Слънцето все по-силно грее, в коремчето на мама ОКТОМВРИйчето лудее! - Тема 7

  • 25 607
  • 763
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 428
Аз да ви кажа понеже се оказа,че наши приятели са приготвили всичко за нас нямат никакви млади с деца тоест само ние оставаме да имаме дрте са по-големи от нас и количка стврелизатот,бънджи гащи шезлонг люлеещ се и дрехи плюс куп други неща .. аз много искам да си купя нещо освен легло,но ще видя какво ще е в край на сметка живи и здрави като решим да подпишем точно те ще са ни кумове и някак си ми е неудобно да откажа пък у всичко е супер запазено

# 31
  • Мнения: 99
Имам салон за красота. Работя като маникюрист и аз си нагласям работното време. 🙃

# 32
  • Мнения: 452
Някоя мама беше писала за люлката на 4 moms
Иска ми се да я купя  не че нямаме ,имаме си на joie такава електрическа ама тази много ме кефи .
Въпроса ми е към мамите които са я имали или тези които знаят повече за нея -наистина ли бебетата се успокояват в нея ?

# 33
  • Мнения: 399
Здравейте, отново маминки. Включвам се и аз с малко странен въпрос, не съм от най-активните, но ви чета всеки ден Sunglasses
На някоя от вас крие ли и се корема Confused Grinning тъкмо бях започнала да се пъча с него, защото си изглеждаше вече бременен, а не корем от преяждане, а вече два дни го няма никакъв. Дори ми се виждат костите на таза Confused странно! В началните месеци беше по същия начин, но и бебето беше многоооо малко, а сега е цели 17см. Да се притеснявам ли нещо?
Не! По-назад в темите сме го обсъждали.  В една и съща седмица едни мами имат коремче,  други не. Аз сутрин като стана все едно корема ми се е смалил,  за 1месец все едно корема ми си стои същия. На предната бременност в 18г.с, пъпа ми вече е бил изхвръкнал напред,  сега не е така, даже в долната част не е опънат даже,  имам си увиснала кожа от предишните бременности,  така, че спокойно🙂

# 34
  • Мнения: 417
Оле и аз за корема да се оплача,към 10 седмица имах коремче ,и реших ,че не ми става нищо,накупих ,дано по късно да ми влязат в употреба ,хахах или ще ги отрежа на къси гащи,от време навреме усещам леко,но с каката чак 21 г.с усетих ,сега съм 18г.с. ,аз също не съм подреждала дрехите, от 1-3 месеца ги раздадох ,ще се купува,аа и легло харесах от тия дето се прикрепват към спалнята ,познайте мм ми вика ,ти с бебето в детската ,а малката  идва при мен ,хахах сърдих се три дена ...

# 35
  • Мнения: 43
Включвам се и аз в новата тема. Благодаря Яренце за труда Flowers Tulip

Относно коремите, на мен определено ми личи. Сутрин е по-малък и до вечерта много се издува.  Може би зависи от фигурата и от мускулите на корема които реално прибират матката навътре. Аз съм 170 висока, 58 кг в момента и нямам много развита коремна мускулатура.

Относно покупките, ние нямаме опит с бебета и не знам кое точно ще ни трябва, кое е удобно и т.н.. Всичко което споделяте като опит тук е много полезно за мен. Има толкова много информация в интернет какво е нужно за отглеждането на бебето, че човек се омагьосва. Другото което е аз не мисля да влагаме много пари, първо защото сме със скромен бюджет и второ защото мисля, че много от нещата могат да се намерят втора употреба в много добро състояние, което няма да окаже кой знае каква разлика в отглеждането на бебето. Бих вложила повече пари в неща които настина са важни за здравето и развитието на бебето, като кошче за кола, образователни игри и книжки, козметика и храна. Така си мисля за сега.

В тази връзка искам да ви попитам какво мислите за многократните пелени? Ние се замисляме за тях защото си мислим, че естествените материи са по-добрия вариант за бебешкото дупе в сравнение с химичните еднократни, но чувам и много мнения които успорват това.
Flowers Tulip Flowers Tulip Flowers Tulip

# 36
  • Мнения: 925
Аз също имам много дрешки от баткото,но още навремето съм ги сортирала.Доста раздадох,но и много останаха.Решила съм като ми мине р.д. на 15.07 да се кача на тавана и да ги извадя.
Сега съм в друга чуденка-кумата ми предлага нейната количка ама е лилава...

Не мисля, че цветът трябва да те смущава. Моята количка от предната бременност е в бордо и кремаво, но реших, че няма да робувам на цветове. Както обичам да казвам - много жени карат сини коли, пък не са станали мъже Grinning

# 37
  • Мнения: 278
Здравейте и благодарности за новата тема!⚘
В началото на годината правих почистване на бебешките неща...общо взето си мислих, че няма на кой да ги дам и изхвърлих всичко... 20 дни по късно разбрах,че съм бременна 😄 много забавно ..количка имам, но е доста тежка зимните месеци ще я ползвам,а за лятото мисля да купя някоя лека тип "чадър " ..активна шофьорка съм и ми е трудно да я вдигам и прибирам в багажника.
Елмазче и моя корем беше с изпъкнал пъп предишните бременности, сега още не е въпреки големия корем и аз виждам увиснала кожа от долу😒 не ми се мисли как ще изглежда като отслабна..

# 38
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Коментирали сте и ненужни вещи. Това заа всеки е индивидуално, разбира се, но аз мразя да се затрупваме с излишни вещи и дори, когато ми подаряваха разни неща, аз ги преподарявах. Нямах нужда от стерилизатор, шезлонг, бънджи, проходилка, биберони-залъгалки.

А за многократните пелени, аз съм "ЗА". Така децата започват да разпознават нуждите си от по-рано. Памперсите са нож с две остриета. Аз ползвах еднократни, но и хавлиени гащички от 3-ия месец, защото свиквах детето да си върши нуждите над легенче, така че приучването към гърне беше доста лесно.

# 39
  • Мнения: 15
Първа бременност ми е,но много държа на многократни пелени. Успях да си накупя вече, втора ръка и запазени, сега ще дебна за подложки, тях мисля новички да взема. Лошо ми става,когато си помисля колко боклук генерират еднократните пелени.
По въпроса за суеверията, аз не вярвам хич. Но като носихме количката при баба ми на "склад", тя отказа да я качи върху гардероба( да не заема място), защото трябвало да личи,че ще се ползва. 😁 Та дамите,които имат складирани дрешки, могат да ги изкарат с този предтекст, за да им е по-спокойно.
Възползвах се от Зелените коридори и сложих първа доза Модерна, освен 24 часа болка в ръката, друг страничен ефект нямаше. Добре ми се отрази психически това, дано всичко е наред и занапред.

# 40
  • Мнения: 241
Тези от вас, които не им е първо детенце, дървена или сгъваема кошарка ползвахте и коя според вас е по-удобна. Много ми харесват дървените чисто визуално, но ми се иска и лесно да се пренася при пътуване или между стаите. Както казах утре ще разглеждаме и не знам към кои да се насоча. Или може би и двата варианта..
Хареса ми и варианта  next to me, който е прикрепен до леглото, но не знам до каква възраст може да се ползва.
П. с. Ако има мами от Варна да споделите освен Рая тойс и Рошко кои магазини имат по-голям избор на живо да се разгледа. Може на лично, за да не спамим тук.

# 41
  • Мнения: 62
И аз имам едно питане относно електрическите помпи за кърма.
Може ли да споделите опит Blush

# 42
  • Мнения: 578
Ние използваме с първото дете сгъваема кошара. Има две колела отпред и лесно се мести из стаите. Взехме си възможна най-стабилната и не беше евтино. Чиполино, но не се сещам за модел. Не леглото е толкова важно, колкото матрака. Не трябва да е мек. Ние използвахме isleep. Всичко ще ползваме и за второто дете.
Заради прееклампсията първия път не можех да кърмя от раждането. Детето беше малко и нямаше сили да суче. Така че се цедях. Използвах ръчна помпа на авент. Трудоемко е с нея, като съм се цедяла 4-5 пъти на денонощие. Кърмата е най-много през нощта, затова нощното кърмене е важно за стимулация на кърма. След месец и половина детето засука и спрях да у ползвам. Помпата не е нещо, което належащо да купите преди раждането. Първо вижте дали ще можете да кърмене и ако не, тогава купете. Все пак си е разход, а може да е ненужен. Просто се спрете на марка и ако се наложи купете.
Цеденето е свързано и със много стерилизация на помпа и шишета. А миенето им няма как да е в миална машина. Отделно кърмата се държи в хладилник и се топли. Няма как да се цедиш преди всяко ядене на детето.
Така че и това отнема доста време. Когато детето започна да суче, честно се родих. Толкова е лесно, не топлиш, не миеш. Може да ходиш навсякъде и храната е с/в теб.

Последна редакция: ср, 05 май 2021, 16:30 от Gergana5

# 43
  • Мнения: 261
Момичета, от 2 дни повръщам след всяко хранене? В 14 г.с. съм. На някой случвало ли му се е и как се справя? Не знам дали не е опасно за мен и бебето, а още съм под карантина.🤔

# 44
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Момичета, от 2 дни повръщам след всяко хранене? В 14 г.с. съм. На някой случвало ли му се е и как се справя? Не знам дали не е опасно за мен и бебето, а още съм под карантина.🤔
Ако е повече от 3 пъти дневно, обади се на лекаря си. Може да се обезводниш, а това вече е опасно. Поне ще ти изпише нещо подходящо да пиеш, за да спреш повръщането.

Общи условия

Активация на акаунт