Дистанционно обучение за учениците-Teмa 18

  • 37 853
  • 765
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 4 137
Да, да, наясно съм. Но уви, не може да върнем времето. Трябва да се приспособим, да сме позитивни. На мен ми е трудно, но не го показвам пред детето. Опитвам се да създаваме чувство на сигурност и увереност. При мен има интересен парадокс. Деца на разведени родители, реализирани и много по-мотивирани, от деца в семейства на компромисно с жителство. Масово. Thinking Точно това коментирахме и спорихме онзи ден с приятелка, която се вайкаше. Но иначе, да, права си. Масово пораженията ще са големи. Ноооо това е реалноста. И да се опитваме да избягаме, няма да можем.....Или я приемаме и продължаваме или циклим в безизходицата.

# 61
  • София
  • Мнения: 12 198
Да, да, наясно съм. Но уви, не може да върнем времето. Трябва да се приспособим, да сме позитивни. На мен ми е трудно, но не го показвам пред детето. Опитвам се да създаваме чувство на сигурност и увереност. При мен има интересен парадокс. Деца на разведени родители, реализирани и много по-мотивирани, от деца в семейства на компромисно с жителство. Масово. Thinking Точно това коментирахме и спорихме онзи ден с приятелка, която се вайкаше. Но иначе, да, права си. Масово пораженията ще са големи. Ноооо това е реалноста. И да се опитваме да избягаме, няма да можем.....Или я приемаме и продължаваме или циклим в безизходицата.
Аз не съм негативна изобщо, но и не съм на мнение, че после трябва да видим какво е станало. Няма как да спасяваме всички деца, макар да би било чудесно, но поне за нашите като знаем, че не е ок, макар те да изглеждат ок, често да имат отлични оценки и прочее, можем да помогнем. Нито мерките, ДО и ПО, или кавото и да е можем да контролираме, т.е. не казвам това, за да рева по форуми колко е лошо, ами ей така да си обменим по някоя идея, съвет, полезно нещо.

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 4 137
Аз, честно, не знам как да помогна. И не знам какво да очаквам. И се плаша понякога. Но се опитвам да не се поддавам на тези състояния. Всеки иска най-доброто за детето си. Нормално е. Но ако пък някой ми беше казал, че светът ще блокира в 21 век заради вирус....Добре, че съпругът ми е спокойна душа безкрайна, та ме спасява от паниката, когато ме обземе. И спорим до припадък, понякога. Но се приземявам. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 63
  • Русе
  • Мнения: 11 922
Аз съм на повечко години и бях ученичка в годините на Студената война.В  училище имахме военно обучение и толкова ни бяха стресирали с ядрени атаки, че се стрясках нощем от безобиден шум. Една нощ имаше авария в близък трафопост. След трясъка, видях и ослепителната светлина в далечината и само очаквах ударната вълна, както сме учили. Ами отработих си го и не познавам някого, който да е останал трайно увреден от връстниците си, въпреки страха и ужаса, който ни насаждаха.Детството и младостта имат един заряд , който по-лесно изтрива негативните наслоения, колкото и да изглеждат травмиращи.  Интернетът си е среда, която освен негативен шум  си е връзка с реални индивиди и също е вид социална среда и осигурява общуване.Малките посещават училище и ако съдя по това ,което виждам в близките училищни дворове ,кипят от енергия. Не мисля, че ще има чак такива последици, само че не се знае какво следва.

# 64
  • Мнения: 9 886
А 8-ми клас така изучават интензивно нов език, че ще се налагат летни курсове по същия, за да не затънат следващата година. И  се очертава като тенденция.  За  психическата и социална безтегловност няма да отварям дума.
изобщо не съм съгласна Wink имам 8-класник в именно такава паралелка.
Когато бяха присъствено и се въртяха, беше загуба на време - той сам ми каза.
Преписват думите от дъската/които повечето вече се знаят/, правят упражнения и си бърборят.
А сме в елитно училище!
При нас става дума за английски, и всички имат основа.
за по-екзотичните езици може и да е проблем, но английският е масовият.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 4 137
Ааа, на военно обучение и аз съм ходила. Калашник автомат съм разглобявала, сглобявала, че съм и стреляла с него. Е, чак днес си давам сметка за този абсурд. 16-годишна го възприемах като някакво забавление и нещо, което още утре ще забравя или ако си го спомням, то ще е точно като необичаен купон. Да, нямаше нормални бани и тоалетни, студено беше, редувахме се да дежурим нощно време. Строявахме се, пеехме, марширувахме. Спомням си го без грам чувство за увреденост. Стресът беше толкова необичаен и истински, че всички момичета се озовахме в цикъл, без значение коя, кога. Това си го спомням, защото беше още па-адски неудобно и гадно без банята и топлата вода. Въх, сега като си го припомних и чак се стресирах. Rolling Eyes В представите ми звучи страшно. Но тогава не реагирах и не се чувствах както сега. Затова да се опитаме да реагираме като деца, а не като възрастни осъзнавайки всички последствия и страховете свързани с тях.

# 66
  • София
  • Мнения: 12 058
А 8-ми клас така изучават интензивно нов език, че ще се налагат летни курсове по същия, за да не затънат следващата година. И  се очертава като тенденция.  За  психическата и социална безтегловност няма да отварям дума.
изобщо не съм съгласна Wink имам 8-класник в именно такава паралелка.
Когато бяха присъствено и се въртяха, беше загуба на време - той сам ми каза.
Преписват думите от дъската/които повечето вече се знаят/, правят упражнения и си бърборят.
А сме в елитно училище!
При нас става дума за английски, и всички имат основа.
за по-екзотичните езици може и да е проблем, но английският е масовият.
А при ДО нещо различно ли правят? Нещо, което не е загуба на време?

# 67
  • Мнения: 2 049
Уф, пак се почва същата песен от Румка.Ако сина ти учеше друг език , а не такъв който е дъвкал 7 год преди това, друга песен щеше да пееш.

Последна редакция: пт, 07 май 2021, 18:36 от red_violet

# 68
  • София
  • Мнения: 2 662
От вчера отпаднаха ограниченията за семейни събирания. Вече може да се празнува и тъгува с над 15 човека.
Дали освен училищата остана още някакво ограничение?

# 69
  • Мнения: 9 886
Да, така е. Затова казах, че не съм съгласна, че е валидно за всички, и че английският е най-масово застъпен.
Да, при ДО не пише безпричинно думите, и има повече свобода да си разпределя времето.

И не, не пиша глупости. Може би тук има 2-3 деца, записани в екзотични езици, но да завземат целия ефир с проблема си, също не е ОК.

# 70
  • Мнения: 774
За сватби,кръщенета и балове отпаднаха ограниченията за карантина,а големите ученици си стоят на Д0.Зрелостниците цяла година се мотаха ДО сега са готови за изпращането на 14.05. и за бала.Така де купонът да върви.Нищо лошо.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 4 137
Днес е петък. От понеделник остана ли някой ДО. Тази седмица така или иначе беше излишно за 2 дни.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 662
Днес е петък. От понеделник остана ли някой ДО. Тази седмица така или иначе беше излишно за 2 дни.
Да, остават. 7 клас например. После се връщат, но има две седмици, в които има общо пет дни.

# 73
  • Мнения: 1 809
Минавам да кажа, че присъствените днес в нашия клас са 7 деца, толкова с пазенето и мерките - юруш от върлите присъственици по хотели и почивки. Резултатът - ...

# 74
  • София
  • Мнения: 5 965
Това, че някой е за ПО не значи, че ходи по хотели и почивки. Не преиначавайте.

Общи условия

Активация на акаунт