как преспивате децата си?

  • 2 394
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 67
При нас приспиването доскоро беше лесно:в 21 ч. слагане по кошарите,целувчици,гасене на лампи,излизане от стаята и те си заспиваха бързичко.Но отскоро едната взе да плаче и да изпада в истерия до такава степен,че чак повръщаше.Та сега си лягам с тях докато заспят.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 552
Здравейте,мами!
Реших и аз да изкажа мнение по въпроса,макар че моите близнаци са вече на 4г.
Аз никога не съм приспивала,люшкала или дундуркала,нито каката нито малките.
Просто не ми стигаха броя на ръцете!Слагах ги по кошарите и излизах.Като проходиха сами ставаха,кой за вода,кой за пишо и пак в кошарите.
Това нещо се постига от самото начало,ако децата са поотраснали ще бъде трудно да се въведе.тогава ще пада още по голям рев.
По принцип всичко е възможно, но трябва упоритост и постоянство!
Желая успех на всички и не се предавайте!
Поздрави!   Роси

# 17
  • София
  • Мнения: 12 229
  Аз пък засега си ги приспивам и не ми пречи. Предполагам че ще си имам по-късно може би проблеми с това, но просто не мога да ги оставя и да ги слушам да реват..

# 18
За моя най-голяма изненада, отказахме бибите сами. Едната беше на 8м., а друга 2м. по късно. Не знам и аз как стана, те просто спряха да ги искат като им ги давах. Може би, защото им ги давах само като заспиваха и не бяха привързани към тях чак толкова много... И тогава започнах да им давам шишето с водата като ги сложа да спят ( с бибите дето не капят ако не смучат). И така... заспиват си сами... Но сме имали периоди (за щастие кратки) когато много сме се дундуркали...

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Сега сами се приспиват след като са изгледали някое филмче,преди това с приказки-чета или разказвам,но взеха да се увличат -случвало се е по пет приказки и ако са по дълги направо ми писваше.Като по-малки с млякото и в количката дори в къщи спяха в нея,много трудно ги научих да заспиват в леглата си,после със сок ,но бях решила да ги оставя сами да заспят и постепенно ги научих.Упоритост и твърдост му е майката.
Сега сме с целувка и си казваме лека нощ,след филмчето естествено Laughing

# 20
  • Мнения: 155
Като бяха по-малки не можеха да заспат сами, трябваше и аз да съм задължително в стаята и да се преструвам на заспала, за да могат и те да заспят по-бързо  Grinning. После влязоха във фазата "искам баба" или "искам в спалнята при теб" . Сега вече заспиват сами, гледат по малко от някое детско филмче по леглата, после гася телевизора, пожелавам "лека нощ" и те на мен и излизам от стаята и си заспиват сами.

# 21
  • Мнения: 5 278
Изглежда и аз трябва да  започвам да ги уча сами да заспиват,макар че са на 2 месеца,сега започват третия.Това ни  е голям проблем,особено момченцето се дере,полилавява ако го оставиш сам,дори понякога и като го приспим на ръце и го оставим в леглото се събужда и пак започва рев.Често заспива при мен в леглото и така си спим заедно,но ме е страх да не го задуша , а и ще свикне да спи при нас и няма спасение после.Лошото е и че не мога да кажа на бабата да го  остави в леглото,защото се обижда и така ще си свикне да го дундуркаме.Не му дава да гъкне.А момиченцето е кротушка и по-лесно заспива.

# 22
  • Мнения: 21
Май момченцата ще излязат по големите глезльовци  и при нас ергенът е по ревлив от момата, аз гледам да не ги приспивам оставам ги в леглата и ако положението е натърпимо тогава се приспиваме, обикновено е с малкия, той все още се събужда през ноща мрънка малко и пак заспива,докато с малката нямам такива проблеми, да не казвам голяма дума:)

# 23
  • Мнения: 412
и ние сме от неприспиващите - в леглото и това е;разбира се понякога има много рев и сълзи но според предписанията  на нашият педиатър - да им се обръща внимание само ако надвишат 20-30 мин по продължителност;освен това пускаме музика или приказки и това много помага;
е, различно е ако има болни или други специални случаи - но тогава се действа според зависи Grinning

# 24
  • Мнения: 134
Не бих оставила децата си да се дерат в леглата, а камо ли пък 30 минути. Вие през това време какво правите, как издържате?

# 25
  • Мнения: 243
Това ни  е голям проблем,особено момченцето се дере,полилавява ако го оставиш сам,дори понякога и като го приспим на ръце и го оставим в леглото се събужда и пак започва рев.Често заспива при мен в леглото и така си спим заедно,но ме е страх да не го задуша , а и ще свикне да спи при нас и няма спасение после.Лошото е и че не мога да кажа на бабата да го  остави в леглото,защото се обижда и така ще си свикне да го дундуркаме.Не му дава да гъкне.А момиченцето е кротушка и по-лесно заспива.
И при нас беше същото положение, но към 5 месец като му минаха коликите се успокои и сега е много по-кротък от момата Laughing Той може и сам да си заспи, както си играе в леглото, но тя продължава да заспива в количката с люляне. После я пренасям в леглото.  Peace

# 26
  • Мнения: 7 640
Не бих оставила децата си да се дерат в леглата, а камо ли пък 30 минути. Вие през това време какво правите, как издържате?


добре де, ами ти какво правиш, люлееш ли ги newsm78 в подобен случай

# 27
  • София
  • Мнения: 12 229
 Аз също не мога да издържа да ги слушам как реват, затова си ги приспивам все още. Незнам как ще е като станат по-големи, но засега просто си лягам вечер на последното кърмене с тях и след като се наядат заспиват. Изчаквам още 5-10 мин да заспят съвсем и после просто ги преместваме в леглата.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 446
Моите не ги научих да заспиват сами в кошарките и сега ми се качват на главата. По принцип ги приспивам един по един с песнички на леглото, но от скоро заспиват по друг начин, който май  не е много добър - докато гледат детско филмче на компютъра - Бейби Айнщайн им е любимо за заспиване, иначе са фенове и на Телетъбисите.  Crazy Grinning

# 29
  • България-София
  • Мнения: 573
Ехееее, бяха добри времена до към третата годинка.... SunglassesСлагах ги, "лека нощ" + целувка и здравей живот. Сега - аз ги слагам, пак същият ритуал, ноо.... се почва: водичка, пишкане /много често и акане, при условие, че са изпишкани и изкъпани за сън/, паркиране на целиа автомобилен парк /играчките имам предвид/ в леглата, книги за "четене" и лампата да свети..... Нищо не помага, ако откажа вода, си стават, примъкват стол в банята и пият от крана, че и целите мокри стават... нищо не помага нито заплахи, изнудване нито бой /е, пляскане по дупето/ - нещо, което приемат като игра... ooooh! Засега моето решение е единия в леглото си, другия - в нашето докато заспи и после го местим в леглото му. Пак си заспиват късно, но поне не е полунощ...

Общи условия

Активация на акаунт