Бихте ли направили ипотека на жилището си?

  • 5 168
  • 107
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 818
Бих ипотекирала жилището си за закупуване на недвижимо имущество. За всичко останало- не.
От друга страна това, което предлага Никол звучи разумно, помислете върху този вариант. Или да си взимат всякакви неща- дограми, материали на изплащане.  Как им плащат на родителите ти, ако е чрез дебитни карти, би трябвало банката, в  която са им, да може да им отпусне пари с недоказан доход, те си виждат реално колко получават.  Thinking

# 46
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
За основен ремонт не бих ипотекирала.  Naughty Представи си - правиш страхотен ремонт, но става така, че жилището вече не е твое. Е, ква файда от ремонта като вече няма да имаш къде да живееш.  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 46 641
... Е, ква файда от ремонта като вече няма да имаш къде да живееш.  Mr. Green

Ще имаш, но в по-евтино  Wink

# 48
  • София
  • Мнения: 1 621
Не, не бих. Рисковано ми се вижда.

# 49
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Не са им дали потребителски кредити защото фирмите, в които работят не ги осигуряват на официалния доход.

Има кредити точно за такива неосигурявани на реален доход (без доказване на доходите), само лихвата е по-висока - вместо 6-7% е 11-12% някъде.

Ти пък се изказа...малко неподготвено. Потребителски кредит с доказан доход и 2ма поръчители е с лихва 12 % от Банка ДСК. Лихва от 6-7% при потребителски кредит няма.
Много зависи и от работното място . Аз примерно мога да тегля 2 потребителски кредитабез поръчители точно от ДСК с лихва 7,7% (всеки по 25000 лв. за 7-8 години)


Иначе по темата- не бих ипотекирала единственото си жилище с цел ремонт.

# 50
  • Мнения: 3 089
не бих

# 51
  • Мнения: 6 472
Ми не, то вече е ипотекирано Mr. Green Mr. Green Mr. Green
С цел ремонт не бих го ипотекирала. С цел покупка на друго жилище, не само че бих, ми го и направих Joy

# 52
  • Мнения: 1 172
Да, бих. И не виждам нищо толкова рисково и несигурно в това. За мен това е един разумен начин да използваш имуществото си.
Не знам какви са тези глупости, че видиш ли банката ще ти вземе имота. Как ще стане? Само като не си плащаш.... И най-вероятно няма просто да ти го вземе, а ще имаш възможност за известен период сам да си го продаваш и да възстановиш дължимото на банката. След този период, банката продава имота и пак си взема само това, което й дължиш. Съмнявам се, че много от отговорилите с НЕ са виждали договор между банка и клиент за заем срещу ипотека.
Съвсем отделен е въпроса дали си струва, ако размера на кредита не е голям и тогава разходите по неговото изтегляне, вкл. и оценката и реалното ипотекиране на имота са значителна сума на фона на искания кредит.

# 53
  • Петрич
  • Мнения: 321
Да и дори смятам да го направя в най-скоро време.

# 54
  • Мнения: 1 259
НЕ!  Кредита е за предпочитане,каквото и да стане поне няма да съм на улицата.

# 55
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Никога!

# 56
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
За минимизиране на риска си има застраховки Peace

Я обясни?

# 57
  • Мнения: 208
Naughty Категорично не, освен ако нямам 100% сигурен доход за периода на кредита.

И аз съм на това мнение!
За да ипотекираш жилище трябва да имаш сигурна работа с постоянен доход, с който да си гарантираш месечните вноски за погасяване на заема!

# 58
  • Мнения: 1 172
Naughty Категорично не, освен ако нямам 100% сигурен доход за периода на кредита.

И аз съм на това мнение!
За да ипотекираш жилище трябва да имаш сигурна работа с постоянен доход, с който да си гарантираш месечните вноски за погасяване на заема!

Аз пък мисля, че въобще за да изтеглиш кредит, трябва да имаш сигурен доход за периода на кредита. В този смисъл, с какво ипотеката е по-различна от ангажирането на гаранти или както там се казват хората, които  ще ти изплащат кредита, ако ти евентуално спреш да го погасяваш? Освен, че в единия случай ангажираш N на брой хора и съответно ги ограничаваш  те да теглят кредити в този период, а в другия случай не занимаваш никой и гарантираш със собственото си имущество?

# 59
  • Мнения: 319
Вие ме разбихте. Кой е изгорял с ипотека към банка???

Леле, колко има да се изненадаш, ако ти кажа, че ИМА МНОГО ТАКИВА ХОРА! ЗА жалост не мога да се впускам в подробности, защото са с конфиденциален характер, но едно ти казвам: не разчитай ВЕЧЕ на това! Банките вече намират съвсем легален начин да си приберат парите и хич не ги интересува нищо!

Бих ипотекирала апартамент само, ако ми трябват пари за лечение на член от семейството ми! Поне в момента смятам, че това може да бъде единствената причина!

Общи условия

Активация на акаунт