Сърчице във мен тупти, през НОЕМВРИ 2021 то до мен ще спи!

  • 26 104
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
точно ти нали си наясно че не трябва да пиеш с твоята мутация такива витамини ? Защото имаш MTHFR и трябва да пиеш витамини само отделно и метилирана форма ? Simple Smile

# 76
  • Мнения: 240
Здравейте!
Има ли някоя, която използва здравна карта (фонд), ако може да ми разясни как стоят нещата? Мога ли да си изкарам сега? Или да ме насочите къде мога да прочета, защото в гуглето може би не търся правилно информация
☺️

# 77
  • Мнения: X
Здравния фонд трябва някой да ти предложи , да се вклбчиш в него . И да си плащаш най макс пакета за да има евентоално Бременност като покритие Simple Smile общо взето в гугл не се предлага трябва да питаш роднини които имат дали може да те включат към тях , и дали има покритие бременност . Или да търсиш шанаджийски номера в фирми Simple Smile

# 78
  • Мнения: 360
И аз риба не съм яла от както забременях, веднъж пробвах ама щях да повърна и се отказах.. На сила не става... Месо също изобщо не ми се яде, но мисля да се опитвам малко по малко да го вкарам в менюто. Основно тестени неща ми се хапват, но като цяло нямам апетит и е на сила работата. Витамини пия Елевит, АГ ми ги изписа... Плодове поне хапвам всеки ден... Ядки също гледам да хапвам.. Обаче все още ми е много уморено, а днес се мъчи и гърлото да ме боли... в офиса е доста студено сутрин и може и да съм настинала... След работа обикновено съм скапана и нищо не ми се върши вкъщи... Дано скоро премине тая умора

# 79
  • Мнения: 648
И аз хич не ям месо и риба, затова си взех витамините. Иначе си пия метилираща фолиева киселина с Б-витамини, а тези комбинираните са да попълнят липсата на другите. Лошото е, че бобови неща изобщо не мога да ям, защото съм с гастрит и ще ми се пръсне корема

# 80
  • Мнения: X
Ама не можеш да пиеш комбинирани витамини , и да пиеш фолат отделно , ти в момента правиш брутална глупост често ! Ти имаш ген в който не усвояваш фолата ! Фолиевата киселина ти е забранена с огромен червен Х ! Не можеш да пиеш такива витамини само си вредиш и се токсикираш и нищо не правиш ! Пий си фолата , пий си отделно метилколабамил б12 , пий отделно В6 , отделно магнезий и отделно омега ! В момента само вкарваш токсини с тая фолиева киселина че и пиеш и такава и онакава .Независимо какво ядеш не са за теб с твоя ген

https://sigridov.bg/da-razkodirame-mthfr/ Влизай тук и чети , моля ти се ! Как може такова нещо , за пореден път се убеждавам че тия в Малинов падат от марс . Може ли да работят с Русев който предупреждава за това и да не ти кажат колко опасен е този ген за бременната жена . Аз точно заради този ген имам 3 аборта . Защото не знах че не усвоявам витамините и бебето просто не се развива . А ти ми пиеш и такъв и такъв и за всеки случай още малко . Я спирай тия комбинирани витамини моля ти се . 🌸

Последна редакция: ср, 12 май 2021, 22:40 от Анонимен

# 81
  • Мнения: 648
Аз тия витамини си ги само назначих, без да питам доктора 😄😄😄😄

# 82
  • Мнения: X
браво бе момиче ! Направо ще си хвана едно такси и ще те напляскам казват ти ей ! Пуууууу да ги спреш веднага . Вземи си всичко чисто метилирано по отделно .
Солгар Омега , Солгар фолат се усвоява добре от нашия ген ( метил фолат ) Метил колабамил на Начъръл факчърс от 1.000 мг ( 3 хапчета на седмица ( ама не на веднъж и трите ) , В6 има готини капки на гардън оф лайв в зоя , вит Д има спрейчета ( вигантола е боклук ) и като цяло ти с тоя ген трябва да си пуснеш едни витамини като в12, в6 , в9 , Д и хомоцистеин за да видиш нивата , ако са ти под норма трябват по високи дози . Ако фолата ти е над горна граница може ла си предозирала и не знам , Русев препоръчва да се спира защото е токсичен , в случая ако пиеше само фолат ок ама ти пиеш и фолат и киселина което нее ок .

# 83
  • Мнения: 782
Днеска пак не ми се обади никой , но по гадното е че тая магнитна буря ми действа на главата и ме цепи неприятничко . Чудя се и друго как ще давам всичко необходимо га това бебе като ям само картофи , макарони , ориз , краставици , тук таме някой морков или чушка , домат , и някакви плодове .Зверски ми се ядът миди , знам че сурови не може , но ще питам лекаря дали може да ям такива сварени от едно проверено место .Ааа и суши ям понякога ама от тия с авокадо и ориз или краставица и ориз защото другите имат млечни неща .

И аз се чудя защо зверски ме боли главата 2-3 дни, а то имало магнитни...
Тези храни, които си изброила, също са с важни хранителни стойности, само малко риба и месо ти липсва. Яйца не можеш ли да ядеш? Кисело мляко, сирене? Хапвай сурови ядки, но внимавай с грамажа 😁.
Иначе за мидите на мен АГ ми каза да не ям, дори и скариди. Изрично го питах, че много обичам, не че досега не съм хапвала скаридки, но чак при записването на ЖК ми казаха. 😁

# 84
  • Мнения: X
млечни аз не консумирам имам лактозна непоносимост , а месо не ми се яде ! Яйцата са забранени по време на бременност , пренасят салмонела .Както и рибата , трябва да се внимава много с тия храни Simple Smile

# 85
  • Мнения: 780
Аз за първи път чувам, че яйцата са забранени. Дори и да са купени от магазин, тоест да кажем един вид проверени и сготвени - тоест омлет или в баница? За рибата също мисля, че е позволена. Пастърва, ципура, само някой риби и морски дарове, като акула, скучрия, сушито също, но реално ако не ядеш риба от къде да набавяш омегата? Не съм съгласна за пиенето на витамини. Според мен, ако можеш всичко да набавиш от храната е най-добре, а и нали за това пускат непрестанно на всеки триместър кръвни изследвания, който са задъшжителните + Б, омега и д.  Реално изследванията показват статута на организма. Или аз нещо не разбирам, не съм много веща, но съм за здравословното състояние - правилно и пълноценно хранене и задължително движение, ако е позволено!

# 86
  • Мнения: 338
Bochinka, яйцата не са забранени по време на бременност, какви са тия глупости дето пишеш?
Ако ги ядеш/пиеш сурови, може и да са забранени, но при едно добре сварено яйце или яйца на омлет/очи без рохкав жълтък са напълно ОК, иначе АГ щеше да ми каже да не ям яйца, а тя дори ми препоръча да ям по 1 яйце на ден, независимо дали варено или пържено. Друг е въпросът, че аз 2-3 дни като ям няква храна и ми омръзва, та яйца ям, 1-2 пъти на няколко седмици.
Друго, което ми прави впечатление е, че понякога написаното от теб е малко.. сякаш се караш на хората. За тромбофилията - ОК, да важно е да се изследва човек, но да пишеш на sweety да си спира витамините, щото си вреди ми се струва малко пресилено. В крайна сметка тези витамини са направени за бременни и независимо, че имаш фактор на неусвояване, от 20-30 таблетки едва ли толкова ще си навредиш.
Напиши с прости думи, че не добре момичета с фактор MTHFR да пият подобни и да се консултират с АГ-то си дали примерно Евевит, Фемибион, Пре мама и т.н са подходящи за тях при положение, че са с фактор. Просто е!
На мен са ми изписани Пре мама Дуо, но още не съм ги почнала и ще питам АГ другата седмица дали са подходящи за мен, защото така и не разбрах имам ли MTHFR, нямам ли. Пия си иначе Неофолик мета и вит. Д на капки и така.

# 87
  • Мнения: X
Яйцата съдържат салмонела и може да се ядът само в сготвен вид в кексове и такива неща , в който няма недосговтени яйца като в бисквитите , Яйца на очи са почти сурови , итн . Прочети го . Има кофти истории с яйцата по време на бременност и трябва да се внимава . Аз оьичам яйца просто сега ме отвращават , и не ми се ядът , рибата независимо каква е сама по себе си съдържа живат , дали ципура или Лаврак или пастърва . Те също съдържат , и в НЕ бременно състояние риба не трябва да се яде повече от 2 пъти на седмица . А в бременно трябва да се консумира с повишено внимание и крайно рядко , независимо каква е тя . Просто акулата и тия имат по голямо количество от другите .
Иначе за витамините , комбинираните витамини за хора с тромбофилия и ген MTHFR са забранени ! Защото фолиевата киселина е токсична и се натрупва в организма , и трябва да се приема Фолат ! Както и други витамини в мета форма Simple Smile Аз си следя моито всеки месец . Нормалните кръвни изследвания не показват че се храниш здравословно защото реално това което ям аз в момента хич нее здравословно , картофи , ориз , макарони само ми дават сили но не са здравословни . Омегата се набавя от Авокадо също така , или от допълнителен прием който н задьлжителен за всички жени ! В начална бременност се пие растителна омега а именно ленено семе ! Омега Епа И Дха ( от Риба ) се прие след 13 та седмица . За яйцаиа няма да споря с вас , четете и се информирайте ако оьичате ! Какво съдържат яйцата и дали са позволени или не са ! Аз не ги ям защото не ми се ядът най вече , но и да споря че съдържат салмонела от която бременните се заразяват по лесно няма смисл , има гугл.
Слушай Деде , моля ти се не дей да ми говориш за Едвали ще си навредиш защото изобщо явно не сии наясно за тоя мутация , и какво причинява тя на хората , както и не си в час какво значи това да пие пренатални витамини такъв човек ! Моля те просто да не коментираш по тема която не си наясно ! Сути разбра че не и се карам много добре според мен !

# 88
  • Мнения: 225
Ох,момичета излезнаха ми резултатите от БХС.
Доктора ме вика днес в 13:00,до тогава ще ми се     “свие сърцето”..

Нищо не разбирам!Имали някой,който може малко да ми разясни😕

# 89
  • Мнения: X
Това което пращаш изглежда ок , трябва да се направи комбиниран риск и от прегледа .
Ох,момичета излезнаха ми резултатите от БХС.
Доктора ме вика днес в 13:00,до тогава ще ми се     “свие сърцето”..

Нищо не разбирам!Имали някой,който може малко да ми разясни😕

Общи условия

Активация на акаунт