Седмокласници 2020/2021 - Тема 12

  • 28 809
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 381
Споделям изцяло и аз мнението, че освен ограниченото време за упражнение на нов материал, учениците веднага са натоварени със сложните задачи и това е крайно неефективно.

# 736
  • Мнения: 10 993
Аз съм си взела отпуска, за да упражняваме още задачи...нищо не планирам преди 16 и 18 юни, докато не мине, никакви партита не ме вълнуват...

# 737
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Лилла, не са в едно училище, но явно сега е моментът за снимки в нашия град Simple Smile За празнуване сме решили вече, мястото е капарирано, ще е на 30.06, на открито (дано и тогава не вали) - ще имат организирани игри тип "тийм билдинг", като за възрастта им, т.е. няма да е някакво официално събитие, а по-скоро последна възможност да се позабавляват заедно.
Относно задачите - фен съм на умерените домашни и такива, които са съобразени с нивото и темпото на ученика. Навремето имах няколко ученици, на които давах различни домашни, с цел да не губят интерес и да надграждат. Но няма как в квартално училище да искаш всички да се справят еднакво добре с математиката, та да даваш В група за домашно, нито пък по презумпция всички трябва да решават само задачи 1,2 и 3 след урока. Винаги съм давала задължително и допълнително домашно. Тези, които известно време правят (и то добре) допълнителното, минаваха на персонални домашни. Ако се отпуснеха и не ги правеха обаче, се връщаха в общата група. Трудничко е да се следи, но мисля, че си заслужаваше.

# 738
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Утре ще има проверочен изпит по БЕЛ в школата, в четвъртък в училище по математика, в неделя отново МАт в школата. Яко се е притеснил моят син. Което не е довело до някакво спешно преговаряне на някакъв материал...той така си се притеснява на думи.

# 739
  • Мнения: 2 523
Навремето имах няколко ученици, на които давах различни домашни, с цел да не губят интерес и да надграждат. Но няма как в квартално училище да искаш всички да се справят еднакво добре с математиката, та да даваш В група за домашно, нито пък по презумпция всички трябва да решават само задачи 1,2 и 3 след урока. Винаги съм давала задължително и допълнително домашно. Тези, които известно време правят (и то добре) допълнителното, минаваха на персонални домашни. Ако се отпуснеха и не ги правеха обаче, се връщаха в общата група. Трудничко е да се следи, но мисля, че си заслужаваше.
Все едно чета стратегията на моята учителка от едно време от кварталната гимназия в краен софийски квартал.
Аз и още няколко деца бяхме на общи плюс индивидуални домашни.
За контролно и класно, независимо от нивото, всеки получаваше различно листче със задачи, съобразени с нивото му, но елиминиращо всеки опит за преписване.
Най-беше интересно, че можеше пет пъти да обясни задача, докато не я разбереш. Но кажеш ли че си я разбрал, пък после не решиш подобна, пишеше слаба оценка.

# 740
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Лилла, и нашето момче днес имаше класно по БЕЛ.По математика е на 28.05.2021г.Да не би нашите да са в едно училище? Simple Smile
Dive,кой Ви организира тези игри?Звучи чудесно като идея.
При нашите няма никаква организация нито за албум,нито за празненство...Rolling Eyes

# 741
  • Варна
  • Мнения: 2 327
Bonanza, не мога да назова име - познат аниматор на една от майките в класа. Тя си му имаше контакт, обади се, дойде човекът, обясни, хареса ни идеята и така. Като изпълнение ще кажа като мине как е било Simple Smile
Сега почвам да се чудя на 30.06 дали ще имат тържество някакво... че ние хубаво решихме ден и час, ама да не съвпадне с официално тържество някакво.

# 742
  • Пловдив
  • Мнения: 1 262
... не мога да открия в платформата по ключови думи.
Понеже тук се обсъждат основно средни училища в София - дали има тема в bg-mamma за обсъждане вариантите да се учи след 7 клас в Пловдив?

# 743
  • Мнения: 4 127
... не мога да открия в платформата по ключови думи.
Понеже тук се обсъждат основно средни училища в София - дали има тема в bg-mamma за обсъждане вариантите да се учи след 7 клас в Пловдив?
И аз търсих такава тема, но не открих
Имаше една стара за МГ и това е

Последна редакция: вт, 18 май 2021, 12:08 от The Invisible

# 744
  • София
  • Мнения: 537
...  дали има тема в bg-mamma за обсъждане вариантите да се учи след 7 клас в Пловдив?
И аз търсих такава тема, но не отркрих
Имаше една стара за МГ и това е

Това би било много полезно, наистина. Аз миналата година търсех такава информация, защото имаше известна вероятност да се преместим там. И много трудно можеше да се изрови актуална информация. Гледам, че за Варна вече се е появила. Може да си пуснете една и за Пловдив.
Например, спомням си, че имах чуденка и не намерих отговор за предимства и недостатъци сега на ученето на АЕ/НЕ в ЕГ "Пловдив" и ЕГ "Иван Вазов", както и ФЕ между "Иван Вазов" и Френската. Как са учителите, програмите? Също, какво е нивото на обучение и дисциплина сега в Хуманитарната гимназия - какви деца предимно има там сега (с интерес към история/БЕЛ или такива, за които е било план Б след езиковите), учи ли се сериозно, имат ли добър училищен живот... Ще ми е интесно да следя - освен дъщеря в Сф, много се вълнувам и за племенничето в Пд тази година.

# 745
  • Мнения: 4 127
Ака някой е по-вещ в правенето на тема, моля да направи за Пловдив, ще помагам с търсенето на всякаква информация

# 746
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
И на дъщеря ми днес беше класното по БЕЛ -  преразказ. За класното по математика нямат още конкретна дата - ако учат до 28.05 - ще е на 28.05., ако удължават ДО - ще е в началото на юни. Не знам какво се очаква от децата, като не им се кажат конкретни дати за класната.
На родителската среща предната седмица почти нищо не казаха - само как върви преподаването на материала по математика и БЕЛ.  Математичката каза, че ще им дава почти всеки час, докато са присъствено, кратки контролни за 10-15 мин.
Иначе, за приключването на годината видях, че се обсъждат снимки и общ албум, а за парти или събиране - нищо не се споменава.

# 747
  • София
  • Мнения: 4 899
Заповядайте в

НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт