Седмокласници 2020/2021 - Тема 12

  • 28 813
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 402
От много време не бях влизала в фейсбук групата...днес го направих и съм много изненадана Simple Smile Въпреки многото потребители, много пробни не открих. С изключение, разбира се, на един, двама, които са пуснали пробни, за което им благодаря. Видях докладвана публикация с въпрос за пробен...не знам какъв е проблема...въпроси за това дали е честно да се публикуват пробни и разни други такива. Странно! А миналата година основно се споделяха пробни изпити Simple Smile Нашият набор май повече ползва пощата. Само констатирам, не упреквам...така се е случило Simple Smile

# 31
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Моли,аз забелязах същото и понеже от 5-6 год  /от времето на големия/ съм в такива фейсбук групи чистосърдечно мога да кажа,че сте първия набор с толкова малко споделени ПИ-идея нямам за причината,но е факт.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 290
Причината е, че ПИтата са онлайн и ги нямаме на хартия.

Моето дори не ходи на школа. По математика му давам стари изпити от батко му, които съм качвала в пощата преди сто години. За съжаление по БЕЛ драстично са се променили нещата и не можем да ги ползваме за тренировка.

На мен са ми полезни качените тази година изпити, макар и да са малко. Но то и няма време за повече.

# 33
  • Мнения: 2 728
От групата пак видях, че се организира присъствен ПИ, от Примерно ще се включвате ли някой? Кои други щколи ще имат присъствен ПИ?

# 34
  • София
  • Мнения: 8 280
Девойката я морих тия дни с ПИ по БЕЛ, първо работи по определени  само върху задачи където има проблеми, след това реши няколко теста. Само 1ви модул прави, за модул 2 повече от 30т. са мираж, но пък всяка една точица отгоре е добре, като прибавим и тезата, НВО БЕЛ стартира с минус 8т.
На последният ПИ и бяха взели 1т. заради неточна фактология разменила две букви и се получила друга дума/ място, която не е отчетена като правописна - Свиленград станало Сливенград.
Сигурна съм, че е правописна, защото го коментирахме града кой е и с какво в свързан.
Та ей такива дреболии в правописа яде точки.
Положителното е, че почна да ѝ стига времето. Онлайн ПИ бяха трагедия, въпреки че й оставях листата поне още 4-5 мин.

Ако помните моята драма с математиката, има продължение. Днес "пристигна" оценката от последното контролно - 6, но е по МатЗИП .... Казвам ѝ: Какво ще я правим математиката?
Тя: Няма страшно, първият срок имам 6.
Аз: ?!
Тя: ...има време, още цял месец има .... (хили се и дъвчейки ми допълва) има време и за една 4ка

# 35
  • София
  • Мнения: 1 869
Desem, аз също се хиля в момента, страшна скица е девойката Joy На теб със сигурност ти ври и кипи отвътре - аз съм в същото положение като теб, но по БЕЛ. И моят син говори същото - споко, първият срок имам 6. Днес пишеше домашно по литература и изведнъж му звъннаха, че мачът им бил "дръпнат" за след час - с такава скорост се приготви и излетя навън, че чак се изненадах от бързината му Joy

# 36
  • България, София
  • Мнения: 1 754
Благодаря за новата тема Simple Smile
Христос воскресе! Здраве, любов и хармония във всеки дом да има Hug

Връщам се да дочитам старата тема и първите страници от тази. За няколко дни да не вляза, и изоставам много Stuck Out Tongue Winking Eye

# 37
  • Мнения: 1 979
KallyMay, благодаря за темата!

Фейсбук нямам и съм в неведение, какво се случва там. Спомням си обаче, че в началото коментирахте
дали да е свободен достъпа или не. И тогава се каза, че миналата година е бил свободен и това е било
в полза за публикуване на много ПИ. Вашата група е затворена, нали? Може това да е една от причините
за по-малко публикации.
MollyBy, разбрах и какво друго те е смутило. Там ще си замълча, не винаги можем да си обясним чуждата
реакция. Важно е, че темата ни е позитивна. Аз лично нямам случай да съм писала на някой и да не се е
отзовал насреща. А с някои /като теб/ си станахме и близки, без да сме се виждали Hug

Иначе се чудя как да решим, тези тестове, които имаме. Май ще ни трябва поне още една година време Simple Smile
Много го мързи, а със затопляне на времето още повече не му се учи. Отмята на бързо нещо да не е без хич
и изчезва. Мисля да сменям тактиката и да решава задачи само от втори модул, че май му се опъват.

И понеже едно зло никога не идвало само Simple Smile и на работа настава ужас. Ако зачезна задълго да знаете
причината Wink

# 38
  • Мнения: 174
Христос Воскресе! Желая здраве на нас и децата ни, нека сбъднат своите желания и преминат безпроблемно и спокойно през НВО!
Вече нито настоявам, нито се карам или ядосвам за това как и колко учи, някак осъзнах, че има много по-важни неща в живота! Остана малко, важното е да сме здрави и със съхранена  колкото може психика! Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 402
Vox, достъпът до фейсбук групата е същият какъвто е и в осмокласната (вече), потребителите също се доближават по бройка, просто повечето са други и явно с различни разбирания хора. Не е и причината в онлайн пробните. Повечето и миналата година бяха онлайн и пак се публикуваха. Както могат - снимки на компютъра дори.

И нашият трябва да наблегне на втори модул, но не защото му се опъват, а защото го домързява да чете и да се замисли Simple Smile

Ох, да ви разкажа случка Simple Smile
В четвъртък вечер тръгваме за село и както всеки път питам всички взели ли са си телефони. Набора казва не, карам го да го вземе, не го знаел къде е. Върнахме се, търсихме, не го намерихме. Тръгнахме все пак и го разпитваме, къде го е видял последно. В неделя последно е бил в него Simple Smile Ужас 5 дни, колко разговори могат да се навъртят, не ми се мисли. И той 5 дни не се е и замислил, че телефона му го няма. В крайна сметка в понеделник се обадиха от школата по математика, да питат не му ли липсва телефон. На школа беше в понеделник сутринта. Смятайте, каква разсеяност е това, а аз искам за НВО да се замисли Simple Smile

# 40
  • Мнения: 263
Ох, Моли, жив и здрав да е младежът, така пък може по-леко да си живее, над нещата.

Моите деца не ходят на школа и не правят ПИ, които да мога да споделя. Единственият, който правиха, беше по БЕЛ в училище. Утре ще го сканирам и ще го кача в пощата. Не мислех, че ще представлява интерес, защото е от малко, квартално училище.

Скрит текст:
Изнервям се от неизвестността, какво ще бъде през юни, ще продължат ли ротациите, изобщо ще има ли извънредна обстановка. Не очаквам на служебното правителство да му пука много за НВО в 7 клас, боже.

# 41
  • у дома
  • Мнения: 7 141


 Аз лично нямам случай да съм писала на някой и да не се е
отзовал насреща.
Аз също и съм искрено благодарна на момичетата,които се отзоваха,но е страшно изморително да се следи къде,какво се случва и кой  е ходил,за да се знае на кой да се пише със съответната молба.

# 42
  • Мнения: 173
Ох, смея се с децата,  с реакциите им по-точно. Изобретателни са, моят едва го накарах днес да направи един преразказ, че и после да го редактира, че не беше както трябва. Ей,  голям мързел го е налегнал. За математика да не говорим, аз там съм пас, разчитам на тестове, които дава частната учителка. Дано да изкара нещо прилично поне. Но, каквото такова.
Не съм във ФБ групата ви и не получавам поща, не зная какви тестове и пробни пускате, но аз имам доста от учителката и от приятелка, но не смогваме да ги напарвим. Simple Smile 

Не всички ученици са като някои деца-мечта. Но да се надявам, че и на моето някога ще му дойде времето. Само дано да не е късно. И късметът му да работи, а пък да е здрав е най-желаното.

Аз от утре съм командировка и не знам как ще се справи ученика без моя надзор. У дома има хора, но аз съм главния ментор. Wink

# 43
  • София
  • Мнения: 8 280
И аз като vox съм извън социалната мрежа Blush
Напълно те разбирам, vox, с "...чудя как да решим, тези тестове, които имаме. Май ще ни трябва поне още една година време"
И аз толкова съм накупила, че не искам да си спомням за парите (реших да ги ги опиша един ексел, за да знам какво имаме и кой ме би в главата да запиша и цените им....) сигурно 2 г. няма да стигнат да реши всичко.
Намерих им обаче частично приложение.
Отделих тези на Регалия за цялостно решаване, а другите използвам за определени неща.
Девойката трябваше да тренира откриването на грешки. Взех един и от 15 теста само това прави.
След това от същия - да определи  ключови думи за тезите.
И при нас в работата е натопорчено, но напоследък така съм на брала, че и минута няма да дам от времето за девойката и без това полза няма.

Едва тази успях "ваканция" дадох ПИ качени от пощата, но само БЕЛ (Регалия и Междучасие). По математика я включиха на част от ПИ по Мат от школата ѝ по БЕЛ (не реагираха навреме заьвсички), евентуално ще гледам давам един през уикенда, но тук вече ще са цели.

# 44
  • Мнения: 13 805
Имаше в фб групата една две, които бяха адски недоволни че се качват материалите от ПИ. Било толкова труд! Явно бяха нещо си там от школите и се чудя как да надушили групата и са вредили в нея. Писах в отговор на коментарите им, че за толкова пари плащани за ПИ трябва всеки път да  правят материалите абсолютно уникални и неповтарящи се, така че мърморенето е излишно...  пък и нещо видяно от двама души вече няма как да бъде тайна, особено ако е намесен Интернет. Обаче хората се дръпнаха и престанаха да качват неща.

Общи условия

Активация на акаунт