Той/тя ме блокира! Какво следва?

  • 21 095
  • 330
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 971
Здравейте, напоследък се замислям над тази наказателна функция в Социалните мрежи, Месинджър, Вайбър, телефон... Блокирали ли са ви някога? А вие? Какво ви накара да блокирате някого? Колко търпите, докато ви "прелее чашата"? Предупреждавате ли, че ще разкарате някой от живота Ви или го правите тихомълком? Отблокирали ли са Ви и след какъв период? А Вие размисляли ли сте да върнете някой отново в редиците на приятелите си? Според Вас мъжете или жените прибягват по-често към блокаж?

Съзнавам, че това са много въпроси и едва ли някой ще отговори на всички, но дори и на 2-3 ще е достатъчно. Simple Smile Ще ми е интересно да разсъждаваме, а и не открих такава тема...

# 1
  • Мнения: 1 314
Не съм търсила начин да се телепортирам във виртуала и там да живея. Ако някой ме е блокирал, не съм разбрала.

# 2
  • Мнения: 12 473
Блокирам всеки, който усетв, че ми нарушава личните граници и представи за приятно общуване.
Мен също са ме блокирали, предполагам, защото съм рязка и не спестявам..)

Ползвам често и ограниченията - да не получавам съобщения или да не го “виждам”, така се разтоварвам.

Често се случва да ми искат приятелство, да ми разглеждат профила, пишат лс и после да ме блокират. Обикновено са новите на бившите..))

# 3
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Блокирането, без значение къде и от кого, е ясна демонстрация на отношение. Такава, която показва, че този човек не желае да присъстваш в живота му/и.

Какво следва ли? Без значение от причината за блокиране, в такива моменти е редно самоуважението да се събуди и да ти каже, че е безсмислено да се опитваш да задържиш в живота си хора, очевидно нямащи желание ти да присъстваш в техния. Защото една от най-големите житейски грешки е човек да тръгва да "преговаря" за отношения.

В живота ти (поне в близкия ти социален кръг) следва да присъстват хора според заслуги. Останалите - шута по гъза и вън от палатката.

ПП: слагам в това число и отписването от виртуалните "приятели". Демонстрацията на отношение е същата, освен в случаите на спамър, от който човек иска да се оттърве.

Последна редакция: ср, 05 май 2021, 11:29 от Phoenix Wright

# 4
  • София
  • Мнения: 971
Тъй като и аз блокирам негативни хора, наскоро споделих с приятел, че го правя и той ми каза, че блокирането било признак на слабост и че силните хора не блокирали! Simple Smile А пък имам и друг парадокс! Има хора, които съм блокирала по 3-4 пъти и сега сме големи приятели...

# 5
  • Мнения: 738
Махам от приятели всички, агресивно залитнали към политика, религия.
Блокирала съм само един човек, който исках да изхвърля от полезрението ми.

# 6
  • Мнения: 12 473
Възприемам социалните мрежи като виртуален дом - както в къщи и край себе си не пускам всеки, така и там..)

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Блокирали са ме преди ... 11 години. Тогава се опитвах да продължавам да настоявам на своето си, на това да обяснявам вербално в безкрайни писаници каква съм аз, какво искам и т.н. и т.н. без да ме интересуват предупрежденията на отсрещния човек, че поведението ми е дразнещо и неприятно за него и това водеше до това да ме блокират. Приемах го доста тежко и драматично.
В последно време станах "добричка" и когато някой ми каже "с това, което правиш ме дразниш" отстъпвам и си седя тихичко /старая се/ съответно от години не са ме блокирали.
Блокирам хора, след като ги предупредя, че поведението им е дразнещо, след като съм им обяснила кое е недопустимо поведение за мен. Блокирам веднага мъже, които ми изпращат голи снимки.
Не помня някога да съм връщала някой вече блокиран.
Какво се случва след като блокираш някого или те блокират? Нищо. Просто ти или съответния човек изчезвате един за друг, като преди изобщо да сте се срещали и комуникирали.

# 8
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Тъй като и аз блокирам негативни хора, наскоро споделих с приятел, че го правя и той ми каза, че блокирането било признак на слабост и че силните хора не блокирали! Simple Smile А пък имам и друг парадокс! Има хора, които съм блокирала по 3-4 пъти и сега сме големи приятели...
Не знам дали е точно слабост, но блокирането не е задължително да се прави на ниво платформа, докато се прави на ниво "разум" (игнор, безразличие), освен в случаите, когато някой ти спами профила, където блокирането е единствения начин този спам да спре. Simple Smile

# 9
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Следва забрава. Не си го слагам на сърце. Не са ме блокирали, трили са ме директно от приятели. Много В 🤣

Аз по принцип не съм активна в социалните мрежи и изключително трудно приемам покани за приятелство, така че не ми се налага да трия. Поддържам малка бройка "приятели", повечето ги познавам лично, а с тези, които не познавам, имаме доста общи интереси.

Трия без да се замисля, ако някой не ми се нрави с идеи или държание.

# 10
  • Мнения: 354
Рядко блокирам, мен също рядко ме блокират. Защо трябва да се блокираме, като просто може да не си пишем.
Социалните мрежи не са ми втора реалност, по-скоро ги ползвам за бъзик и разнообразие.

# 11
  • Мнения: 3 350
Блокирането, без значение къде и от кого, е ясна демонстрация на отношение. Такава, която показва, че този човек не желае да присъстваш в живота му/и.

Какво следва ли? Без значение от причината за блокиране, в такива моменти е редно самоуважението да се събуди и да ти каже, че е безсмислено да се опитваш да задържиш в живота си хора, нямащи желание ти да присъстваш в техния. Една от най-големите житейски грешки е човек да тръгва да "преговаря" за отношения.

В живота ти (поне в близкия ти социален кръг) следва да присъстват хора според заслуги. Останалите - шута по гъза и вън от палатката.

ПП: слагам в това число и отписването от виртуалните "приятели". Демонстрацията на отношение е същата, освен в случаите на спамър.
+100
И мен ме блокира, много близък приятел. И аз него също. Гадно е, но аз го приемам. Бих желала да остана блокирана. Явно, не сме били истински приятели.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 990
Блокирала съм телефон на хора, с които не желая да общувам по някаква причина.
Във ФБ не ми се е налагало, единствено изключвам известията от хора, които бълват ежечасно неща, които слабо ме вълнуват. Като цяло не използвам соц.мрежи за общуване с приятели, с тях се чуваме по телефона/виждаме.

# 13
  • Мнения: 1 700
Блокирала съм само най-големите досадници. Останалите само ги трия. В общи линии правя това, което бих правила реално. Няма значение, че сме във виртуалното пространство. Преди ми бяха ужасно неприятни сръчкванията, а още са ми неприятни емотиконите със целувките. То реално и на улицата някой познат като тръгне да целува по бузите не ми е ок. Та, така.

За връщане и дума не може да става. Щом съм стигнала до триене/блокиране, явно съм пробвала с всичко останало и е излишно да продължаваме да си късаме нервите.

Също трия, когато буквално с години нямаме никаква комуникация. Пълнежи не ми трябват, да ми пълнят фиийда с глупости.

# 14
  • София
  • Мнения: 12 649
Блокирали са ме веднъж, след което ме бяха разблокирали, но за мен действието беше показателно за ситуацията, и отношението ми се промени безвъзвратно.

Иначе аз съм блокирала хора, които досаждат и не разбират от "не".  Никой не е длъжен да търпи такова нещо и да отдава вниманието си на хора, които нямат граници.

Общи условия

Активация на акаунт