Мозъчна мъгла

  • 3 200
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Здравейте! Някой имал ли е нещо подобно?
Преди около 2 седмици ми стана така,може би от стрес ,не знам и аз..буквално съзнанието ми изпадна в пълна мъгла ,невъзможност за концентрация ,трудно запомням разни неща ,абе като в сън ми е малко или все едно съм на много силни опияти .От това почнах и много да се притеснявам.Направих си изследвания на щитовидната жлеза днес и имам един хормон ,който е на ръба на горната граница ft4 21.8 от 22 горна граница .Ходих и на невролог ,но той ми изписа антидепресант ..ходих и на психоложка ,тя ми каза че нямам никаква депресия ..просто се тревожа заради ситуацията.Започнах да пия добавки за мозъка ,както и много вода,магнезии и ремотив(жълт кантарион) за тревогата ми .
Забравих да добавя,че преди 2 години пак бях изпаднал в някакво такова състояние,но излязох от него ..за около месец може би .Тогава бях ходил при същия невролог,който пак ми беше изписал АД золофт ..който тогава обаче пих ..и нз дали той ми помогна или сам се оправих,защото го пих едва два месеца някъде,а и не се чувствах тогава депресиран ,а силно стресиран.
Дайте съвет Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 112
Може би трябва да питаш ендокринолог дали да си лекуваш и щитовидната.

# 2
  • Мнения: 84
Може би трябва да питаш ендокринолог дали да си лекуваш и щитовидната.

Ами това са ми изследванията на хормоните .Ще говоря с него ,четвъртък имам записан час.

# 3
  • bulgaria
  • Мнения: 309
Един лекар ми спомена,че изпаднал в подобно състояние след ваксина за ковид. При него е отшумяло за две -три седмици.

# 4
  • Мнения: 11 821
Моят съвет е да се провериш за дефицит на вит.В12, желязо и вит.Д
Щитовидната е било хубаво и Т3 да имаше, но като цяло не е от нея проблема според мен.  Висок Т4 (над горна граница) има при хиперфункция, но там пък ТСХ е под норма, а при теб е добре.

# 5
  • Мнения: 84
Моят съвет е да се провериш за дефицит на вит.В12, желязо и вит.Д
Щитовидната е било хубаво и Т3 да имаше, но като цяло не е от нея проблема според мен.  Висок Т4 (над горна граница) има при хиперфункция, но там пък ТСХ е под норма, а при теб е добре.

А да ,забравил съм да спомена,че и B12 е проверен и е в норма.Дали е възможно да съм изпушил и всичко да е на психическа основа :/

# 6
  • Мнения: 11 821
Съвсем възможно е, а сега притеснението допълнително те напряга.
Относно В12, не е достатъчно да е в норма, защото границите са занижени. Трябва да е над средата на границата.

# 7
  • Мнения: 84
Съвсем възможно е, а сега притеснението допълнително те напряга.
Относно В12, не е достатъчно да е в норма, защото границите са занижени. Трябва да е над средата на границата.


Ами пише 366 при долна граница 195 и горна 870 ..нещо такова беше за витамина .Да хипохондрията малко ме тресе ,за това имам нужда да си го излея малко в този сайт .

# 8
  • Мнения: X
Виж витамин Д, витамин б12 ти е нисък.

Не съм лекар, но ми се струва, че и щитовидната може да не е добре. Не е хубаво да си толкова близо до горна граница, а при тези фт3 и фт4 доколкото съм чела е добре да са към средата на референтните стойности.

# 9
  • Мнения: 84
Виж витамин Д, витамин б12 ти е нисък.

Не съм лекар, но ми се струва, че и щитовидната може да не е добре. Не е хубаво да си толкова близо до горна граница, а при тези фт3 и фт4 доколкото съм чела е добре да са към средата на референтните стойности.

Ама нали витамин Б12 ми е над долната граница .Иначе за щитовидната жлеза и аз си мисля,че не е добре ..но утре ще си виждам с доктора и ще видим Simple Smile

# 10
  • Мнения: 11 821
Пусни и Т3, за да е ясна картинката с щитовидната, иначе да Т4 е малко висок да го кажем, добре е да е до 19-20. Но се съмнявам да е точно от това. Аз съм била и с хиперфункция и после преминах в хипо, да паметта страда, концентрацията и тя малко или много се нарушава, но чак така като при теб както обясняваш...не ми се е случвало
В12 ти е нисък, трябва да е над 500-550, има тема тук във форума за В12, отделно в нета има достатъчно информация. Всичко под 450 е дефицит. И вит.Д си виж.

# 11
  • Мнения: X
Ама нали витамин Б12 ми е над долната граница .Иначе за щитовидната жлеза и аз си мисля,че не е добре ..но утре ще си виждам с доктора и ще видим Simple Smile

Нали това ти писахме горе, това, че нещо е в референтни стойности, не означава, че е добре, затова е най-добре да се тълкува от лекар. Специално за Б12 и Д се счита, че доста по-високи трябва да са нормите. Примерно със захарта до 6.1 на гладно уж е добре, ама реално хич не е добре да е 5.8, пък макар и "в норма".

Може и от психика да е, психиката може да ти скапе всичко. Ковид да не си карал, там всякакви признаци след ковида... Принципно ми се е случвало това с мозъчната мъгла, оказа се анемия.

# 12
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
За Brain fog търси физиологична причина.
При мен беше хранителна непоносимост.

# 13
  • Мнения: 84
За Brain fog търси физиологична причина.
При мен беше хранителна непоносимост.

Силна ли ти беше мъглата ..как се чувстваше ?Ще ми е интересно да разбера ..че е имало и други като мен Simple Smile Физиологична ще да е причината,защото не се чувствам тъжен или депресиран ..че да е от депресия да кажем .Чувствамсе изнервен и стресиран ,че съм в това състояние .
Пс: Ти си прави тест за непоносимост ли?

# 14
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Да, сериозни симптоми имах.
Не можех едно сложно изречение да измисля, не можех да мисля въобще.
Имаше дни, в които ме беше страх да карам кола, страх ме беше да не бил да не видя пешеходец, дете - реакциите ми бяха забавени.
Също бях изнервена и крещях, спях много и накрая бях събрала много вода.
Иначе и мен ме пращаха на психолог. Ама тая вода навсякъде по тялото ми беше ясно, че не е от стрес.

Нямах иначе симптоми на хран. непоносимост, случайно открих чрез диета. Като изключих храната и на другия ден мислех вече нормално...

Общи условия

Активация на акаунт