Френски мадами-2

  • 13 809
  • 290
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 545
Здравейте френски мами-весели мадами, как сте?

В Нант днес е слънчево и светло. Надявам се да се задържи така, защото след тежка работна седмица, всеки заслужава малък слънчев лъч...
Иначе относно писаните неща тук:
Mama Strumpf, този плод наистина е много як. Аз се наядох на него в Египет, директно от дървото  Laughing Тук съм виждала, само когато правят специални промоции на екзотични плодове в магазините...
ето какво точно представлява:

А относно Супер нани, не само че не я гледам, но и всички такива предавания réalité ги прескачам, защото участващите не са едно нормално средно семейство, а все някакви пресилени случаи и ситуации...А пък и тази Супер Нани ме дразни..  Nerd  umnikuuМного е студена, всичко прилига по книга..липсват чувства в обучението и...

както и да е..

Иначе къде смятате да празнувате Нова Година??    madnoel Nature Snowman


P.S. В Le Paradis du Fruit има супер коктейли, 100 пресни  sohappy Приятна среща! И ако може пратете някоя снимка после.. lalalala

# 226
  • Мнения: 1 909
Здравейте, ма(да)ми!

Това каки расте тук на воля - ако не сте чували, дървото, кой знае защо, се казва  plaqueminier. Много е красиво есенно време, когато паднат листата и останат само плодовете като новогодишни топки.

Клеовен, ти пък много на сериозно я вземаш Супер Нани! Естествено, че всичко е преувеличено и поизмислено, ама точно затова е забавно! Има все пак доста верни неща за децата над 3 години.

Приятна среща на парижките мами! Ще ви завиждаме..

# 227
  • Мнения: 353
Izvinqvaite za super dalgiq post,ama ne mojah da se sdarja pred toq vic

Класическата версия на приказката за мравката и щуреца:

През цялото лято мравката се труди усърдно, събира храна за зимата и си стяга къщата.
Щуреца през цялото лято пее и танцува и си мисли колко е глупава мравката да работи толкова много. Но зимата идва и мравката се прибира на топло, има си храна, подслон, изобщо, всичко при нея е О.К. Щуреца обаче няма къде да се прибере, целия е вледенен, няма и какво да яде.

Край

Френската версия:

През цялото лято мравката се труди усърдно, събира храна за зимата и си стяга къщата.
Щуреца през цялото лято пее и танцува и си мисли колко е глупава мравката да работи толкова много. Но зимата идва и мравката се прибира на топло, има си храна, подслон, изобщо, всичко при нея е О.К. Щуреца обаче няма къде да се прибере, целия е вледенен, няма и какво да яде, свиква пресконференция и пита защо мравката има право да стои на топло и да има какво да яде, а нещастния щурец мръзне гладен под снега. Телевизията веднага организира предаване на живо, как щуреца е посинял от студ и се чуди къде да се свре на завет. В същото време се пуска видео как мравката се е разположила удобно в топлия си дом, а масата е препълнена с храна. Всички французи са поразени, че в една толкова богата страна оставят бедния щурец да замръзва на улицата, докато другите тънат в изобилие и охолство. Асоциациите, борещи се срещу бедността организират протести пред дома на мравката. Журналистите организират интервюта, питащи как е допуснато мравката да забогатее на гърба на щуреца и искат от правителството да увеличи данъците на мравката, за да плати справедливата цена на богатството си. В отговор на сондажите, правителството приема закон за икономическо равенство и закон срещу дискриминацията. Данъците на мравката са увеличени и плюс това, тя трябва да плати огромна глоба за това, че не е наела щуреца на работа (за да му помогне финансово). Тъй като мравката няма достатъчно пари да си плати глобата и данъците, къщата й е иззета от държавата и тя напуска Франция и се заселва в Швейцария.
Телевизията прави репортажи как щуреца е надебелял. Той е на път да изяде и последните запаси от храна, натрупани от мравката, а пролетта е още далеч. Жилището на мравката се превръща в социално жилище за щуреца и започва да се разпада, защото последният не прави нищо за да го поддържа. И за това се порицава правителството.
Съставя се анкетна комисия по проблема, която ще струва 10 милиона.
Щуреца умира от свръхдоза.
Вестниците "Либерасион" и "Юманите" коментират провала на правителството да се справи със социалното неравенство.
Къщата се превръща в свърталище на банда от паяци имигранти.
Правителството се поздравява с голямото разнообразие на културни общности във Франция.
Паяците организират трафик на марихуана и тероризират целия квартал.

Край.

# 228
  • Мнения: 1 909
 newsm62 newsm62 newsm62
Къде го намери бе, Шомон?

# 229
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Извинете ме за нахлуването във ваШата теми4ка  Embarassed Rolling Eyes
Исках само да подШуШна,4умбе,4е каки_то (и аз до скоро не го знаех Embarassed ) ама си го имаме и в България под кодовото наименование " райска ябълка"  Wink

Ето


# 230
  • Мнения: 1 194
Хей, здравейте!
Ето какво написах току що в ноемврийския форум:

Здравейте!
Включвам се от Франция в ролята на щастлив щъркел за да съобщя , че на 16 Ноември, сряда в 10,45 сутринта вашата ноемврийка Мишенце е родила син Никола!
Големият юнак тежи 3кг и 850 г и е дълъг 51 см. Раждането е протекло нормално, Мишенце е доволна и се чувстват добре! Днес вече цял ден се кърмят с бебо!
Да им пожелаем да бъдат здрави и много радост и незабравими мигове с малкото човече!
Поздрави на цялото семейство и най-вече на батко Боби!

# 231
  • Мнения: 7 605
ИХААААА, браво на мама МиШенце   bouquet

Мария, да ти е жив и zдрав малкия Никола (името е супер zа Франция  Wink ) , много да слуШа не само вас, но и батко си Бобо и нека домът ви да се пълни с двойна доzа детски смях  Hug  А не теб бърzо въzстановяване  Hug  Hug  Hug

# 232
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 793
Здравейте и от мен!

И тук да честитя раждането на Никола на Мишенце, да расте здрав и щастлив!  smile3525

Абе аз това каки си го знаех като райска ябълка, опитвала съм го няколко пъти ама на вкус нещо не ми допада. Виж, от Chumbi, научих нещо ново - името на дървото (ама то бая завързано)  Laughing!

Chaumont, вицът е един път!  Joy

Супер Нани и другите телереалитета нещо не ги гледам особено подробно, само от вереме на време като мина с дистанционното отгоре Simple Smile Както и предавенто на Деларю не ми допада... имам чувството, че дъвчат все едни неща - стил "вие сте на 35 години, имате 4 деца от 5има мъже, дрогирате се и сте с наднормено тегло, дъщеря ви се облича като тротоарна труженичка (иначе наречено със звучното "peripapeticienne"  Mr. Green), а сина ви не ходи на училище. Как се чувствате в тази ситуация?".
От друга страна гледам "Каамелот" и "Капитал" - всеки луд с номера си  Wink Laughing

Клео, за Коледа и Нова Година още нищо не сме решили. Аз се надявам тайно свеки да ни покани на Коледа, че да отърва готвенето  Wink, пък за Нова година сигурно ще сме с приятели вкъщи, още не сме го мислили...  Макар че като се сетя миналата година как едва дочакахме да стане полунощ и беж в леглото, че ни се спеше като за световно, ако и тази е така, голямо празнуване ще бъде Laughing.

Парижанки, за утре да резервирам ли?
Аз ще гледам да отида по-рано, ама зависи от транспорта, кога чичко РЕР ще ме докара.  Grinning За всеки случай - с дълга кестенява коса съм, нося очила, ще бъда в черно, с един синьо-лилав шал на врата (леко с менящи се цветове си пада), та по-лесно да ме познаете. Оглеждайте се за красива, умна и умерено дебела жена в разцвета на силите си  Mr. Green... Ще нося и вестник, който ще чета наобратно и ще пуша пура  Joy Joy Joy (това последнт на майтап , де  Laughing). А снимки живот и здраве, ще показваме после  Grinning

Лека вечер от мен!

# 233
  • Мнения: 2 907
Ееее, не е 4естно бе жени! Зна4и утре ще ядете, пиете и веселите без мен  Cry Аз хвърлих един поглед на сайта на ресторанта. Като видях какви салати с риби, тарама етц правят, не само позеленях от завист ами и огладнях  Grinning

# 234
  • Мнения: 1 017
 Laughing  bouquet
Rotsa, развесели ме с това си описание:)
Аз съм там утре на линия, сигурно ще съм с още една приятелка българка, но не е 100 процента:)

Ако искате дайте да разменим по един номер на мобилен телефон , та да имаме връзка утре (на лични разбира се Whistling)

# 235
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 793
Ееее, не е 4естно бе жени! Зна4и утре ще ядете, пиете и веселите без мен  Cry Аз хвърлих един поглед на сайта на ресторанта. Като видях какви салати с риби, тарама етц правят, не само позеленях от завист ами и огладнях  Grinning

Мистик, да ти кажа, че това дето най-ми харесва в този ресторант са плодовите им сокове и млечните шейкове - от пресни плодове, каквато комбинация искаш Simple Smile Това е цяла верига заведения, може де се окаже, че и към вашия регион има...
А иначе ако имаш път към Париж, ще се радвам да се видим и с теб  Simple Smile... направо отсега знам къде ще те заведа - в един бар който се казва "L'Academie de la biere", оставям те да отгатнеш какъв им е специалитетът  Laughing

# 236
  • Мнения: 2 907
О Ротса, Академи де ла биер има и в Страсбург, преди 5,6 години излизах с бармана там  Grinning Излишно и аз да казвам колко нощи на полутъмно съм прекарала там  Embarassed
А аз на плодовия ресторант се облизах най-ве4е на салатите, ина4е и там бих си поръ4ала както винаги култовото питие, какво да се прави - пианде съм  ooooh!

Просто така ми се е доизлизало някъде, така ми се говори с хора и пие бира, така ми се иска и аз с вестник и цигара да седна някъде и да наблюдавам минаващите...Ако бях в Париж щях сигурно да дойда преди вас и да ви наблюдавам, а нали съм парано, може би нямаше да се покажа... Само дето вси4ки ме забелязват като вляза някъде, веднъж ми казаха " ти си с 4ервената коса и обле4ена в 4ерно..."

Хайде , приятно прекарване утре и като първи воайор о4аквам снимки!

# 237
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Здравейте, мадами  Hug 

Нека и тук поздравя Мишенце и малкия Никола  baby_neutral   bouquet
Мария, да не би да има грешка в деня на раждането, защото ми се струва, 4е Мишенце беше тук в сряда наобед  newsm78

Сhaumont, голям смях с твоя виц  Joy

А за райската ябълка зна4и не съм се объркала. Но си спомням 4е навремето не ми хареса, стори ми се много лигава, а сега много вкусна.

Клео, за Коледа и Нова Година сме си в БГ  newsm44

Весело изкарване утре на срещата и 4акаме фоторепортаж  smile3521

# 238
  • Мнения: 847
Привет и от мен ,и аз да се разпиша ,4е от дълго време само ви 4ета.
Как ви завиждам парижанки ,и аз искам в Паради де фруи...защо няма такова нещо и тук при нас... CryИзкарайте си страхотно и пийте едно коктейл4е и заради мен. Laughing
И 4акаме снимки.
Аз ве4е си стягам багажа ,4е на 22/11 си пътувам към БГ с бебо.. newsm44 ,но като гледам още до никъде не съм стигнала с приготовленията...
Хайде леки по4ивни дни,
Мистик малката ти принцеса е много порастнала ,и голяма сладурана ,заплюли сме си я за снаха? Laughing Heart Eyes

# 239
  • Мнения: 1 194

Нека и тук поздравя Мишенце и малкия Никола  baby_neutral   bouquet
Мария, да не би да има грешка в деня на раждането, защото ми се струва, 4е Мишенце беше тук в сряда наобед  newsm78

 

разбира се че има грешка, вече я оправих в другата тема Joyв четвъртък е родила, в сряда следобяд са започнали контракциите


Аз за съжаление няма да мога да дойда на срещата ConfusedВесело изкарване от мен!

Общи условия

Активация на акаунт