Избор на име за лятно момиче

  • 5 150
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 242
Цветелина е много хубаво име. Иначе, Ралица ми звучи едновременно много лятно и цветно.

# 61
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Иначе, Ралица ми звучи едновременно много лятно и цветно.
Основно за България, в англоговоряща среда, името е кошмар Close личен опит.
Не знам, как се справят хорара на другите езици с това име, дано е по-добре.

# 62
  • Мнения: 1 050
Ами дай тогава да премахнем всички български имена, та да им е по-лесно на чужденците. Може и езика да си сменим или направо да се присъединим към някоя друга държава, а не да се наричаме българи - за още по-лесно...

Народ, който не цени това, което го отличава от другите е обречен.

# 63
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Цитат
Ами дай тогава да премахнем всички български имена, та да им е по-лесно на чужденците. Може и езика да си сменим или направо да се присъединим към някоя друга държава, а не да се наричаме българи - за още по-лесно...

Народ, който не цени това, което го отличава от другите е обречен.

И защо така с рогата напред?
Нима ВанесКа, Мартин и пр. са чисто български имена?

Живеем извън България вече много години и мнооого рядко някой и то с добра подготовка, успява  правилно и отчетливо да произнесе Ралица, хубавото българско име, което дадохме на дъщеря ни.
РАлитса, Рали-what, Ра-ли-тА?
Ами, не, не е приятно.

ПП Допълваме се, само който не се е сблъсквал с подобен "проблем" не знае за какво става дума.

Последна редакция: нд, 16 май 2021, 18:44 от Daylily

# 64
  • Мнения: 5 546
На мен като цяло имена, завършващи на -ца малко ми грубеят, не знам защо... Яница, Милица, Ралица, Елица, не знам защо не са ми благозвучни заради това Ц. Имената са ок, вероятно проблемът е у мен.
Иначе и аз не мисля,че толкова трябва да се съобразяваме дали някой си в чужбина ще има трудности с нашите имена, особено когато живеем в България, както и какво е изписването на латиница. Индийци, китайци и японци надали се притесняват за това как светът ще произнесе имената им. Simple Smile Важното е просто да Ви харесва името, да е нормално, така че детето да не бере срам един ден и това е.

# 65
  • Мнения: 339
На мен пък името Елица ми звучи много нежно, много го харесвам.
Много обичам Цветница, може би защото и аз празнувам тогава.
Лилия, Аглика, Маргарита, Калина, Виолета, Елица, Лора... харесвам почти всички "цветни" имена, но тези са сред любимите ми женски имена.
Цветелина също ми харесва, но предпочитам само Цвета.

# 66
  • Мнения: 8 805
Ами дай тогава да премахнем всички български имена, та да им е по-лесно на чужденците. Може и езика да си сменим или направо да се присъединим към някоя друга държава, а не да се наричаме българи - за още по-лесно...

Народ, който не цени това, което го отличава от другите е обречен.
понякога си мисля, че се прави обратното, заимстват се чужди имена, побългаряват се, измислят се нови 'български'...
Не си живяла сигурно в чужбина, щом така смяташ, дразнещо е да не могат да ти кажат името. Да спелираш като луд... Да не ти влиза във формуляр и т н.

# 67
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Цитат
Индийци, китайци и японци надали се притесняват за това как светът ще произнесе имената им.
Тук слагат ник име. Имам приятелки, например Yin Ding се представя, като Лора, Asha е Ана, Saloni (това дори не знам, как се пише, вероятно само в документи се казва така) е Сими.

# 68
  • Мнения: 4 017
Харесва ми Цветина, Цветомира, Маргарита, Диляна

# 69
  • Мнения: 8 805
Цитат
Индийци, китайци и японци надали се притесняват за това как светът ще произнесе имената им.
Тук слагат ник име. Имам приятелки, например Yin Ding се представя, като Лора, Asha е Ана, Saloni (това дори не знам, как се пише, вероятно само в документи се казва така) е Сими.
и виетнамките така правят, веднъж ходих на маникюр при една Ана.

Тук в тази тема научих много български имена, за които не предполагах, че са цветя. Сега и Вероника...

# 70
  • Мнения: 18 558
Темата пак се обърна на чужбина и какво и що. На мен също ми звучат грубо имена с Ц, а конкретните споменати Деница, Елица, Ралица никога не съм харесвала. Не ми допада звученето им просто.
Довода да им е лесно на чужденците не го разбирам,но пък разбира хората, живеещи там, на които постоянно им бъркат имената на децата и техните собстввни, и вероятно за тях този довод има смисъл.
Ще си кръстя детето както искам аз и никога не бих гледала нищо друго освен името да се харесва на мен и мъжа ми.
И друга "любима" тема имам-често засягана тук-доводите с изписването на латиница, които постоянно се изтъкват тук из темите. Ами, несериозно ми звучат и ме разсмиват.
Аз съм си избрала име за детето, как ще звучи и ще се изписва на моя майчин роден език. Последна грижа ми е в паспорта, книжката, личната карта, които ще гледам и ползвам от дъжд на вятър-как ще е изписано на латиница.
 Направо са ми супер излишни тези терзания. Не мога да разбера какво толкова е важно това изписване.

Последна редакция: пн, 17 май 2021, 10:07 от Snow_White5

# 71
  • Мнения: 8 805
Аз съм си избрала име за детето, как ще звучи и ще се изписва на моя майчин роден език. Последна грижа ми е в паспорта, книжката, личната карта, които ще гледам и ползвам от дъжд на вятър-как ще е изписано на латиница.
 Направо са ми супер излишни тези терзания. Не мога да разбера какво толкова е важно това изписване.
И аз така си бях избрала име, харесвах си го и т н. Никога не бях мислила, дали  детето ще има или няма червен паспорт около раждането. Но така се случи, че не живеем в БГ и детето го скъсаха от бъзици в училище. И не ползваха името му, ами си го изопачаваха кой както може. 
Но човек не може да знае как ще се развият нещата. Хората питат за име, аз им пиша понякога как е на латиница... Simple Smile

# 72
  • Мнения: 2 606
Подкрепям Мис Бингли (сноу уайт) Grinning , обаче ако човек энае/надява се или мечтае да живее иэвън България един ден или мечтае детето му да учи ,,навън" и да живее в чужбина, според мен превантивно е умно решение да се иэбират имена беэ Ц, Щ и подобни. Ако човек няма такива надежди/мечти/цели, което естествено не эначи, че съдбата няма да го отведе на друго място в по-късен етап от живота, то наистина е най-важно името тук и сега на родния еэик да се харесва.
Понеже не иэключвам въэможността един ден да живеем в България или пък децата ми да искат да живеят в моята родина, не бих иэбрала типично немски или странни имена (Бенямин...,Доминик), но и няма да е Харалампи, Цветан, Станой, Радослав, эащото може да искат да си останат в тяхната родна страна. :Д
Эа хора с подобен начин на мислене и които не експериментират с удоволствие на таэи тема, интернационалните имена са много добро решение.

Въпрос на гледна точка. : )

# 73
  • Мнения: X
Цветелина е хубаво име и галеното Цвети е много сладко. Други цветни, които на мен ми допадат са Елица, Камелия, Лора (също празнува на Цветница, идва от лаврово дърво).

# 74
  • Мнения: 2 242
Цветелина е много хубаво и звучно име.
На мен много ми харесва модерния прочит Цветея. Звучи ми добре. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт