Къпете ли всеки ден?

  • 3 703
  • 138
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 422
До скоро го къпех всеки ден, вече през ден, освен ако не се налага разбира се.Иначе му е голямо удоволствие, а и ние след къпане не заспиваме. Peace

# 46
  • Мнения: 3 500
Къпя всеки ден.Само след ваксина - не.

# 47
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Вече не.

# 48
  • Мнения: 2 956

да. но не ползвам сапун всеки ден. и косата не мокря всяка вечер.
Peace

# 49
  • Мнения: 27
Все пак ежедневнотокъпане е действие, което определя бъдещите му навици на голям човек. От както се е родил не си спомням да сме пропуснали нощно или дневно обливане на цялото тяло с вода. Мисля, че вече и той не би заспал вечер, ако не е изкъпан - това е голямо удоволствие за мъника.

# 50
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Да,къпя децата всеки ден, Simple Smile като изключа случаите когато замръкнеме някъде.Тогава миеме дупетата,ръчичките лицата краченцата ,но не използвам коритото. Simple Smile  bath1

А и ние се къпем всяка вечер. За сега не съм забелязала да ни се е изтъркала кожата  Laughing

За да добиеш по точна представа пусни една анкета Peace

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Къпя я всеки ден. Не бях чувала за измиване на защитен слой на кожата. Ние след къпане не заспиваме, тъй че липсата на баня не и пречи на нощния сън

# 52
  • Торонто
  • Мнения: 837
Не - на 5 мес. сме. Няма защо да се изтъкват хигиенните навици на цялото семейство. Естествено , че големите се къпят всеки ден, но малките бебетата не са като нас. Кожата им е  много тънка и чувствителна и при ежедневно къпане се отнема от защитния й слой, освен това не се мърсят колкото нас. Ежедневно (няколко пъти на ден даже) трябва да се мият дупето, устата и ръцете. А като почне да пълзи из къщата вече - тогава цялото бебе.  

# 53
  • Мнения: 476
В началото съм къпала 3 пъти седмично, сега вече, когато е на година и половина всеки ден.

Много ми е странна тази логика - новороденото да се къпе всеки ден, а като порасне да се разредят къпанията.

# 54
  • Мнения: 2 674
не.


 къде отива ритуала дето бебо си знае че след него следва спане цяла нощ?

като му сложа пижамата , щракна лампата ,кажа му че вече ще спи

# 55
  • Мнения: 355
Да, всяка вечер. И мисля, че няма нищо лошо. Като порастне и има коса ще мием само тялото, а косата два-три пъти седмично. Поне така възнамерявам за сега.

# 56
  • Мнения: 1 910
Все пак ежедневнотокъпане е действие, което определя бъдещите му навици на голям човек.
Ето нали всички имаме ясни спомени от първата си годинка... Laughing

Къде са всички тези чистофайници-майки, когато става въпрос за ранното миене на зъбите не детето?  Rolling Eyes Нещо, което наистина трябва да се започне възможно най-рано...защото на децата им е много по-трудно да свикнат с четката за зъби. Къпането им е удоволствие.

Всъщност е интересно да се направи анкета "обичат ли бебетата ви да се къпят"...дали ще има отоговори "не"  Rolling Eyes Аз не съм чувала за такова бебе... Confused

Много ми е странна тази логика - новороденото да се къпе всеки ден, а като порасне да се разредят къпанията.
Ами и  на мен ми беше странна. После реших, че може би е някаква географка особеност  - света така , ние на опаки.  Wink

Не бях чувала за измиване на защитен слой на кожата. Ние след къпане не заспиваме, тъй че липсата на баня не и пречи на нощния сън
Предполагам вариант е да прочетеш някъде нещо по въпроса, че като гледам какво е общото мнение едва ли ще чуеш. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 748
до скоро я къпехме (всъщност баща й я къпе, кво си приписвам и аз заслуги Outta Joint ) всяка вечер. е, с някои редки изключения  Rolling Eyes напоследък продължаваме с добрите намерения, но с по-чести изключения  Laughing (пропускаме 1-2 пъти в седмицата)
но я къпем с гел за баня само веднъж седмично или извънредно ако се налага. през останалото време само с вода.

# 58
  • някъде
  • Мнения: 4 956
къпем го всяка вечер, но не винаги с шампоан, а напоследък прескачаме и самото миене на косата- един път му мокрим косата, на следващия не, защото му е много дълга, а  и вече е студено времето

# 59
  • Мнения: 36 026
голямата я къпех всеки ден, но дребната, особено зимата, често боледуваше и хич не бях редовна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт