за лъжата

  • 3 869
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 166
Никой не обича да бъде лъган. Аз пък мразя и когато ме лъжат глупаво. Да лъжеш си е цяло изкуство, затова ме дразнят хора, които въпреки, че не го умеят, го правят. От малка ми се налагаше да измислям оправдания за пред нашите за постъпките на по-голямата ми сестра. Те са доста умни и досетливи хора, така че беше предизвикателство да успееш да скалъпиш нещо, на което да повярват. hahaha Станах доста добра, въпреки че от доста време ми се е налагало да лъжа само веднъж.
Основната ми мисъл е, че когато лъжеш, трябва да оцениш и уважиш излъгания поне с това да измислиш добре лъжата. Другото си е направо двойна обида! А на мен ми се е налагало дори да се правя, че вярвам! smile3555

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Не лъжа, но понякога премълчавам.
Лъжа мога и да простя, но от този момент нататък не е същото - отношението ми към този човек се променя коренно  Naughty
Благородна лъжа съществува - да. Ако по този начин ще спестиш някаква болка на някого - защо не  Thinking

# 17
  • Мнения: 2 040
Не лъжа и мразя да ме лъжат ... понякога когато ме е страх да кажа истината, си повтарям непрекъснато, че никой не бива да живее в лъжа, повтарям си го дотогава, докато набера достатъчно смелост и в едно изречение я изтърся - цялата истина ...
но нямам предвид клюкарска работа ... в такива случаи премълчавам и не взимам отношение ..  Peace

# 18
  • Мнения: 8 917
лъжете ли понякога?прощавате ли лесно когато ви излъжат?има ли такова нещо като" благородна лъжа"?

Не лъжа и мразя да ме лъжат. Единственото нещо, което не бих простила е лъжата - не виждам просто симсъл от нея.

# 19
лъжата си е лъжа, каквато и да е: черна, бяла, долна, горна, безочлива, със-очлива, благородна или от неблагороден произход... остава си лъжа.

   PeaceТака си е.

# 20
  • Мнения: 8 505
Няма благорогна лъжа за мен.Чудил се е някой как да си оправдае лъжата и решил,че е благородна.Че какво благородно има в една лъжа!?
А дали прощавам лесно лъжа-не,не мисля.Помня и винаги си имам повече от едно наум за излъгалия ме.

# 21
  • Мнения: 552
На всички ни се е налагало да излъжем понякога. Кога с користна цел, кога съвсем невинно. Ежедневието ни е пълно с лъжи, като започнем от обещания за по-добър живот като влезем в ЕС и стигнем до обещанията, давани ни от управляващите, за да бъдат избрани - всички тези обещания са един вид лъжи, защото никой няма намерение да ги изпълнява.
На работата ни се налага ежедневно да излъжем - я данъчните, я клиенти, я контрагенти... Съмнявам се да има хора, които показват 100% приходите от труда си и да ги делят с държавата.
Но важното е вкъщи да си почиваме от тези отрицателни емоции и да сме ако не на 100, то поне на 95% честни и откровени с близките си.
За себе си мога да кажа ДА - аз лъжа, но навън - просто живота ми го налага, но вкъщи не толерирам лъжата, премълчавам понякога, но си налагам да не лъжа.

# 22
  • Мнения: 990
По-лесно прощавам изневяра, отколкото лъжа. Това ограбва доверието.
абсолютно съм съгласна  Peace

# 23
  • Popovo
  • Мнения: 571
Мога да премълча, но не лъжа, мразя и да ме лъжат.
Като ученичка послъгвах майка ми от време на време, но  винаги след това ме гризеше съвестта и си признавах.

# 24
  • Мнения: 6 167
да, лъжа, винаги с благородни намерения.
прощавам лесно лъжа също така.
не обичам неприятности, големи и тежки филми,
които да се разиграват
в живота ми, поезията около лъжата също ми е досадна.

извинявам се, извиняват ми се и продължаваме да си играем

# 25
  • Мнения: 5 103
Мразя лъжата.
Прощавам я много трудно.
Обикновенно лъжа когато искам да помогна на някой, но това ми се случва рядко.

# 26
  • Мнения: 3 500
Знаеш, ли замислям се, че от както съм с моя сладур /1,5 год/ никога не съм го лъгала и много пъти съм му казвала, че не искам да ме лъже и това да ме излъже не бих му го простила.Но в интерес на истината знае ли човек какво може да стане.Май съм прекалено крайна и всъщност и аз не си вярвам.А за благородната лъжа -  newsm10, стига да е наистина благородна.

# 27
  • Мнения: 6 164
Единствено "благородната лъжа" приемам, ако наистина Е благородна. Да, има такава за мен -- пример: Когато майка ми влезе в болница и не се знаеше ще се оправи ли... беше преди години, баба ми се обади от село... излъгахме, че е отишла до магазина и затова не може да отговори по телефона. Жената просто щеше да получи инфаркт по телефона, ако беше научила, там е и сам-сама, няма кой да я успокои, щеше да полудее. След няколко дни майка ми се подобри и тогава й казахме истината, вуйчо ми беше на село при нея и я докара, поне жената не беше сама. Това е благородна лъжа за мен. Без ония "мъжки изцепки". Naughty Laughing

Иначе съм лъгала, но не за нещо сериозно.

# 28
  • Мнения: 4 473
По-лесно прощавам изневяра, отколкото лъжа. Това ограбва доверието.

Изневярата не е ли лъжа? Ако питаш мен - доста сериозна! Не е въпросът в това дали излъганият ще разбере за нея, а в самият акт - ограбване на доверието.

Какво е благородна лъжа? Благородна за кого, през чии очи преценена като такава? За мен може да е благородна, но за излъганият...дали?
Случвало ми се е да излъжа, нормален човек съм. И да прикривам истината също (не и благородно). Не се гордея с това в никакъв случай, но чувството за самосъхранение, което притежава абсолютно всяко човешко същество - надделява.
Винаги, абсолютно винаги съм предпочитала и държала да чуя/видя истината, колкото и болезнена да е тя. Лъжата само може да забави нещата, не и да ги промени. За пореден път ще кажа, че за мен важи принципът "Право куме в очи!".

# 29
  • Мнения: 2 254
за лъжата...какво за лъжата,ами лъгала съм да.и мен са ме лъгали.има лъжи които обаче не толерирам и си взимам мерки каквито аз намеря за необходими.
ама като си на 15 (години не ракии) и казваш ,че ще преспиш у Катето,а всъщност няма да стане така-има си ситуации които си изискват лъжене и то здраво  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт