Седмокласници 2020/2021 - Тема 12

  • 28 819
  • 747
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 3 826
Тинкрбел, ха, ха, може и повече от 30 паралелки да се наредят. Ние сме жив пример как наредихме 42 броя. Като видяхме бала колко му е хванахме да смятаме и пресмятаме и ММ рече и отсече: пишем повече паралелки, за да се застраховаме. Пълна глупост. Детето го приеха още на първо класиране по трето желание.
Не казвам, че трябва да се напишат само няколко, напротив трябва да се напишат достатъчно, защото винаги трябва да имаме едно наум, но не и толкова много както ние.
Аз за момента нищо не гледам и не редя. Когато излязат резултатите, тогава ще редим. Горе долу сме ориентирани как ще ги подредим.

А 19.05 и 21.05 те почивни ли ще бъдат или ще учат онлайн?

# 226
  • София
  • Мнения: 4 899
Аз за момента нищо не гледам и не редя. Когато излязат резултатите, тогава ще редим. Горе долу сме ориентирани как ще ги подредим.
И аз така. Имаме си избрани първите пет паралелки и в точно какъв ред ще ги пишем, но нататък ще съобразя спрямо изкарания резултат на изпитите.

# 227
  • Мнения: 2 937
Това с реденето не ми беше проблем преди, защото голямата имаше резултати, които и гарантирах приемане, където иска и общо взето сложихме пет паралелки. Сега обаче кой знае колко точки ще има малката и трябва да подсигурим варианти. Но тези неща ще ги мислим, след като видим резултатите. Опитът с голямата показа, че стресът се намалява почти до нула ако избираме училища според резултатите. Иначе малко се пренавиват.

# 228
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
НВО по чужд език не е задължителен може би вече четвърта година.

Сестра ми миналата година мисля, че с племенничката ми наредиха 32 желания. Детето се класира в желаната гимназия, макар и по пето желание като специалност. Но голяма роля изигра и късметът, защото балообразуването беше удвояване на резултатите от НВО, а не утрояване на НВО математика и веднъж НВО БЕЛ.

# 229
  • Мнения: 1 980
Така искам да видя пеперуди и аз, но засега е само мираж. Вкъщи спрягаме две, три училища от немай къде. Накрая каза, че само съм го обърквала и щял да реши, като си види резултатите.

В нашето училище в сряда ще правят втори пробен по БЕЛ, /похвалвам ги/. И в школата тръгват присъствено с право на избор, който иска  да остане онлайн.

# 230
  • Мнения: 2 987

А 19.05 и 21.05 те почивни ли ще бъдат или ще учат онлайн?
Според школо са неучебни.

# 231
  • София
  • Мнения: 12 015
Аз си нямам на идея как човек може да нареди 30 училища/паралелки. То аз никаква разлика не им правя от 4-о, 5-о нататък. Както не се вълнувах до сега, усещам че започва да ми става ултра зле и май последния месец ще излезе кошмарен за моя син. И накрая ще ги подредим напълно случайно, на добре познатия принцип с включване на 2 "сейфти" училища/специалности, 2-3 "рийч" и 2-3 "таргет",
И ако в тези училища има по 5-7 паралелки, ето ти ги 30-те желания, че и повече. Simple Smile

Няма как да откриете графика на присъственото в заповед на Вълчев, защото той се намира в заповед на здравния министър. Ето го: https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2021/04/29/zapov … ki_29_04_2021.pdf

# 232
  • Мнения: 19 302
Санака, в ЕГ паралелките не са ли с един и същи бал?

# 233
  • София
  • Мнения: 12 015
Само в НЕГ. Навсякъде другаде всяка паралелка /или почти всяка - има по две паралелки с един и същ втори език, които са едно желание/ е отделно желание и е с различен бал. Във 2 АЕГ например са 7 паралелки - всяка отделно желание.

# 234
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Бях решила да не влизам в темата, че ме депресирате с резултати от ПИ и учене от страна на децата. Това моЙто е страшен мързел, а най-лошото е, че не съм в час, за да помагам и да ръчкам. Разчитам на уроците, на които ходи, ама.... За това я записах и на индивидуални уроци. Все елементарни грешки от бързане, все недовидяла нещо. На първия ПИ по математика в училище се беше паникьосала, а на самата матура не знам. Направо си ме е страх. Пък и с тия онлайн заявления дано не оплескам нещо. Преди години, когато сестра й беше на пангара, нямаше онлайн нищо, всичко на хартия. Сестра й имаше желания, туй няма идея какво иска да учи. Аз единствено искам читава среда, все тая ми е какво ще учи, ама къде в МОН-ските е така, знам ли. При кандидатстването на сестра й беше много приятно, че на финала можеше да избира - МК или МОН. За щастие, избра МК. Ама малкото не показа талант и желание за рисуване, та само пустите матури са вариант.

# 235
  • София
  • Мнения: 2 660
Какво да редя, какво да ги мисля, като той знае само какво не иска... Не иска немски. Всичко останало е на шега.
Има до тук три точки в списъка,което покрива общо 4 паралелки, НГДЕК (но то е отделно) и това е...

# 236
  • София
  • Мнения: 284
magi_sveta, и моята е така, знае само, че не иска немски. Иска АЕ, ама какъв да е втория чужд език не е ясно. И аз съм маркирала няколко училища/паралелки, дори съм ги наредила в главата си, но подозирам, че ще претърпят охромни промени.
За момента моето момиче си чака резултата от АК, обнадеждена е, сигурна е, че баща й е бил до нея, помагал й е, и вярва, че се е справила. А аз се моля да не остане разочарована, защото това ще я срине, а няма време за кога да я събирам отново...
Така че реденето на паралелки ще изчака поне още една седмица.
Информация за обучението нямаме, така че предполагам ще следваме заповедта - от 10.05. -ДО, от 17.05.- ПО

# 237
  • София
  • Мнения: 1 374
А при нас е още по-зле с желанията. Май нищо не иска, ама пък категорично отказва езикова. Ама и за пустата математика си трабва НВО по БЕЛ, а тя там е минус 10 в най-добрия вариант, хич я няма на тезите, а и в преразказите губи точки от бързане. Каквото такова, вече сънувам, че аз се явявам на изпити. А ноборката я мързиии.

# 238
  • София
  • Мнения: 2 660
А при нас е още по-зле с желанията. Май нищо не иска, ама пък категорично отказва езикова. Ама и за пустата математика си трабва НВО по БЕЛ, а тя там е минус 10 в най-добрия вариант, хич я няма на тезите, а и в преразказите губи точки от бързане. Каквото такова, вече сънувам, че аз се явявам на изпити. А ноборката я мързиии.
Ние пък целим училища с МАТ, пък то това е слабото място...
Пропуснах и още нещо знае - предпочитаме АЕ да е втори, но първият не знаем кой, ако се стигне до езикова.

# 239
  • София
  • Мнения: 3 524
Малее, човек да не ви остави замалко Simple Smile Преминавам за момент и се връщам още малко назад, понеже видях че Дидева е пуснала инструкциите от миналата година за онлайн кандидатстването, да се зачета, че хич не ми е ясно. Младежът е в някаква дупка, успя да си почине по празниците, но сега е в няма такова настроение, не тазманийски дявол, ами оттатък, само фучи и ми се отяжда.. Добил е голяма увереност по български, но за сметка на това по математика прави всичко с крайно нежелание, направо не могада го позная..
За капак се подтисна че му писали 3 по музика на някакъв тест, а аз пък не можах да се сдържа на физиономията му, която беше от сорта, сега нали няма да ми се развикаш и се разсмях, ама сериозно, по музика Simple Smile ? От друга страна, някои учители не ги разбирам, не виждат ли че децата са хвърлили усилия по предметите, които им се изискват за НВО, няма да ходи в музикално училище, но все пак...
Имах едно питане, но изфиряса, ще пиша като се намери обратно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт