НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 139

  • 41 240
  • 753
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 12 992
Злоупотребата ми с плодове ми донесе чудесен целулит, точно лятоска! Много съм смотана!
Въглехидрати и мазнини са крайно лоша комбинация, дори В да са само от плод:Sad
Спрях от днес пустите череши:(
Да не кажете че съм яла по кило! По 2-300 гр само но всеки ден и сутринта като си видях задника ми се прирева… На кг нямам плюс, но структурата на краката е зле….
ОфицЯлно закривам червшовия сезон 🤭🤪
И отркивам този на дългото тичане днес 7 км щот ме заваля, утре 8 поне. Ще се вкарам във форма, ма що трябваше баш преди лято да се о….ра?!?

# 571
  • Мнения: 2 570
Еее Жаклин, ще се изчисти бързо. Злоупотреба, но за кратко. Къде е казано да бъдем стриктни доживот.
Важно е да владеем ситуацията.

# 572
  • Мнения: 2 558
Ох нещо се сдухвам. От както съм почнала въртя 91.7-91.3 и обратно...

# 573
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 396
Не се сдухвай, Духче! 👍
Виж и мерки с шивашки метър. Те даже дават по-адекватно представа. Но мери веднъж на 10-тина дена, не всеки ден, за да видиш как се движиш.
С този режим понякога се отслабва рязко, след дълго задържане. Просто трябва търпение...

# 574
  • Мнения: 39 370
Духче, аз съм писала. Първите три месеца не виждах никакъв резултат.

# 575
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 743
Ох нещо се сдухвам. От както съм почнала въртя 91.7-91.3 и обратно...
и аз така. Ама няма да се отказвам. Нямам друга алтернатива. Става дума за здраве.

# 576
  • Мнения: 2 275
Ако сте сити, спокойни, енергични и ви е лесно ,продължавате. След "източване" на водата трябва време за да мине тялото в режим "горене на собствена мазнина" (д-р Брег имаше видео по тази тема).
Ако ви е трудно, гладно, липсва ви енергия и т.н. погледнете при безвъглехидратките (там няма млечни!) или Системата (там това "всичко на закуска" не означава маане на баклави,кифли ,баници и т.н.)
За някои може да е интересен и последния вариант на Дюкан, по-лесен е и е по дни на седмицата.

# 577
  • Мнения: 19 688
Таня, кой е последния вариант на Дюкан Frowning

# 578
  • Мнения: 2 786
Ох нещо се сдухвам. От както съм почнала въртя 91.7-91.3 и обратно...

И аз съм така, не се отказвай. Стават нещата, но бавно.

# 579
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Cristi, скрийншотнах си го току що, само че ако реша да го направя за разбутване на метаболизъм не мисля да консумирам хляба, картофите, паста, царевица и прочие. Най-много киноа, басмати или сладък картоф.

# 580
  • Мнения: 19 688
Дюкан вече разрешава плод, хляб и варива? Това е нещо съвсем ново за мен Anguished Благодаря, Миа Flowers Hibiscus Къде в мамата е този пост?

# 581
  • Мнения: 2 275
Е, то не може цял живот на бяло пилешко, зелении, извара и трици.
Оригиналният протеинов си е точно 4 етапа, но за 4 седмици. Трудно се изкарват пари с една страница режим,познат от десетилетия и без трици и подсладители.
Майтап си правя. Беше много популярен споменатия протеинов 90-те години на миналия век т.е. преди Дюкан.
Хубаво е, когато се преразглеждат идеиите и се сверяват с нови изследвания/проучвания /идеи.
А иначе хляб и ВМНВХ позволява, но в малко количество с богата гарнитура (накрая на статията ВМНВХ за начинаещи от Андреас го пише).
Има и други разумни режими,които се доближават до палеото и са по-точни в описанията и следователно по-полезни за тези,които искат да имат определено меню и количество.
Последния Дюкан ми се вижда възможен и разумен за дълго време. А хляба не е задължителен и другите въглехидрати са едно по избор.
Съществуват хора,които не ядат хляб и без да са на какъвто и да е режим.
Точно вчера четох, че не точно протеините правят проблем на бъбреците, а високия инсулин. А всички тук ни е известно, че прекаляване с протеин вдига кръвна захар и следователно инсулин.
Мда, с малко нагласяване според цел и вкус, става новия дюканов вариант.

# 582
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Аз вчера бях с малката в библиотеката за детски книжки и тази ми попадна в полезрението, та си пих кафето днес с едни 50-60 страници. Чел ли я е някой?



Нищо ново за сега, просто имам нужда да затвърдя мнението си и убеждението, че съм на прав път и да покажа на колкото се може повече хора в семейството ми, особено на децата ми, че захарта и бързите въглехидрати не допринасят с абсолютно нищо за здравето!

# 583
  • Мнения: 8 759
Хапвате ли диня?

И аз като Жаки прегрешавам с череши и забелязвам целулит около коленете и бедрата.

В такъв случай се чудя дали може да се яде диня? И колко...

# 584
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 396
Динята реално е само вода и плодова захар...
Аз хапвам по някое парче, когато е съвсем в сезона, но не съм ѝ голям фен.

Общи условия

Активация на акаунт