Френски мадами-2

  • 13 798
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 11 327
Честито на Мишенце! Да сте живи и здрави и много да се слушате и обичате цялото семейство!

Мистик, стига се самосъжалява, ами скачай с влака до нас и да ходим да пиянстваме по саарбрюкенските кръчмета.  Wink

# 241
  • Мнения: 136
Честито на Мишенце за новия член Simple SmileДа сте здрави и щастливи и големи да пораснете!

Много хубаво име сте избрали.

# 242
  • Мнения: X
Благодаря за страхтните пожелания! Трогнахте ме ! Ще си ги разпечатам и ще ги сложа в кутията на малкия, да си ги има за спомен.
Ние от вчера сме в къщи, бебо суче на поразия. Все повече заприличва на батко Бобо, направо като умалено копие му е. Баткото пък появява страшна ревност, така че се налага от време н авреме да съм шесторъкия Шива - едновременно кърмя и храня баткото сутринта, докато гледаме любимото детско филмче и си го обсъждаме.

Раждането мина добре, по-бързо от колкото очаквах. Докато се чудехме дали епидуралната може да се увеличи още малко, че си усещах напълно болките от контракциите, и то стана време да раждам. С няколко напъна голямото ми момченце беше навън. Процедурата с взимането на кръв от пъпната връв също мина гладко, въпреки че тук за пръв път го правят. Дори екупа, който направи тази манипулация (иключително елементарна, между другото), включваше лекар, акушерка и стажантка, а екипа който ме израждаше - само акушерка и стажантка. МНого присърце взеха нещата, направо ме очароваха, а се бях приготвила за проблеми, като се има предвид колко време воювах с администрацията на болницата да ми разрешат манипулацията.  От престоя ми в болницата и обслужването съм изключително доволна, получих изключително квалифицирана помощ, всички бяха усмихнати и лжубезни, много компетентни. Най ми хареса един мъж-акушер, който беше най-в час и отговаряше винаги на място на въпросите ми. Малко като че ли гей го даваше, ама...трябва в такива моменти и малко виц, нали?
Това е от мен засега, бягам да кърмя гладника и да спасявам бабата от развилнялото се Бобче!

Целувки на всицки и до скоро!

# 243
  • Мнения: 545

на Мишенце!
Много здраве, щастливо детство и цветен дълъг живот за 4ма ви!

Клео   bouquet

# 244
  • Мнения: 1 909
Здравейте, ама къде се загубихте?

Май само Мишенце е най- на линия... Как си, Мишенце? Как се справяш с батко Бобо? Бебчето все така добре ли хапва?

Парижанките, срещнахте ли се? Траете си и ни карате да се измъчваме да гадаем...

# 245
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551

Парижанките, срещнахте ли се? Траете си и ни карате да се измъчваме да гадаем...

И аз тъкмо днес си мислех да питам как мина срещата в готиния ресторант  Flutter

# 246
  • Мнения: 353
Първо искам да честитя на Мишенце   smile3504...
Честито Мишенце newsm10...Пожелавам ти много щастливи мигове с двамата малки мъже(и татко им,естествено).Дано имаш много поводи да се гордееш с тях.  bouquet..

Видяхме се,запознахме се...Обсъдихме френската действителност.Мина чудесно smile3521...Това,че чакахме почти час да се освободи маса -не се брои...Защотоооооооо после два часа се наливахме с плодови фреш коктеили и си говорихме на родния език...Някои,които не държим чак толкоз на манекенските размери, хапнахме и по един тост.Само не си представяте малко сандвиченце-истината не е такава...Тостовете са два,големи,с плънка и гарнитура от картофки,салата и мазно сосче...Толкова за диетичното френско меню...

ПС Ама къде се изгубихте всичкиииии???Започнахте коледната украса и нямате време за форума???

# 247
  • Мнения: 2 907
Шомонски, браво бе жена, ние о4акваме снимки, нали обеща да снимаш  Wink Кажи сега Ротса такъв як пи4 ли е наживо?  Кои бяхте всъщност компанията?

Мишенце, радвам се 4е вси4ко върви супер добре при вас. Някой път ще ми разкажеш как стана манипулацията със стволовите клетки. Тя не е нищо сложно нали?

Щрумпфет, Ленката благодари за комплимента  Grinning

# 248
  • Мнения: 353
Мистик-Радвам се,че намираш време и за нашето форумче...Снимах аз...Можем да украсим страницата с няколко красиви лица,ама не знам как да публикувам снимките Laughing...Чакам да хвана Роца на линия в skype и да й ги пратя,а тя да се заеме с публикуването,като по-светната по въпроса...Верно е пич тя Peace...
А за другите присъсващи -не питай мен-те сами да си кажат...

# 249
  • Мнения: X
Ух, ама как ви завиждам за срещичката...и такива местенца са точно за мене (аз съм от партията на Мистик- от хапващите и пийващите)...

Мистик, в тая работа със стволовите клетки най-трудното беше да убедя управата на болницата да го направят. не го бяха правили преди, не е познато, та бая се дърпаха... Но пък си свършиха работата професионално де.
Иначе самата манипулация е елементарна - след като бебето се роди, веднага след като срежат пъпната връв започват да събират кръвта от пъпната връв в едни специални колектори. Когато съберат нужното количство вече вадят плацентата и това е. През това време мерят бебока и ми го дават да го гушна и кърмя...Нито има риск, нито болка нито, нищо...

Общо взето съм с отлични впечатления от професионализма на болничния персонал по време на раждането. Избрах си и най-добрата болница в околността де. Но не мога същото да кажа за лекaря следящ ми бременността (vwpreki che imashe strahotni otzivi i za nego ot negovi pacienti) - осван че доста ме претупваше на прегледите, налагаше се да си самолекувам силните контракции през по-голяма част от бременността, а и се оказа че не ми е пуснал 2 важни изследвания необходими за раждането, та трябваше да изследват секрет от стомахчето на бебето, за да са сигурни че не съм му лепнала някоя бактерия. Докато излязат резултатите бая страх брахме.

# 250
  • Мнения: 353
Включвам се,за да ви припомня,че днес може да чиститим на някого двоен празник-годишнина от бракуването и две годинки на малкото й момиченце.....
Роца...Честито  bigdance2  и много целувки за Камбанка newsm59

# 251
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
4естит рожден ден и от мен на малката Камбанка!
Да расте здрава, щастлива и безгрижна!

 newsm59 newsm38 nbirthday newsm18  bigdance2 newsm59
А на мама и тати 4естита годишнина от сватбата, с пожелания за много любов и семейно щастие!

 1dating    bouquet

# 252
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 711
Ох, най-накрая успях да седна на компютъра за развлечение, че от няколко дни го ползах само за серозни неща (и това се случва, макар и рядко  Grinning). Имах една от Ония Седмици, дето се чудиш да ли не е трябвало изобщо да не започват или да се радваш, че са свършили  Laughing

Първо, благодаря за пожеланията, празнуването го изразнувахме, а ако имам правописни грешки да знаете, че съм на "две големи руски класики и една малка западна", дето имаше един виц  Grinning

Така, и аз да си кажа за срещата (нищо че е от миналата седмица) - много ми хареса и искам пак! Момичетата са много симпатични и не усетих как мина времето на сладки приказки. Три снимки любопитните могат да видят тук  Grinning :

http://new.photos.yahoo.com/mira_donkova/album/576460762351037316

Момичетата, които бяха на срещата - ако не искате да оставя снимките, казвайте, махам линка.

Кажи сега Ротса такъв як пи4 ли е наживо? 

Мистик, тръпка си ми, шъ знайш  Hug

Мишенце, тебе много бързо са те изписали, кога роди, кога вече пишеш по форума. Радвам се че всичко е минало добре и че малкият Никола е с добър апетит. Как се справяш с двамата, не ти ли е много тежко?

Гледам нещо всички сте се изпокрили, да не спите зимен сън?  Joy Да напомния, че аз съм мармота на компанията (справка аватара вляво)  и по принцип сънят ми е запазена територия   Joy Joy Joy Или вече сте на вълна коледни украси?

Да ви разправям сега за моите премеждия тази седмица. Искаше ми се денят да има поне 36 часа... - имах 3 урока по кормуване (в един от които инструкторката ме докара до лека форма на истерия), 2 интервюта за работа, часове на курса вечер до 8 и една Клое, която страда от остра липса на мама вкъщи... На всичкото отгоре, в сряда, тъкмо съм се облякла, измазала "фасадата" и проготвила за излизане (за първото интервю), успях да се спъна в една играчка на пода, да прелетя 3 метра и да се просна с глава на 10 сантиметра от ръба на скрина в спалнята. резултат - зверски обелено ляво коляно и изкаран въздух (тъй като се проснах по корем!). Както и да е, освестих се и поемам към фирмата. Пристигнала на местнахождение, вървя и се оглеждам за номера... не забелязвам една денивелация на тротоара (пък и нали съм с токове, няма да се излагаме пред чужденците, я!  Mr. Green) и се просвам доста неелегантно за втори път в рамките на един час и на 10 метра от входа на фирмата (добре, че фоайето нямаше съвсем пряка видимост, че резил...). Резултат - изкълчен десен глезен (поне симетрично си окепазих краката  Mr. Green) и накуцваща с достойнство Роца  Grinning. Добре че само с това се отървах, де... Та има такива дни...

Отивам да наваксам с клюките по форума и Скайпа, и да завърша една "творческа работа" дето я започнах преди 100 години. Лека вечер от мен и дано да имам малко повече време тия дни да ви навестявам по-често  Grinning


Последна редакция: сб, 25 ное 2006, 23:18 от Rotsa

# 253
  • Мнения: 847
             4естито и от мен на малката сладурка Камбанка! nbirthday  party023 Gift
И на мама и тати 4естита им годишнина - едно брат4е на Камбанката, много любов и незабравими мигове......
Роца,разгледах снимките -ей ,ама сте си се забавлявали хубаво ...
И фотошопския ти опит е супер..
А следващият път като минете през  Vendée-обади се -ще си спретнем среща на мамите от Западна Франция... Hug

# 254
  • Мнения: 2 907
Ех, доживяхме ги снимките  Sunglasses Моми4ета, интересно как си ви представях по съвсем друг на4ин! Шомонски си я представях с дълга, 4ервена коса и о4ила, Мика и Надин руси и дребни, а Ротса така ни беше наплашила с "колоритната " си фигура, 4е имах пред себе си образа на Лоранс Боколини  Laughing Големи сте симпатяги, много ми харесаха снимките!

Ротса, за да не те оставям сама с несполуките на падане и ставане, нека и аз споделя какво ми се слу4и в4ера. Излизаме на разходка с коли4ката и Роберто се връща вкъщи, защото бяхме забравили нещо. Стоя аз на улицата и 4акам. По едно време се сещам, 4е съм си забравила шапката ( пуста суета да му се невиди...). Решавам да извикам на Р. да ми я донесе, понеже ме мързи да се ка4а до горе. Обръщам се и в такова обърнато положение задърпвам и коли4ката. Какво стана - не разбрах! Като се обърна тази коли4ка надолу с главата, барабар с бебето в нея Shocked Аз не можах да амортисирам шока, добре 4е е с колан етц, остана да виси във въздуха, но картинката беше страшна. Едно на ръка, 4е си изкарах акъла, ами и срам и позор - стана на пълна с хора улица, продава4ката на магазина отсреща ме гледаше втен4ено. Така 4е ако скоро в нашия градец 4уя слух за себе си каква съвестна майка съм, няма да се о4удя  Embarassed И без това селото ни гъмжи от такива злонамерени индивиди, за които в смелите ми сънища подготвям доста неприятни неща ( за справка : Le fabuleux destin d'Amelie Poulain" )

Много щастливо детство на малката Клое пожелавам и аз! Изпуснала съм РД, но за искрените пожелания закъснението няма зна4ение  Wink

Вие май вси4ки сте ми дале4, май скоро няма да мога да у4аствам в среща. Има ли някоя от вас слу4айно в Елзас?

Последна редакция: нд, 26 ное 2006, 15:40 от mystic

Общи условия

Активация на акаунт