Мозъчна мъгла

  • 3 232
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 4 215
asyalein ,от кое се оказа ,че имаш непоносимост?

# 17
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
От глутен 😢

# 18
  • Мнения: 84
Привет Simple Smile днес бях при една ендокриноложка, в сити клиник варна,но се държа много грубо ..иначе ми каза ,че не е от хормоните на жлезата,била си ми наред и ме препрати към психиатър.Аз не възнамерявам да ходя ..не мисля че е от психиката,преди години такъв стрес съм изпитвал и нищичко не ми е ставало ,че сега ли ще ми стане нещо на психиката 😄.Направих си пак тест за витамин Б12 ,че предният ми тест е от доста време и сега чакам .Най вероятно пак ще съм с дефицит на витамина

# 19
  • Мнения: 92
Здравей. От месец съм така. Точно това търся и аз. Значи при мен в какво се изразява:постоянно чувство за унесеност,откъснатост,забавени рефлекси,забавени мисли,забравяне,чувството,че гледам през мъгла,стъкло. Все едно съм пияна. Не мога да се концентрирам въобще. И няма да ти казвам с каква химохондрия съм по принцип,та взех,че изчетох целия интернет за мозъчни болести и днес цял ден просто умирам от неизвестното. Сподели точно какво усещаш

# 20
  • Мнения: 84
Здравей. От месец съм така. Точно това търся и аз. Значи при мен в какво се изразява:постоянно чувство за унесеност,откъснатост,забавени рефлекси,забавени мисли,забравяне,чувството,че гледам през мъгла,стъкло. Все едно съм пияна. Не мога да се концентрирам въобще. И няма да ти казвам с каква химохондрия съм по принцип,та взех,че изчетох целия интернет за мозъчни болести и днес цял ден просто умирам от неизвестното. Сподели точно какво усещаш

Ами и аз усещам кажи-речи същите неща,както и напрежение по ръце и крака от време навреме,което може да е от насъбраните нерви вече..покрай тая мъгла.Изнервям се ..станах много раздразнителен тука последната седмица.Днес реших пак да си изследвам витамин Б12 и ми е доста нисичък сякаш 320 pg/ml а трябва да е над 550-600 ..както ми казаха в предишните коментари ,а и аз така прочетох в нета .Та взех си подезични витамини Б12 и като минат няколко дена се надявам да се оправя ..ако състоянието ми е заради този витамин .Така че и ти можеш да си го провериш,защото дефицитът му може да предизвика зверско разнообразие от симптоми ,като мозъчна мъгла ,обърканост,нервност,депресия ,изтръпване и иглички по крайниците и много други .А и аз имам лека хипохондрия ..но гледам да я контролирам ..прави го и ти,защото така не си помагаме..особено ако това е на психическо ниво,тоест от стрес ..Simple Smile

# 21
  • Мнения: X
Да, сериозни симптоми имах.
Не можех едно сложно изречение да измисля, не можех да мисля въобще.
Имаше дни, в които ме беше страх да карам кола, страх ме беше да не бил да не видя пешеходец, дете - реакциите ми бяха забавени.
Също бях изнервена и крещях, спях много и накрая бях събрала много вода.
Иначе и мен ме пращаха на психолог. Ама тая вода навсякъде по тялото ми беше ясно, че не е от стрес.

Нямах иначе симптоми на хран. непоносимост, случайно открих чрез диета. Като изключих храната и на другия ден мислех вече нормално...
Това "на другия ден" не означава, че е станало за няколко дни, нали? Понеже аз се бях излекувала от хронична умора с нисковъглехидратна диета - един-два месеца поне трябваха да усетя ефект.

Привет Simple Smile днес бях при една ендокриноложка, в сити клиник варна,но се държа много грубо ..иначе ми каза ,че не е от хормоните на жлезата,била си ми наред и ме препрати към психиатър.Аз не възнамерявам да ходя ..не мисля че е от психиката,преди години такъв стрес съм изпитвал и нищичко не ми е ставало ,че сега ли ще ми стане нещо на психиката 😄.Направих си пак тест за витамин Б12 ,че предният ми тест е от доста време и сега чакам .Най вероятно пак ще съм с дефицит на витамина
Грубо отношение от лекари, препращане към психиатър... дежа вю. TSH 2,87 показва бавен метаболизъм. Бавният метаболизъм причинява умора (включително умствена). За дефицита как разбра - други симптоми имаше ли? Предполагам си започнал с ПКК (пълна кръвна картина). При такъв дефицит показателят МСV е по-висок.

ssladkymeche1989, това "откъснатост" означава ли липса на всякакви емоции, дори негативни, просто равнодушие? Също и притъпени усещания като цяло? И другите с такава "мъгла" може да кажете дали е така при вас или по-скоро не.

# 22
  • Мнения: 92
Здравей. От месец съм така. Точно това търся и аз. Значи при мен в какво се изразява:постоянно чувство за унесеност,откъснатост,забавени рефлекси,забавени мисли,забравяне,чувството,че гледам през мъгла,стъкло. Все едно съм пияна. Не мога да се концентрирам въобще. И няма да ти казвам с каква химохондрия съм по принцип,та взех,че изчетох целия интернет за мозъчни болести и днес цял ден просто умирам от неизвестното. Сподели точно какво усещаш

Ами и аз усещам кажи-речи същите неща,както и напрежение по ръце и крака от време навреме,което може да е от насъбраните нерви вече..покрай тая мъгла.Изнервям се ..станах много раздразнителен тука последната седмица.Днес реших пак да си изследвам витамин Б12 и ми е доста нисичък сякаш 320 pg/ml а трябва да е над 550-600 ..както ми казаха в предишните коментари ,а и аз така прочетох в нета .Та взех си подезични витамини Б12 и като минат няколко дена се надявам да се оправя ..ако състоянието ми е заради този витамин .Така че и ти можеш да си го провериш,защото дефицитът му може да предизвика зверско разнообразие от симптоми ,като мозъчна мъгла ,обърканост,нервност,депресия ,изтръпване и иглички по крайниците и много други .А и аз имам лека хипохондрия ..но гледам да я контролирам ..прави го и ти,защото така не си помагаме..особено ако това е на психическо ниво,тоест от стрес ..Simple Smile
Моя Б12 е 270. В границите на нормалното е, но пък аз не мисля,че би дало чак такива симптоми. Освен ако не е под минимума разбира се. Имам правени всякакви кръвни изследвания и са в норма.
Най-ме е яд ,че се движа машинално. Все едно съм спряла. Нещо не е наред с мозъка ми. Започнах да забравям и каквото чуя просто не го асимилирам. На момента просто влиза през едното и излиза през другото. Това доста усложни начина ми на живот. Сякаш не съм в тялото си. Сякаш има стена между съзнанието ми и реалността.

ssladkymeche1989, това "откъснатост" означава ли липса на всякакви емоции, дори негативни, просто равнодушие? Също и притъпени усещания като цяло? И другите с такава "мъгла" може да кажете дали е така при вас или по-скоро не.
[/quote]
Не е равнодушие. По- скоро яд,нервност,дразня се от всичко.Друго нищо не усещам. Никакви други емоции.  Не искам да говоря с никой,не искам да правя нищо.
Не знам дали има общо ,но тъй като прочетох за непоносимоста към глутен и хистаминова непоносимост ,та имам два обрива единия по шията единия горе на гърдите ,малки ситни пъпки накуп,които не минават вече няколко седмици макар,че мажа с Лоринден
[/img][/img]
https://imageshack.com/my/images

Последна редакция: чт, 13 май 2021, 21:47 от ssladkymeche1989

# 23
  • Мнения: X
ssladkymeche1989, абсолютно същото е и при мен. Моята нервност е повече от безкрайна, а най-куриозното е, когато е съчетана с изтощение. Толкова съм изтощена, че искам да се ядосам, но дори това не мога Close

# 24
  • Мнения: 92
ssladkymeche1989, абсолютно същото е и при мен. Моята нервност е повече от безкрайна, а най-куриозното е, когато е съчетана с изтощение. Толкова съм изтощена, че искам да се ядосам, но дори това не мога Close
И вие ли сте с такива симптоми

# 25
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Rose, моите симптоми бяха същите.
Уморена до припадък и крещя, ако някой ме заговори 😔

Точно по разликата за ден хванах, че проблемът е от храната.
Нямах никакъв дискомфорт в стомаха, ни разстройство или запек, нито газове.
Обаче бях качила много от насъбрана вода и реших да направя диета.
Бях правила житен режим и реших пак да го направя, че е само 10 дена.
Обаче нямах жито. Сварих си елда и познах с нея. Още първия ден бях жизнена и свежа, даже и чувството ми за хумор се върна. Викам си: супер, отивам купувам жито и след 10 дена съм пушка!
Ден втори, закусвам жито с ябълка и орехи  и дотам.... световъртеж, главоболие, изнервеност, слабост, пак директно в леглото.
Тогава се замислих каква е разликата от предния ден.
Орехи, мед и ябълки не ям всекидневно, че да е от тях състоянието ми преди. Тогава зацепих за глутена и реших да го изключа за седмица, за да видя дали наистина е това, защото всички писаници ги смятах за маркетингов трик.
За една седмица свалих 10кг вода, която се беше натрупала по тялото ми и станах отново Аз!
ЛЛ не ми даде направление за изследване, чак след два месеца ендото ми пусна антитела за глутен, но аз го бях спряла.

Изследвания за глутенова нетолерантност се правят докато има редовна консумация, иначе са невалидни!!!

# 26
  • Мнения: 92
Rose, моите симптоми бяха същите.
Уморена до припадък и крещя, ако някой ме заговори 😔

Точно по разликата за ден хванах, че проблемът е от храната.
Нямах никакъв дискомфорт в стомаха, ни разстройство или запек, нито газове.
Обаче бях качила много от насъбрана вода и реших да направя диета.
Бях правила житен режим и реших пак да го направя, че е само 10 дена.
Обаче нямах жито. Сварих си елда и познах с нея. Още първия ден бях жизнена и свежа, даже и чувството ми за хумор се върна. Викам си: супер, отивам купувам жито и след 10 дена съм пушка!
Ден втори, закусвам жито с ябълка и орехи  и дотам.... световъртеж, главоболие, изнервеност, слабост, пак директно в леглото.
Тогава се замислих каква е разликата от предния ден.
Орехи, мед и ябълки не ям всекидневно, че да е от тях състоянието ми преди. Тогава зацепих за глутена и реших да го изключа за седмица, за да видя дали наистина е това, защото всички писаници ги смятах за маркетингов трик.
За една седмица свалих 10кг вода, която се беше натрупала по тялото ми и станах отново Аз!
ЛЛ не ми даде направление за изследване, чак след два месеца ендото ми пусна антитела за глутен, но аз го бях спряла.

Изследвания за глутенова нетолерантност се правят докато има редовна консумация, иначе са невалидни!!!
#asyalein а имахте ли чувството ,че не сте в тялото си?Дори е странно да се обясни. Все едно сте в друго измерение и това,което се случва не е с вас?

# 27
  • Мнения: 84
Rose, моите симптоми бяха същите.
Уморена до припадък и крещя, ако някой ме заговори 😔

Точно по разликата за ден хванах, че проблемът е от храната.
Нямах никакъв дискомфорт в стомаха, ни разстройство или запек, нито газове.
Обаче бях качила много от насъбрана вода и реших да направя диета.
Бях правила житен режим и реших пак да го направя, че е само 10 дена.
Обаче нямах жито. Сварих си елда и познах с нея. Още първия ден бях жизнена и свежа, даже и чувството ми за хумор се върна. Викам си: супер, отивам купувам жито и след 10 дена съм пушка!
Ден втори, закусвам жито с ябълка и орехи  и дотам.... световъртеж, главоболие, изнервеност, слабост, пак директно в леглото.
Тогава се замислих каква е разликата от предния ден.
Орехи, мед и ябълки не ям всекидневно, че да е от тях състоянието ми преди. Тогава зацепих за глутена и реших да го изключа за седмица, за да видя дали наистина е това, защото всички писаници ги смятах за маркетингов трик.
За една седмица свалих 10кг вода, която се беше натрупала по тялото ми и станах отново Аз!
ЛЛ не ми даде направление за изследване, чак след два месеца ендото ми пусна антитела за глутен, но аз го бях спряла.

Изследвания за глутенова нетолерантност се правят докато има редовна консумация, иначе са невалидни!!!
#asyalein а имахте ли чувството ,че не сте в тялото си?Дори е странно да се обясни. Все едно сте в друго измерение и това,което се случва не е с вас?

На мен ми се случва и това да ..ужасно е ..и почвам да се панирам..да не остане за винаги това ,или да не полудея..добре че приятелката ми ме разбира и мога да и споделям какво ми е .Б12 ти е нисък..трябва да е над 550

# 28
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Честно казано не помня.
От почти 4г, ако не и повече, не ям глутен.
Не искам да се сещам за това кошмарно време!

Сега, ако хапна нещо замърсено с глутен (литнало брашно и паднало на храната ми, мъжът ми пипал с ръце кашкавала...) и се струпясвам за 24ч 😱
Кухнята е разделена на две, ползвам собствени тенджери и тигани, масло, мармалад, мед, всичко е отделно.🙈
Навън не мога да ям, незнам как е приготвяна храната.
Ужасно е!

# 29
  • Мнения: X
Чувството за извън тялото се нарича деперсонализация, типично е за депресии и тревожности.

Общи условия

Активация на акаунт