НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 139

  • 41 236
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 14 080
Не я обсебваш, Дух! А ние пишем всичко това не за да те укоряваме, а точно, защото те разбираме. Имаш бебе, разбъркани хормони, недоспиване, изтощение... Това няма как да не окаже въздействие. 

# 691
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Дух, стреса, недоспиването и умората оказват ОГРОМНО влияние. Повече отколкото очакваш. Освен това хормоните ти още са объркани. Разбирам отчаянието ти, но и ти трябва да разбереш, че не си същия човек, който си била преди да родиш, тялото ти е различно. Смени фокуса. Ще потръгнат нещата, довери се на тялото си, то знае по-добре от теб.

# 692
  • Мнения: 5 060
Извинявам се, ако е говорено, но, Дух, изследвала ли си хормони? Щитовидната, инсулин примерно. При мен това беше първата пречка.

Аз се включвам от плажа, в Турция сме на море. Първите два дни си позволих повечко, но не ми се отрази добре - подувах се, корема ме болеше. И си минах на фаст, 24 часа си правя без проблем, то е и жега тук. Вечерта е лесно - кюфтета, кебапи, салати. За първи път правя фаст на морето, и то в любимата Турция. Но е вярно и че съм се наситила на местните храни още преди години.

# 693
  • Мнения: 2 275
Ха, natka, все си мисля, че имаме роднинска връзка!
При мен с шопска салата ми се напълни корема, не мога да си хапна месото/яйцата и след малко време. ...глад. Вече разбирам франсетата, но все още ми е извратено пъпеш с прошуто за предястие и сирене със зелена салата вместо десерт.
Дух , опитаха се всички тук и много пъти да обяснят някои неща. Сега видях, че си имала и време на наистина много килограми. Ми няма да стане сега веднага или за вчера. Нямам опит, но съм чела, че тялото се съпротивява и се стреми към високо тегло. По спомен Дюкан имаше калкулатор, който взимаше под внимание и най-високо тегло и години на това тегло и т.н.
От друга страна и много пъти тук сме говорили,  че най-напред се лекува тялото и отслабването е вторичен ефект.
Пускала съм линкове по въпроса.
Също така оказват влияние хормони, стрес, недоспиване и др.
Съгласна съм с другите: забрави кантара и продължавай както започна.
Помня как се изненадах, че съм 64 килограма (при лекарката). Наложи се тя да ме убеждава,че съм толкова. А физиотерапевтката ме убеждаваше, че наистина изглеждам така, както ме показва нейното огледало (в моето се виждам и сега все дебела). Да не говоря, че не мога да свикна да купувам малки номера дрехи. Всичко (и новите) са ми големи.
И при теб ще стане. Ритни го този кантар под леглото за 2-3 месеца и карай по правилата.

# 694
  • Мнения: 14 080
Танче, точно миналата седмица се поглезих с пъпеш и круша, обвити в прошуто. Това ми беше вечерята. Щом и ММ ме подяде, а той не е по изгъзиците...

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Аз дапитам...Жаки, тва тЕло дет го показа на другата жена с еднаквите килца, нали не е само от режима? Т.е има и доста вкаран спорт ... или...?

# 696
  • Мнения: 2 275
Танче, точно миналата седмица се поглезих с пъпеш и круша, обвити в прошуто. Това ми беше вечерята. Щом и ММ ме подяде, а той не е по изгъзиците...
То и аз го ям, но ми се разминава с разбирането пъпеш за предястие и зелена салата (със сирена) за десерт.
Сега знам, де. Ям си месото и си дояждам със силажа. Само с шопската нещо нямам навик, а и таратор за десерт не се бях сетила.

# 697
  • Мнения: 2 557
Танче, аз не разбирам, защо ми говориш сякаш съм ревнала, че искам от днес до утре да сваля 16 кила Simple Smile тук говорим за някакви грамове и най много за кило дето му се тръшкам Simple Smile не съм олигофрен, ясно ми е, че е дълъг процес.

# 698
  • Мнения: 2 275
А, не бе Дух, но ме стресираше и мен кантар по някое време. Направо като пред изпит бях сутрин, сърцето ми се свиваше. А беше един мръсник (кантара) и мереше всичко, а и малко да го изместиш и викаше +1 кило и то в най-добрия случай.
Та от опит казвам да не му се връзваш. Важното е да се чувстваш добре, енергична, да спиш (е, тук ако ти разрешават), да си спокойна. Карай както трябва и ще се получи.
Жал ми е, като гледам как страдаш за нищо. Е,сега така ги виждам нещата. При това разбирам,че съм и от глезените тъй като съм била "само" 7-8 кг в повече и за кратко време, но страданието не е било по-малко.
Ще стане. Дай си време или дай време на тялото си, умна "машинка" е.

# 699
  • Мнения: 16 871
Дух, аз те разбирам по всички параграфи.
При първата бременност качих 7-8 кг и ги оставих в болницата. Втория път, двойно. Да не говорим, че преди да забременея миналата година, бях на НВ ВМ, и бях свалила 5 кг, бях стигнала тегло, отдавна невиждано от мен на кантара Grinning
Отказвам да си купувам нови дрехи, не искам да си купувам,  защото сякаш приемам, че ще изглеждам като бухта вечно. Няма да ти казвам как се почувствах като скъсах 2 чифта дънки преди месец Confused

При мен сънят въобще не се подобрява, напротив, става все по накъсан и по-малко.
Кантарът не е мръднал особено, мерките уж вървят, но много бавно.
Примирих се, че ако ще става нещо, ще е след като спра да кърмя, до тогава не искам да се гледам даже в огледалото.

# 700
  • Мнения: 12 790
Танче, аз не разбирам, защо ми говориш сякаш съм ревнала, че искам от днес до утре да сваля 16 кила Simple Smile тук говорим за някакви грамове и най много за кило дето му се тръшкам Simple Smile не съм олигофрен, ясно ми е, че е дълъг процес.
Моите кила бяха повечко от на Таня, 90 и няколко ги бях докарала. И не от бременност, че това пак си е някакво оправдание поне. От много намалено движение, много захар в кафето и много въглехидрати, ако и да се хранех доста здравословно в сравнение с повечето хора край мен.
Кила да искаш. Че и си ги отглеждах и разхождах доста време. Неусетно, то и бях под доста стрес и аз, къде съм се погледнала в огледалото, къде не. Бавно и полека едни над 30 кила нагоре. Сега направо страшно звучи като го гледам черно на бяло.
Скрит текст:
Пробвала съм някакъв вариант на диетата на Папе, която пак е базирана на малък брой хранения и дълъг период без да се вдига инсулина, но не беше моето. Там се настоява да се изяде сума ти фураж на закуска, това не го мога. Важно било. Набързо реших че няма да я бъде и подкарах по старому, иначе добре ми се отразяваше.
Накакси след дълги години с твърде много тегло, ми изглеждаше логично че няма да ги свалям за кратко време. Не съм ги и свалила всичките де, но сега съм на приемливо положение, поддържам го без да си давам зор и ме устройва. Дет се вика, щом ми се мятат на врата разни момци дето почти мога да съм им майка, сигурно не изглеждам крайно зле (умря циганката). Като цялостна кондиция и тонус също нямам от какво да се оплача. Но даже отслабнах много по-бързо отколкото очаквах... в рамките на по-малко от година, като в нея влизат и първите месеци дето буксувах на едно място. Отначало обаче хич не изглеждаше така, струваше ми се че съм си все същата и всичките телеса са си ми още по местата.
Та напълно те разбирам, тия килограми тежат, мъчиш се, вземат ти от енергията дето с бебето едва ли ти е много и без това, искаш пак да си бъдеш ти и да се чувстваш нормално. Затова и всички ти казваме да не се стресираш допълнително и с кантара. Ще станат работите, ще дойде времето и да му се радваш, но засега го сритай в някой ъгъл и продължавай напред без него.

# 701
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 743
Шунка с пъпеш така и не можах да сложа в устата си( говоря за преди много години, когато ядях шунка... Точно тази,която се ползва, студено обработената хич не ми беше по вкуса... Дори и без пъпеш Anguished.)
Продължавам да се меря на кантара.... Май е някаква форма на мазохизъм Joy По два пъти на ден дори... Обаче не му се връзвам много... Нещо като прогнозата за времето:"..днес слънчево с висока облачност..." Ама си знам, че не е точна... Не ми пречи да слушам метеоролозите по три програми... Навън времето е съвсем различно... Доверявам се на носа си, който надушва жега, или истински облаци...(малко метафора)...Та така и а моите килограми... Кантарът си казва неговата, ама аз се доверявам на огледалото и на дрехите. Имам си и тези за супер проверка( от 60 кг).
Ще видим наесен какво ще покажат погледите на колежките Stuck Out Tongue Winking Eye

П.С. Натка, а след голяма загуба на тегло с този режим, кожата отпуска ли се? Аз имам да свалям едни 12кг, които си трупнах ей тъй, от добро възпитание, да не откажа пица, когато сме на гости и да поставя в неудобно положение домакините. Да не откажа сладко, че ще се обиди намсикойси...

Последна редакция: вт, 29 юни 2021, 17:14 от danilu

# 702
  • Мнения: 12 790
Поне при мен няма увисване на кожата, те пораженията по нея са си от напълняването, не от отслабването после. Контура на челюстта не си харесвам хич, макар че е мнооого по-добре от преди дето имах не двойна ами направо тройна брадичка и като цяло лицето ми беше супер подпухнало. Още се стряскам като си видя някоя стара снимка.
И пазвата ми никога няма да е същата ама тя гравитацията си е кучка и голям бюст увисва всякак, ще го преживея.
Като че ли не съм мяркала в темата да се оплакват от увиснала кожа, уж я следя редовно. При режими където свалят бързо и със здраво недохранване, по-често има такива ефекти.

# 703
  • Мнения: 16 871
Ох, тази двойна гуша (моята) много я мразя Smiling Imp
Няма отърване от това чудо...

# 704
  • Мнения: 2 570
Аз като си отглеждах и разхождах повече от 15 години 20 кг в повече на гърба, никога не се теглех. Заравях си главата в пясъка, не исках да знам.
Като твърдо реших да отслабна, почнах да се тегля всеки ден, и това вече от 12 години. Свалих 23 кила 2009-2010 за 16 месеца, някъде 1,5 кг средно месечно. Затова никаква кожа не ми се отпусна, действах бавно.
После свалих още 7, но вече с тренировки. Сега никой не може да предположи, че съм свалила 30 кг. Дадох си време.
И на Дух ще й се получи, може би и като отшуми стреса и безсънието. И наистина трябва време. Но дотяга да се чака.

Общи условия

Активация на акаунт