Седмокласници 2020/2021 - Тема 12

  • 28 832
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 373
Никога не бих казала на детето си,  че е разочарование особено след една случка миналото лято. Отиде с неговата компания на басейн ( тренира плуване) и там как се подхлъзва и пада надолу с главата в басейна. Отгоре на главата 5 см. сцепено и пукнат прешлен на врата. Ходи с яка един месец в най-големите горещини, но това е най- малкия проблем можел е да остане парализиран. Така ,че децата ни са умни и тази майка , която си е обидила така детето може би не знае колко по- лоши неща има.

# 706
  • Мнения: 2 524
Учител станах аз - два-три месеца преди изпитите. Добре, че съм по майчинство
А защо не гони елитна гимназия? И кои са елитните? 31, 35, 32 броят ли се за елитни?
Ами защото имам преки наблюдения от една-две елитни и от втория ешалон гимназии. Просто са ми до офиса или пътьом минавам оттам ежедневно. Отделно на това мисля, че в сегашната му квартална гимназия има доста добри преподаватели. Да, 31-во се брои за втори ешалон.

# 707
  • София
  • Мнения: 6 689
Кое му е сложното? Влизаш, квесторът ти дава плик с твоето име. Поставяш телефона си вътре и го оставяш на определеното за целта място. Много по-добре от това всички телефони, смарт-часовници и всякакви електронни джаджи, подлежащи на оставяне, да бъдат нахвърляни на камара върху някой чин без да се знае кое на кого е.
Поставяш си вещите в прозрачен плик, който си носиш. Но да, биха могли да осигурят и тези прозрачни пликове.
Дидева, не споря, но не толкова и за пликовете говоря, а за всичко, което трябва да занесат - химикал, ама не син, ами черен, линии, моливи, и т.н., на това отгоре и пликове...не, че е много, ама като видях как може да ти кажат - нищо не носете, само децата и лк и маска /ама ако няма, пак няма проблем, защото дават/ и мъъъничко завидях за тази организация. Сега - ясно е, че в АК всичко е купено и платено с парите, които плащаме за изпита, а тук е държавно мероприятие и няма кой да се разправя да купува химикали и т.н., ама това не ми пречи да завиждам. Joy

# 708
  • Мнения: 473
Здравейте,моля само с две думи някой да ми каже как и къде подавам завление за кандидатстване с подредените паралелки? Чакам ли документ от училището? Мерси предварително

# 709
  • София
  • Мнения: 3 524
Е ужас, аз това за пликовете, които трябва да си носят, не съм го разбрала... добре че сте повдигнали въпроса.
А междувременно, понеже коментирахме тук електронните джаджи, та взех на синко аналогов часовник, нали за него не се отнася слагането в плик, понеже идеята ми беше да се опита да си планира времето, че е муден? Въпросът ми е продиктуван и от факта, че за изпита РЕТ на Кеймбридж изрично пише, че не може да има каквито и да било часовници и/или ел.джаджи, даже водата да била без маркировка и прочие....
Иначе, при нас нищо ново след геройската 3-ка по музика, дава го лежерно, днес имаше класно по математика, смята, че добре се е представил, да видим.
Мернах че по-назад сте коментирали литературата, те са назад също, като госпожата на уроците по БЕЛ гледа изпреваращо да му дава неща, явно се притеснява, че с материала се изостава.
Аз се зачудих защо така бавно и какво си представят че ще учат тези деца след изпитите? Ако мислят да си продължават с материала, който е изпитен, гаранция, че мойто няма да мръдне пръст, толкова му е писнало вече, че няма накъде..

ronieta, не че ще ти е е полезно, но и аз не знам. Да не говорим, че нито са ни свиквали на родителска среща, нито нищо, за да обяснят, а класната им само им дава странни задачи- например презентация, ама на картон, за шведска кухня (моето) или друга (за другите )... и да сготвят такова ястие.. спийчлес, в друго време щях да се зарадвам, сега го намирам абсурдно.

# 710
  • Мнения: 473
Ако някой има инфо - нека сподели... И при нас така никой нишо незнае....

# 711
  • Мнения: 21 455
Дали попрегледахте темата назад?
https://priem.mon.bg/
Тук. Необходима е служебна бележка за удостоверяване на мястото за явяване на НВО ( получава се от училището, в което се обучава ученикът) и издадено свидетелство за основно образование ( самият документ не ви е необходим към момента на подаване на заявлението, просто трябва да е издаден).

# 712
  • Варна
  • Мнения: 3 890
Днес донесох на сина ми справочника на Вектор. Той ме пита какво става, ако не се яви на НВО. Казах му, че кандидатства с точките от оценките от 7 клас и гледахме в справочника как миналата година е имало приети с такива балове (30, 60, 80...). Каза, е вече съм спокоен, след малко чух как разпространи новината сред съучениците. Да се смея ли, да плача ли... Може би това му трябва, да няма стрес?!

# 713
  • Мнения: 1 402
Аз не ги обвинявам, просто казвам, че не покриват представите ми за добра подготовка Simple Smile По математика например не му дава домашни. Няколко пъти говорих с нея, първо обеща, че ще дава, а един от следващите пъти ми смънка нещо от рода, че е много натоварен в училище, можело да прегрее. Кой знае той какви локуми й разтяга. Тази по бел е млада, амбициозна и според мен много добра като педагог, но не за дете като моето. Дава му домашно, той не го пише, измисля си някакво оправдание, че е натоварен в училище и дотам. Но иначе си права - мързи го, ти го боли...вашите деца притеснени ли са за НВО вече? Моето все още не, само повтаря "споко". Въобще не знам дали ще се притесни до вечерта преди изпита...

Първо, Добре дошла!
Ако това инфо ми беше дадено навреме, аз точно тези учители щях да избера Simple Smile Е и града май не ми е удобен, но принципно само Simple Smile Идеалният учител за мен не дава домашни, а си върши цялата работа в час. Много, много ми се иска да е такова обучението, но не срещам разбиране сред родители и учители, само учениците са съгласни с мен Simple Smile

Нямам нищо с което да се похваля, чакаме да свърши тази учебна година, а тя взе да се влачи. Учениците се справят прилично, аз работя усилено и чакаме отпуската. Дори се ваксинирахме заради нея, че и на двама ПСР-те ще са ми скъпи, поне да не са за 4-ма.

Чудя се да отписвам ли набора вече от школата по математика. Изобщо не му се ходи. Аз имам голям набор от пробни и ако ще е само за преговор ще се справим. Незнам дали със сигурност са приключили с новия материал...??? ама то като ще е с такава досада, смисъл няма и май ще го отписвам Simple Smile

# 714
  • Мнения: 21 455
Идеалният учител ( а и не толкова идеалният) може да обясни нещо така, че то да бъде разбрано. За да бъде усвоено обаче, трябва да се научи и отработи. Аз по-добър начин за това от решаването на задачи не знам. В този смисъл домашните са изключително полезни, стига да са с мярка и добре подбрани.

# 715
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 743
Здравейте, в Пловдив няма справочници. Някой от София може ли да ми каже от коя книжарница го е взел и как изглежда, за да поръчам големият ми син да го купи?

# 716
  • Мнения: 1 457
Идеалният учител ( а и не толкова идеалният) може да обясни нещо така, че то да бъде разбрано. За да бъде усвоено обаче, трябва да се научи и отработи. Аз по-добър начин за това от решаването на задачи не знам. В този смисъл домашните са изключително полезни, стига да са с мярка и добре подбрани.
Това е и моето мнение. Математиката се научава с решаване на задачи. Колкото-повече, толкова- повече 😁 От 5 до 7 клас синът ми смени двама учители и нито един не дава задачи за домашно, защото според тях било излишно. Това не мога да то приема. Съответно вече трета година попълваме пропуски. Учителката на частните уроци също не дава домашни.
Не мога да го разбера този подход, но тази година съм я отписала . Каквото стане 😀
Честито на всички деца, които са приети в АК и ще запишат. Определено напрежението ще е  по- малко 😀

# 717
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Здравейте, в Пловдив няма справочници. Някой от София може ли да ми каже от коя книжарница го е взел и как изглежда, за да поръчам големият ми син да го купи?
В книжарницата на Бг Учебник в подлеза на НДК, но ще върши работа, ако ви вълнуват у-щата в София - само балове и гимназии в София има в него.

# 718
  • Мнения: 1 402
Не съм казала, че децата не трябва да решават задачи, но могат да ги решават в час. Разбира се това е само една мечта, в която е изключена програмата, която се гони и има достатъчно време за всичко в клас. Simple Smile

А в реалната среда, искам малко и добре подбрани задачи. Не обем, без капчица мисъл.
И задължително добра обратна връзка, защото не-рядко децата дори не си узнават грешките, камоли да им се обясни правилното решение. При големия обем е много по лесно да се скатаят тип задачи, които никой не забелязва, че всеки път се грешат.

# 719
  • София
  • Мнения: 6 271
Никога не бих казала на детето си,  че е разочарование особено след една случка миналото лято. Отиде с неговата компания на басейн ( тренира плуване) и там как се подхлъзва и пада надолу с главата в басейна. Отгоре на главата 5 см. сцепено и пукнат прешлен на врата. Ходи с яка един месец в най-големите горещини, но това е най- малкия проблем можел е да остане парализиран. Така ,че децата ни са умни и тази майка , която си е обидила така детето може би не знае колко по- лоши неща има.

Направо ми прилоша. Надявам се, че детето е добре вече.

Аз се зачудих защо така бавно и какво си представят че ще учат тези деца след изпитите? Ако мислят да си продължават с материала, който е изпитен, гаранция, че мойто няма да мръдне пръст, толкова му е писнало вече, че няма накъде..

Честно казано, и на мен толков ами е писнало вече, че напълно разбирам децата, че няма да ис мръднат пръста след матурите.

По МАТ в училище изостават с 3 теми, което ми се струва много, утре е класното. Не знам как се смята да се навакса, че и преговор да се напраив преди матурата. Да не говорим за евентуален пробен.

Аз съм за домашни - математика се затвърждава с решаване на задачи, редовно, пък макар и не по много. Моят естествено всяка ДР гледа да отбие номера с писането й, което ме вбесява. Днес пак се ядосвах с него - уж решава ДР на Регалия, ама решил смао по една от двете подточки на задачите, защо... не знаел, отново. Сърди се, че го накарах да реши останалите, тръшка се, накрая ги реши за отрицателно време. Ама се карахме по-дълго време, отколкото му трябваше да ги реши.

Общи условия

Активация на акаунт