Удовлетворени ли сте от живота, който водите?

  • 21 485
  • 965
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 314
Рано е за равносметки. Кой знае колко още обрати ви/ни предстоят... В живота нищо не е статично.
Понеже спомени не ме топлят, имам прекрасния навик и да не помня "върхове". Преходно е. Пък не съм гений, нямам нобелова награда, не съм променила живота на стотици хора, имам си малките житейски, ежедневни радости, давам тук, давам там по малко и ми носи топлина.
Мислила съм, дали, ако почвах наново живота си, бих вървяла по същия път. Да. Бих повторила всичко, и неприятното, и глупавото също. Защото всичкото накуп ме доведе до децата ми.  
Анонимна, ще дойдат и по-добри времена.

# 16
  • Мнения: 3 589
Аз не съм хепи.
Не съм лузер.
Ама все искам още и още.
На тревички и цветенца не се ощастливявам и омилявам.
На един тренинг началното разчупване беше какво ще пише на надгробната ви плоча.
"Исках още" ще е на моята

# 17
  • Мнения: 7 409
Доро,  аз съм същата като теб, все искам още и още, може и по- добре да е. Можеше да имам по- лека работа,  по доходоносна,  повече време за почивки и удоволствие, по здрави и умни деца,по амбициозен мъж и все такива неща, които не ти дават покой да живееш спокойно.
За мен човек без цели и амбиции се е предал по течението.

# 18
  • Мнения: 78
Не е зле, но винаги може и по-добре.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Преживяните моменти на триумф и почтените постъпки ме поддържат в трудните моменти.

# 20
  • София
  • Мнения: 38 489
Разбира се, че може и по-добре и всеки ден е борба. Но понякога просто сядам и си давам сметка какво имам и се кефя, ей така, от сърце.

# 21
  • Мнения: 1 005
За сега съм доволна , ако имах възможност да се върна обратно назад , пак бих правила същите глупости , пак бих взела същите решения , бих работила в същата сфера. Рано ми е за равносметка , имам още много неща да върша в живота си .

# 22
  • Мнения: 3 589
Доро,  аз съм същата като теб, все искам още и още, може и по- добре да е. Можеше да имам по- лека работа,  по доходоносна,  повече време за почивки и удоволствие, по здрави и умни деца,по амбициозен мъж и все такива неща, които не ти дават покой да живееш спокойно.
За мен човек без цели и амбиции се е предал по течението.
Не знам, ама като те чета, моят живот живееш 😆😆😆

# 23
  • Мнения: 2 147
Не, изобщо. От много време само детето ми е радост.

# 24
  • Мнения: 7 409
Темата е по- скоро за взаимна споделеност  и съм много благодарна на хората, които са искрени и не  се правят на по ,по, най ,
Наистина, хората не винаги са удовлетворени в даден етап от живота си, и няма нищо лошо да споделят.

Анонимна, дано нещата се подредят при теб и успееш да наредиш  живота си занапред по- добре. Пожелавам ти повече късмет и вяра

Последна редакция: пт, 07 май 2021, 21:02 от happy doc

# 25
  • Мнения: 2 495
Aнонимна , за пръв път чувам за връщане на издръжка и то за години назад - ако желаеш , би ли споделила как се случва ?
Пожелавам на всички добри и удовлетворяващи времена !

# 26
  • Мнения: 11 505
Построила съм си комунизъм, само надграждам.

# 27
  • Мнения: X
Aнонимна , за пръв път чувам за връщане на издръжка и то за години назад - ако желаеш , би ли споделила как се случва ?
Пожелавам на всички добри и удовлетворяващи времена !

То е една сага там.
Имаше дело, в което съдията определи исканата издръжка. Бившият обжалва пред следваща инстанция, естествено и за огромна изненада втората съдийка отмени решението на първия в частта за издръжката, реши много по-ниска издръжка и така е написал решението, че на практика позволи на бившия да заведе изпълнително дело за връщане на разликата между стара и нова, за времето от завеждане на иска за развод. Второто решение направо ме закопа финансово, защото ще трябва да връщам за години назад разликата между платена и дължима по новото решение. От всички страни ми говорят, че трябвало накуп да се плати или да не плаща за години, но той завел дело накуп да му ги върна. За информация - бившият разполага със средства за пет издръжки, на практика може да се разведе пет пъти, да води дела до безсъзнание и пак да му останат средства.

Но...всичко е от неговото его, заради което има да ме тормози години наред, както правеше досега.

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
За издръжка на децата ли става въпрос? Ако е това, срамота е, той така си иска парите от децата, а ги дава за тях, не за теб.

# 29
  • Мнения: X
За издръжка на децата ли става въпрос? Ако е това, срамота е, той така си иска парите от децата, а ги дава за тях, не за теб.

Да, става въпрос за издръжка на децата. Аз за себе си не съм искала издръжка.
Ами и аз смятам, че това са пари за децата, но нали знаете - всеки за себе си е прав, вероятно и той мисли, че е прав и това са негови пари, които трябва да си върне, а аз мисля другояче.

Общи условия

Активация на акаунт