За мъжете, казармата и раждането

  • 3 409
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 753
 Обяснявам веднага Laughing

 Как Ваш Мъжо би преживял едно раждане? Mr. Green Въпроса е странен, но е породен от дългогодишната мъжка теория да се съпоставя ходенето в казармата с раждането. По мое мнение двете неща изобщо немогат да се сравняват, та Ви питам именно по тази причина. Ние женските казарма ще изкараме и още как, ама мъж да роди....цирк голям ще да е Mr. Green

 Аз казвам за моя: Със сигурност ще мрънка през цялото време и ще яде сладко в несвяст,  кога дойде момента ще ме гледа уплашено с големите си очи и най-вероятно ще е вкопчил пръсти къде ме е докопал. Ще роди моя,кво ще прави ама после ще има да натяква колко го е боляло сигурно доде дятето се зажени Laughing

# 1
  • Мнения: 4 806
и аз ще си кажа направо - изобщо не би забременял... Simple Smile , ако ще цял живто да остане девствен. И никога не прави подобна съпоставка.

# 2
# 3
  • Мнения: 205
А съм много по-издържлива от мъжа ми и на други болки ,било то душевни ,било то физически Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 4 753
То туй е ясно бре, Ние винаги сме По Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 565
На следното мнение съм-не да роди, в момента, в който му дойде М веднъж и вече е умрял!
То само като се разсополиви и ляга на леглото и вижда небесата отворени пред него...
...  Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 819
Ми тя природата си знае работата  Mr. Green Не случайно не им е дала тази привилегия  Joy
Като се сетя онзи ден как се превиваше , че го болял стомаха/гадно е, знам, наистина го болеше/, ама то не бе охкане, пъшкане, физиономии на умиращия лебед, чак наистина ме притесни тоз човек. Пък представям си, ако трябваше да ражда... smile3514 newsm43

# 7
  • Мнения: 5 622
Без никакъв проблем моят мъж би преживял и бременност и раждане. Изобщо не е страхлив, нито пък го плаши болката  Peace

Беше с мен на моето раждане и снима всичко- значи не е и плашлив от гледката. Е, аз не раждах нормално, но и да бях, пак щеше да е там и да наднича от близо, да следи процесът..да среже пъпната връв(както и стана де..)

# 8
  • Мнения: 4 753
Твоя ще да е от изчезващия вид Simple Smile Крий го,че има разни хиени Wink

# 9
  • Силистра
  • Мнения: 288
Аз да Ви кажа и съм раждала и военно училище съм завършила. Е, не съвсем казарма, ама и наряд съм давала, и автомат съм чистила, и на учения съм ходила, и в кал съм се търкаляла, абе...всичко по устав...
А, раждането е нещо велико, няма нищо общо с казармата, едното е по задъление, а др е пожелание, в моя случай и двете са по желание ама това е др. въпрос.
А мъжете са си еднакви аз си мислех, че само моя като го боли охка и пъшка, а то ...
Аз като раждах моя щеше да набие акушерката, защото си повиках малко, а ако трябваше той да ражда знам ли какво щеше да й направи?

# 10
  • Мнения: 179
Моят не смееше да гушне малката като ни изписаха ,страх го било да не я "счупи", да не говорим пък за раждане...сигурно ще е готов да изкара няколко казарми ,но не и да ражда ooooh!

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Муахаха, и моят ще е готов пак да иде в казарма, ама не и да роди. Как е жив още след моята бременност се чудя newsm78

# 12
  • Мнения: 6 461
Обяснявам веднага Laughing

 Как Ваш Мъжо би преживял едно раждане? Mr. Green Въпроса е странен, но е породен от дългогодишната мъжка теория да се съпоставя ходенето в казармата с раждането. По мое мнение двете неща изобщо немогат да се сравняват, та Ви питам именно по тази причина. Ние женските казарма ще изкараме и още как, ама мъж да роди....цирк голям ще да е Mr. Green

 Аз казвам за моя: Със сигурност ще мрънка през цялото време и ще яде сладко в несвяст,  кога дойде момента ще ме гледа уплашено с големите си очи и най-вероятно ще е вкопчил пръсти къде ме е докопал. Ще роди моя,кво ще прави ама после ще има да натяква колко го е боляло сигурно доде дятето се зажени Laughing
Много си права и както знаете вече ИМА ЖЕНИ КАДРОВИ ВОЙНИЦИ ,но не съм чула мъж да ражда. #Crazy
 Mr. Green hahahaМисля че един мъж няма да издържи на подобно изпитание . doctor

# 13
  • Мнения: 3 323
В една друга тема писах как не можах да си направя коламаска преди второто раждане щото трябваше да свестявам господина.... Сега ме е занавивал да съм влезела в болница от сега щото ако станело бързо как щял да кара и да ме изражда (ТОЙ - ПРЕДСТАВЯТЕ ЛИ СИ?), а пък и на бебето щяло да му било студено! (загрижил се миличкия ). И също да бил присъствал  Shocked, ама можело ли да излезе ако усети че  ще припада. Ми не може викам - предпочитам с мен да се занимават в тоя момент!

# 14
  • Мнения: 97
Ако някой си представя казармата само като маршируване на плаца между закуската и обяда, да опита следното упражненийце - слага се на главата противогаз ( онзи с "хобота", тип Зелински 1914г.), по себе си се натоварва пълното бойно снаряжение ( да е 30 кг.) и се тича около 7-8 км, не повече. Много е весело ! Това  е само една от игричките, дето се играят там.  welcome

# 15
  • Мнения: 5 622
Твоя ще да е от изчезващия вид Simple Smile Крий го,че има разни хиени Wink

Знам. А хиени има навсякъде.... И не аз трябва да го пазя от тях, а те да се пазят от мен  Twisted Evil

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За мъжа ми не знам, но аз не бих предпочела казарма пред раждане Naughty

# 17
  • Мнения: 4 753
Ако някой си представя казармата само като маршируване на плаца между закуската и обяда, да опита следното упражненийце - слага се на главата противогаз ( онзи с "хобота", тип Зелински 1914г.), по себе си се натоварва пълното бойно снаряжение ( да е 30 кг.) и се тича около 7-8 км, не повече. Много е весело ! Това  е само една от игричките, дето се играят там.  welcome
Виж сега, пъпеши по това време на годината няма, но можеш да пробваш и с едно току що изпечено "руло Стефани", подпъхваш си го лекичко на онова толкова специално и сакрално място за мъжете...Всъщност не е толкова трудно при изваждането, ще се понапъваш час-два, ще ти се пукнат тук-таме капиляри по очичките от зор и така.... Това е само една от женските игрички welcome

# 18
  • София
  • Мнения: 6 999
хаха  Joy Joy

Страхотна тема.

Бившия винаги много сериозно разказва как раждането за мен било 'все едно на кафе' съм ходила, ама него отвън питаш ли го...

Първо ще му трябва доста време, за да се реши да забременее, после 9 месеца ще лежи, а всичките му желания ще трябва да се предусещат и изпълняват на секундата. Но раждането, ах раждането... ще роди, сигурна съм, но после ще разказва, че е раждал 10 дни и нощи и че това е било най-тежкото раждане на екипа, че...

В казарма не бих отишла.  Naughty

# 19
  • Мнения: 3 098
Абе,незнам дали мъжете биха могли да износят и родят деца,те са слабия пол.
XXи XY,нали се сеЩате? Mr. Green
Аз от моя мъж съм доволна,беше с мен цели 16 4аса,докато родя,непрекъснато ми помагаше.На раждането се справи отли4но,той преряза пъпната връв.После беше във възторг и запо4на да агитира вси4ките си познати,4е много са изпуснали,като не са ходили на раждането на децата си. Simple Smile
Ако оба4е у4ените изнамерят някакъв на4ин и мъжете да могат да си раждат децата,го приветствувам.Би било хубаво,едното го ражда жената,другото мъжа.
А относно казармата,мисля,4е е загуба на време.Пък и ве4е не е онова,което е била преди няколко деситилетия.

# 20
  • Мнения: 97
Kasidy, мерси за съвета, точно това ще правя до довечера. Опитай и ти моят съвет в продължение на две години и накрая ще сравним резултатите.  bowuu

# 21
  • Мнения: 5 877
Не съм съгласна с подобни съпоставки, докато не направят бременността шест месеца за висшистки.  Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 179
Ако някой си представя казармата само като маршируване на плаца между закуската и обяда, да опита следното упражненийце - слага се на главата противогаз ( онзи с "хобота", тип Зелински 1914г.), по себе си се натоварва пълното бойно снаряжение ( да е 30 кг.) и се тича около 7-8 км, не повече. Много е весело ! Това  е само една от игричките, дето се играят там.  welcome
   Девет месеца си зле-гади ти се ,повръщаш,дебелееш,киселини в стомаха,разширени вени и........самото раждане -боли те ужасно,напъваш се ужасно....да не говорим и след това.......две седмици не знаеш къде си ...докато не се възстановиш.........и на това ако му викаш игричка ............колко мъже ще го преживеят , а........ newsm78

# 23
  • Мнения: 4 753
Темата е закачлива, надявам се не се сърдиш....
Още в началото казах,че според мен двете неща са несъпоставими, но отношението ти на мъж доказва тезата ми,че мъжете наистина си вярват, че тая прословута казарма е къде-къде ПО от някакво си раждане Wink

# 24
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не съм съгласна с подобни съпоставки, докато не направят бременността шест месеца за висшистки.  Crossing Arms
А  тези с по две /висши/ - на промоция -може и по-малко Mr. Green

# 25
  • Мнения: 3 098
Не съм съгласна с подобни съпоставки, докато не направят бременността шест месеца за висшистки.  Crossing Arms
А  тези с по две /висши/ - на промоция -може и по-малко Mr. Green
3 месеца да трае например. Joy

# 26
  • Мнения: 9 990
Кви са тия ваште мъже бе-плашливи и стресливи... ooooh!

# 27
  • Мнения: 9 990
Ако някой си представя казармата само като маршируване на плаца между закуската и обяда, да опита следното упражненийце - слага се на главата противогаз ( онзи с "хобота", тип Зелински 1914г.), по себе си се натоварва пълното бойно снаряжение ( да е 30 кг.) и се тича около 7-8 км, не повече. Много е весело ! Това  е само една от игричките, дето се играят там.  welcome
   Девет месеца си зле-гади ти се ,повръщаш,дебелееш,киселини в стомаха,разширени вени и........самото раждане -боли те ужасно,напъваш се ужасно....да не говорим и след това.......две седмици не знаеш къде си ...докато не се възстановиш.........и на това ако му викаш игричка ............колко мъже ще го преживеят , а........ newsm78

Да прибавим и бутане на количка-10 кила+бебе 10 кила вътре+ пазара-става си пълно бойно и то по цял ден навърташ километри, между изпаренията по софийските улици... Laughing

# 28
  • Мнения: 97
Решение на този спор няма и не може да има - винаги мненията се две, каквото и да се казва. За това   bouquet  за тези , които ни раждат децата.

# 29
  • Мнения: 4 753
Ти би ли родил вместо половинката си?

# 30
  • Мнения: 9 990
Че си ги мерим сега, мерим си ги, ама Търтей-нямате доводи за нищо, а виж ние колко примери даваме от ежедневието...на вас само цветя ви остава да размахвате Hug и то не само на 8 март моля...

# 31
  • Мнения: 899
Двете неща ми се струват прекалено различни, за да се съпоставят. Както за някои жени бремеността и раждането преминават леко, така за някои мъже пък казармата е ужас и им се случват гадни неща.
Какво сте седнали да се мерите, вземете се обичайте  Laughing И правете деца, след изкарването на казармата!

# 32
  • Мнения: 235
Моя би родил , да ви кажа. Няма да се оплаква ще си мълчи и ще си бременее и ще му е хубаво .
Жалко че не е по-желание кой от семейството ще ражда , щото аз мръкам , оплаквам се , всички екстри
 

# 33
  • Мнения: 4 753
Умбриния, туй като лозунг прозвуча....Еххххххххх,а петък е далеч Wink

# 34
  • Мнения: 819
Кви са тия ваште мъже бе-плашливи и стресливи... ooooh!


Лелеее, тва го прочетох като "плешиви и дрисливи"  Joy, и то няколко пъти  hahaha

# 35
  • Мнения: 3 268
Ако ктава въпрос за болката,би я издържал със сигурност,той е държеливо момче. WinkНо 9 месеца да се мъкне като парцал с голям корем и да повръща-не,това май няма да може newsm78

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако някой си представя казармата само като маршируване на плаца между закуската и обяда, да опита следното упражненийце - слага се на главата противогаз ( онзи с "хобота", тип Зелински 1914г.), по себе си се натоварва пълното бойно снаряжение ( да е 30 кг.) и се тича около 7-8 км, не повече. Много е весело ! Това  е само една от игричките, дето се играят там.  welcome
И това в жегата, на бегом по един баир... мъжа ми ми е показвал един хълм край Сливен (забравих му името сега  doh), където редовно го е правил... а и за още по-гадни игрички ми е разказвал  Sick Не, мерси- предпочитам си лежането 9 месеца и глезенето от страна на околните.
А защо никой не споменава за хубавите моменти през бременността?
Не поясних, че карах изключително тежки бременностти...

# 37
  • Мнения: 14 133
За мен нещата са несъпоставими.

# 38
  • Мнения: 1 753
СМЕШНО Е да се съпоставя едни природен инстинкт като зачеване, износване на плода и раждане, което е с цел продължаване на рода, със нещо, което е измислено от хората с цел обучаване на убийци на хора. Първоначалното приравняване на двете неща е недопустимо.

От там нататък не бих могла да коментирам равнопоставеността на мъжете и жените. Жените "носят" доста повече в живота, от колкото мъжете... И не бих могла да си представя, че би могло да бъде по друг начин, въпреки, че ми се иска  Wink

# 39
  • на село
  • Мнения: 3 965
Е като махнат до наборната служба, след 1-2 г./ ако не се лъжа/, тогава ще отпадне и сравнението, което според мен е тъпо.
А самото приравняване на казарма и раждане- по -скоро е останало от тоталитарно време, когато казармата е била казарма и въобще не може да се сравнява със сегашната,
а и начина на раждане на нашите майки не е бил като сега, имам предвид - упойки,
избор на лекар и т.н.
 
Моят мъж е от доста години под пагон, нищо чудно след някоя да вземе и да роди  Mr. Green.

# 40
  • Мнения: 179
 Жените "носят" доста повече в живота, от колкото мъжете...

 Peace

# 41
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Моят мъж е прекарал цялата казарма кажи-речи, в карцера. Може би пък една безпроблемна бременност като моята (първата, за втората ще кажа догодина) да му се хареса повече.  newsm78
Няма да забравя, когато отидох да раждам, как ми каза, че би искал той да "поеме болката". Каза го съвсем искрено. А може би беше толкова искрен, защото аз не давах вид, че предстои нещо страшно и че ме боли.  Laughing

# 42
  • Мнения: 2 309
Просто няма какво да делим и разпределяме нещата...
Не виждам връзка Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 830
Мъжат ми се връща след като са му вземали кръв от вената-Цвят на лицето:жълт почти бял, очите:влажни с тъмни кръгове,ръцете: потни LaughingИ това е само при вземане на кръв,я му направи една клизмичка, после една системка за по-хубаво разкритие, айде пасле напъни.....я после няколко шева ама без упойка hahaha.......е пишете го умрял.А това е за по-силния пол  bouquet

# 44
  • Мнения: 822
За мен двете неща също са несравними...Без значение,как е минала бременността на една жена и самото раждане...Когато една жена зачева,тя се обрича на детето си,с пълното съзнание,че това може да й коства дори живота,а потенциална опасност за това винаги съществува ...Въпросът не е,дали си пъшкал 20 часа или 2 дни.За някои ситуации нивото на медицинското обслужване няма значение.
Може би,бих била склонна да сравня двете неща,ако става дума за служба във военно време... Peace

# 45
  • Мнения: 19
И аз не мога да сравнявам тези 2 различни неща, но скоро се убедих как мъжът ми понася болка.Получи бъбречна криза и аз за щастие не знам какви болки са, но хората ги сравняват с родилни болки.Това е за първи път, откакто сме женени, преди това не съм била свидетел на негови болежки.Взе си почивен ден и без дори да отиде на доктор за болкоуспокоителни или поне преглед, заяви, че знае какво е и му минава само като лежи по корем или на една страна.Легна, цял ден беше в хоризонтално положение и отчаян от сполетялото го "бедствие".Аз му съчувствах и се опитах да си припомня какво се пие в такива случаи от БГ, но тук билка мечо грозде не мога да намеря, имат различни болкоуспокояващи, не спазмалгон и в един момент много ме подразни неговата "безпомощност".Като че ли жените по-добре се справят и не се отпускат така в ситуация на болка.

# 46
  • София
  • Мнения: 723
Моят в казарма не е ходил и няма да ходи. Но ако се пореже да не си наоколо. Настават велики драми  Tired Така че раждане едва ли би преживял  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 3 423
Как Ваш Мъжо би преживял едно раждане? Mr. Green Въпроса е странен

Въпросът никак не е странен.
Мъжът ми преживя раждането на сина ни мъжката.
Помага при смяната на позите.
Подава кабели, вода, червило.
Помага с идеи. Не припадна.
Даже преряза пъпната връв.
Сигурно защото не е ходил в казарма.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Малко е смешно да се търси връзка, най-малкото защото не съм чула някой мъж да пребивава 2, 3 или повече пъте в казармата  newsm78

# 49
  • Мнения: 2 498
Малко е смешно да се търси връзка, най-малкото защото не съм чула някой мъж да пребивава 2, 3 или повече пъте в казармата  newsm78

По повод това изказване моят мъж като разбрахме, че съм бременна (втория път) ми каза -Дупе да ти е яко, аз втори път в казарма няма да отида...

# 50
  • Мнения: 1 866
Без никакъв проблем моят мъж би преживял и бременност и раждане. Изобщо не е страхлив, нито пък го плаши болката  Peace

Беше с мен на моето раждане и снима всичко- значи не е и плашлив от гледката. Е, аз не раждах нормално, но и да бях, пак щеше да е там и да наднича от близо, да следи процесът..да среже пъпната връв(както и стана де..)


Благодаря че го написа вместо мен. И моят е така.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 634
Моят също би се справил и с бременност и с раждане без никакъв проблем.Не е от тия дето много мрънкат,за разлика от мен Embarassed
Верно ли са на изчезване тия мъже,бе newsm78.Да съм благодарна казвате.

# 52
  • Мнения: 7 640
те казармата от 2008 я отменят, така че друг лаф трябва да си приготвят мъжете... Mr. Green

# 53
  • Мнения: 3 405
те казармата от 2008 я отменят, така че друг лаф трябва да си приготвят мъжете... Mr. Green

Да, как живях при мама след пълнолетието си Mr. Green

# 54
  • Мнения: X
хи-хи
мойто цвете не дари кръв за сестра си (страдаща от хронична тежка анемия) просто защото умираше от страх, а изпрати приятел вместо  себе си (който почти припадна)
с нашия доктор организирахме цял театър, за да му бие една ваксина срещу тетанус докато уж той водеше детето за манту-проба, а се оказа че чичко доктор имал и за него една малка изненадка, ами прибра се все едно багер го беше газил
на моето раждане избяга, за да не слуша другата мацка как крещя 8 часа, та какво остава да е на нейно място
...
нека ги оставим да си вярват колко са силни, ние си ги знаем какви са "меки марии"

# 55
моя в казарма не е ходил, ама да роди, ох само да може да ме смени веднага ще го направи. ние още не сме почнали с опитите, но скоро и тази ще стане. мен обаче много ме е страх, пък и винаги ме боли повече от останалите, а той горкия е толкова миличък, че само ако може да ми спести болката, веднага ще го стори Grinning

# 56
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Моя пък би родил. Ако трябва да го свърши ще го свърши. Не че не е мрънкалив, но ако няма накъде да мърда си върши работата.

# 57
  • Мнения: 451
Мъжът ми не е ходил в казарма, не е актуална тема за нас, нито пък аз съм натяквала за драматизма на раждането. Той е опериран от болка, сам си боде разни инжекции (зобове, хормони и подобни простотии) и това не би го стреснало.

# 58
  • Мнения: 104
Една нощ мъжът ми имаше разтройство и така пъшка и се мята до сутринта,че все едно бях с родилка.От тази случка си правя изводите ,че не би издържал този процес- дълъг и болезнен.
   

# 59
  • Мнения: 6 998
хм, не мога да кажа...нито аз съм раждала, нито той...нито аз съм била в казарма, нито той  Laughing
Иначе човекът не е страхлив и не е мрънкащ...но аз търпя повече на болка, той ми го е казвал Rolling Eyes

# 60
  • Мнения: 843
       Ние сме наобратно!!
    Той не е бил в казарма,  но пък е лекар  и не му е проблем  да види мен или бебето, при нормално раждане.

   Само , че аз родих секцио  и лекарят беше облъчен от моя чар  и не го допусна/ Майтапя се,    беше достатъчно умен , като лекар да не гледа операция/

# 61
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
Мъжат ми се връща след като са му вземали кръв от вената-Цвят на лицето:жълт почти бял, очите:влажни с тъмни кръгове,ръцете: потни LaughingИ това е само при вземане на кръв,я му направи една клизмичка, после една системка за по-хубаво разкритие, айде пасле напъни.....я после няколко шева ама без упойка hahaha.......е пишете го умрял.А това е за по-силния пол  bouquet

Искам да ти кажа, че аз вдигнах температура от страх, когато ми взеха за пръв път кръв от вената. Търпимост към болка нямах никаква. Бях глезена и подобаващо обгрижвана всеки път като се разболявах като дете. Е, родих. Де ще ходя. Та и мъжете така. Ако се наложи и на война ще ходят, а ако пък хептен се наложи и ще раждат даже.

# 62
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Обяснявам веднага Laughing

 Как Ваш Мъжо би преживял едно раждане? Mr. Green


По- зле отколкото аз казармата ...




# 63
  • Мнения: 534
Не съм съгласна с подобни съпоставки, докато не направят бременността шест месеца за висшистки.  Crossing Arms
Joy Joy Joy Joy smile3501 браво брависимо
Не мисля че моя мъж ще може,да не говорим че "мама" няма да го допусне  Naughty
коя свекърва би причинила това на сина като има снаха за тая работа,а пък той вече е бил в казарма  Thinking

# 64
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Даже е съгласен третото и четвъртото да са от него.  Rolling Eyes Равенство на половете, братче
За дребни неща като сопол, температура и кашлица, вкъщи настава малък лазарет, охкане и пъшкане. За сериозните работи се мобилизира, обаче. В нашето семейство той дава кръв  Laughing, аз-само по наложителни причини

ПП. Темата за казармата му е почти забранена, защото е карал 2 години казарма, а вече 7 години ми я описва  Wink
ШЗО, Плевен

# 65
  • Мнения: 3 447
Айдеее, пак тема отпреди половин година  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт