Къпете ли всеки ден?

  • 3 715
  • 138
  •   1
Отговори
# 60
  • Spain
  • Мнения: 3 750
някъде до 8-9 месец я къпехме всеки ден . сега ве4е по рядко  - 2,3 пъти на седмица .

# 61
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
А вие мами къпете ли се всеки ден? Надявам се отговора да е ДА. Тогава какъв е въпроса? След като аз се къпя всеки ден, значи и малката има такава нужда! Още повече, че това е удоволствие за нея!

# 62
  • Димитровград
  • Мнения: 1 746
Всеки ден без изключения!

# 63
  • Мнения: 226
Всеки ден го къпим, само косата два пъти седмично

# 64
  • Мнения: 601
  Всеки ден си го къпя Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 4 399
Не! Къпя 1-2 пъти в седмицата. Само когато времето беше много горещо къпех всеки ден или през ден. Мисля да не въвеждам ежедневно къпане преди детето да започне да се въргаля в прахоляка. Дупето и ръцете ги мия на чешмата и по повече пъти на ден ако се налага.
Това което си чувала за отмиването на защитния слой на кожата е вярно. Справяме се много добре и без ритуала с къпането. Просто си следваме ритуал без къпане.

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 537
Къпем се всеки ден, но само дупето и крачетата със сапун, косата и цялото тяло ги мием 2 пъти в седмицата с шампоан. До годината миенето със сапун беше всяка вечер - косата и цялото тяло. Тя сама си го иска, обожава тази част от деня.  bath1

# 67
  • Мнения: 2 271
И аз не я къпя всеки ден. Всяка вечер и измивам д-то, ръцете, лицето и зъбките. Косата я мием 1 път в седмицата, че е много дълга и трудно се суши.
И ние така се мием всяка вечер,но косата  през 1-2 дни максимум.Суша я пасле със сешоар!

# 68
  • Мнения: 354
Да къпем се всеки ден.Голяма е радост като влезе в банята. newsm44

# 69
  • Мнения: 1 097
Еми ние сме също като вас - пропускаме понякога по причините, които си изброила.
Но ни НЕ къпем със сапун , а с нежен крем-душ с 1/3 хидратантен крем  Peace Та и всеки ден да къпям, няма проблем за бебо.
Забелязала съм, че като пропуснем баня и се буди по-лесно от шум и като цяло е по-неспокоен. Та сигурно има значение да спи "като къпан"  Peace

# 70
  • Мнения: 4 392
Да.

Да кажа и аз, че педиатрите по света не препоръчват къпане на новороденото всеки ден, а какво пък да говорим за сутрин и вечер. Mr. Green Когато започне да се придвижва в пространството и да се цапа и поти, мисля, че е ясно Peace
Аз не го знаех това и, когато Симона беше малка и я къпех всяка вечер, в резултат на което кожичката и се изсуши много, независимо от това, че я мажех след баня и с бебешко олио, а по- късно и с преварен зехтин, когато проблемът се задълбочи.
Разни хора, дето си баят едно и също на главата ,ме бяха попитали в началото , по колко пъти я къпя на ден Rolling Eyes, и когато отговорих с "един" ме погледанаха така, сякаш съм завряла детето си в калта. трябвало по 2! Shocked
Да, ние може да се къпем всеки ден, но нямаме бебешка кожа. Моята поне не е бебешка,  а за вашата не знам. Wink
Визирам тези, които пак прекалено много "се изхвърлиха." Simple Smile

# 71
  • Мнения: 3 760
Не. И не само, че не я къпя всеки ден, но и не ползваме шампоани и сапуни - вече повече от 10 месеца къпането е само с вода.

# 72
  • Мнения: 619
да. но не ползвам сапун всеки ден. и косата не мокря всяка вечер.
Peace Peace

# 73
  • Мнения: 476
Аз нещо не разбирам. Въпросът е къпете ли бебето всеки ден, а не вие къпете ли се всеки ден. Някак си не виждам връзката, нали все пак става дума кое е най-доброто за бебето. Не всичко, което правя на себе си е добре и за детето. Има много литература по въпроса - за тези, разбира се, които искат да знаят. Педиатрите в цял свят не препоръчват къпане всеки ден. Сигурно има защо.

# 74
  • Добрич
  • Мнения: 193
Аз нещо не разбирам. Въпросът е къпете ли бебето всеки ден, а не вие къпете ли се всеки ден. Някак си не виждам връзката, нали все пак става дума кое е най-доброто за бебето. Не всичко, което правя на себе си е добре и за детето. Има много литература по въпроса - за тези, разбира се, които искат да знаят. Педиатрите в цял свят не препоръчват къпане всеки ден. Сигурно има защо.
PeaceПодкрепям!Немога да разбера как може да се сравнява изобщо бебе с възрастен човек!Нали знаете защо се омазнява бебето след баня?
Аз до към годинката къпех Рая всеки ден,разбира се и сме пропускали.Сега я къпя през ден,понякога и два,в редки случаи.
И малко off-Колко често е нормално да се мие косата със сапун за седмицата,момичета.Няма родени научени хора Winkта и аз се чудя,а и ако се сапунисва при всяко къпане,това до какво може да доведе?Благодаря,предварително!

Общи условия

Активация на акаунт