НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 139

  • 40 985
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Освен това и разбърканите хормони си казват думата...

# 706
  • Мнения: 2 385
Благодаря ви много, страхотно сте Heart

# 707
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 684
Поне при мен няма увисване на кожата, те пораженията по нея са си от напълняването, не от отслабването после. Контура на челюстта не си харесвам хич, макар че е мнооого по-добре от преди дето имах не двойна ами направо тройна брадичка и като цяло лицето ми беше супер подпухнало. Още се стряскам като си видя някоя стара снимка.
И пазвата ми никога няма да е същата ама тя гравитацията си е кучка и голям бюст увисва всякак, ще го преживея.
Като че ли не съм мяркала в темата да се оплакват от увиснала кожа, уж я следя редовно. При режими където свалят бързо и със здраво недохранване, по-често има такива ефекти.
благодаря за изчерпателният отговор!
Сигурно ще имам още много питания, а вие сте винаги готови да отделите време за споделяне на личен опит. Успех на всички!

# 708
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Момичета, днес стават точно 5 месеца от началото и точно 50% от целта ми е постигната, т. е. 15кг надолу. Още 1кг и ще видя седмицата, което е следващата ми мъничка цел.

# 709
# 710
  • Мнения: 133
Браво, SilverDream!

# 711
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 684
Момичета, днес стават точно 5 месеца от началото и точно 50% от целта ми е постигната, т. е. 15кг надолу. Още 1кг и ще видя седмицата, което е следващата ми мъничка цел.
Браво на теб! Чудесен резултат!
 Аз за около два месеца(ще станат точно два на 11/07) съм само с три кг. надолу... Надявам се да сляза с още три през юли Hands Point Up и да виждам на кантара цифра, започваща със 6... В момента съм на "платото".

# 712
  • Мнения: 2 385
Йей, супер! Радвам се за теб.

Аз съм с около 1.5 кг на долу за месец.
Смятам да говоря с личната да ме прати на ендокринолог, защото постоянно ми се вие свят и сякаш пропадам в дупка, а спя по 5-6 часа на нощ, което не е чак толкова малко.

# 713
  • Мнения: 257
Чудесни резултати имате и двете! И аз съм на 50% от целта си. Свалила съм 3.5кг и целя още толкова, в идеалния вариант -2.5кг до края на месеца.

# 714
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Благодаря момичета, голяма подкрепа сте ми!

Дух, 1.5кг за месец е много добър старт! Следващия месец ще е по-добре!

Danilu, според мен не е плато, много е рано за да удариш плато. По-скоро или нещо храната не е окей, или още се адаптираш или си около Ову или МЦ и задържаш вода, а има го и момента, в който не се теглиш при едни и същи условия всеки път. Стискам палци обаче скоро да потръгнат нещата по-бързо.

# 715
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 684
SiverDream, знам си аз слабото място ( плодовете). Ще тръгнат нещата. Оптимист съм.
Таня, ти беше споменавала нещо за ябълков оцет! Но не помня какво беше! Припомни ми, моля те!

Последна редакция: сб, 03 юли 2021, 14:14 от danilu

# 716
  • Мнения: 2 294
Здравейте. Скоро пускахме профилактични изследвания на ММ. Холестерола излезе завишен и естествено веднага му предложиха диета - без никакво мазно, постни меса, без ограничение на въглехидратите и ако до 3 месеца нямало подобрение щели да изписват статини. Аз мазнините няма да му огранича, но се чудя как да му огранича въглехидратите, защото изяжда по минимум 6 филии хляб на ден + другото ядене, което не всеки път е само месно, защото много му идвало месото Rolling Eyes  Колбаси ядем много рядно вкъщи - май-много веднъж в месеца да взема нещо, всичко в опаковка (сладко и солено с трансмазнини) го спирам.Пушач е, уж щял да намаля цигарите.  Ще спра да готвя и с олио. Приемам и други идеи.

# 717
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 684
Frozen, уви, не мога да ти помогна.
ММ сам се нави да следва този режим. Засега е свалил около осем кг. Изследвания ще прави някъде към септември и тогава ще видим общата картинка.

# 718
  • Мнения: 12 306
Рядко има мъж да се оплаква ако трябва да яде често месо, ама явно има...
За холестерола му - на мен поне не ми изглежда толкоз зле, не че съм специалист ама вече не го имат за толкова страшен, просто лекарите си карат както си знаят. Не се сещам къде имах записано но се гледа по-скоро съотношението, а не толкова общият холестерол, по-скоро там вижте дали е ОК.

Филиите ясно че му вредят, особено щом всеки ден изяжда по толкова, въпрос на време е да види и по-лоши изследвания ако продължава да ги яде. Олиото също на никого не е полезно. Месото... дори и само тази последната тема ако прегледаш, ще видиш че изобщо не ядем само месо, колкото и това да е масовото мнение за ВМ-НВ режим. Та за идеи -  ами 139 теми малко ли са? Grinning Поне щом питаш в тази тема, приемам че към такъв режим искаш да го насочиш и него.
Насила не можеш го сложи на режим де, има хора на инат ще си изядат и филиите когато не си наоколо.  Край мен масово си мислят че ако не ядат хляб и ще останат гладни. Ти си го познаваш, ние тук трудно да кажем как да го навиеш.

# 719
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Според мен в тази ситуация или трябва да намали мазнините, или въглехидратите, но не бива да продължава да яде и двете. Всеки тук ще ти каже, че махането на въглехидратите е най-добрия вариант, но истината е, че зорлем да накараш някой, който не го иска е почти невъзможно и обречено на провал. Та в този ред на мисли може и да му е по-лесно с някой друг режим, който обаче кой знае колко ще е удачен, ама нали трябва да се опита нещо да се направи все пак...

Общи условия

Активация на акаунт