегата спокойно си слагам най-тежките. Арабска баня 😈

# 119
  • Мнения: 2 817
Ехааа ,къде го има синия бушерон? Може ли малко инфо за него?

Общи условия

Активация на акаунт