НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 139

  • 40 984
  • 753
  •   1
Отговори
# 750
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 684
Благодаря,Таня! Знам, че се иска търпение. Няма да се отказвам. Но, както вече казах, доста "Не"_та ми се събраха днес и ми се щеше да ревна на някой... И къде, къде, хайде тук да се посополивя...
Вече съм в отпуска и ходя по 5-6 км сутрин... С всичкото търчане напред назад по задачки, ми се набират около 8 км на ден... Очаквах някакво признание от страна на кантара за положените усилия, ама не... Освен плодове нямам други прегрешения, а ей на висок холестерол... Първият рунд го загубих... Да видим кой ще спечели срещата...
Аз чета много блога ruled.me.  Много полезни съвети, рецепти, споделен опит...

# 751
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз обичам фъстъчен и лешников тахан, най-често фъстъчен хапвам, но и аз съм от хората, за които една лъжичка е достатъчна. Хапвам го към 4 - 5 следобед ако усетя, че огладнявам и нямам нищо готово за вечеря.

# 752
  • Мнения: 2 275
Тахана ми държи по-сито от ядките и една лъжица ми е достатъчно.
Дани , точно заради холестерола се "запознах" със сусмовия тахан. Стара турска рецепта сусамов тахан с меласа. Отначало слагах една лъжица меласа в буркан сусамов тахан, но след това се отказах от меласата , когато минах на моето си хранене.
Не знам колко ти е холестерола,  но 7,5 за жени е идеално при горна граница , мисля 5 или 5,5 беше, по напред имаше някъде.
Ако ти е висок холестерола,  това е още едно доказателство,  че животинските продукти и мазнини не пречат на холестерола.
Стрес и възпаления оказват лошо влияние. Ходенето помага. И холестерола е в списъка с метаболитни проблеми заедно с триглицериди, кръвна захар,високо кръвно и обиколка на талията.
Как са триглицеридите? Хормоните провери ли? Кръвна захар и инсулин? Витамин Б12.
За витамин Д не питам, при теб е вечно слънце, но дали го усвояваш?

# 753
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Завъртяхме до 140 тема - https://www.bg-mamma.com/?topic=1351774.new#new

Заповядайте!

Общи условия

Активация на акаунт