МБАЛ Надежда - тема 19

  • 54 677
  • 736
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 3 208
Аз останах с впечатление, че ако правиш БХС в Наджеда те викат на ранната ФМ в 17та и тогава дават и документите от БХС. Може би някои ги викат 20-22 направо не знам. Мен ме викнаха за 17та, без да има проблем (само дето съм 40+). За следващата ми каза да се запиша - ако искам.

# 526
  • София
  • Мнения: 2 014
Как става записването за следващ преглед от ЖК, когато от контактният център казват че ще има часове за Октомври? На мен лекарката ми каза, че едва ли не всяка седмица ще се налага да идвам за проследяване през Септември и Октомври?

# 527
  • Мнения: 1 976
Разбираш се със самата лекарка. Може тонове да е имала предвид, а може и да иска да те преглежда, но с нея се уговаря това, от КЦ няма да съдействат.

Мен ме викнаха след БХС направо в 20-22 и третата си ми беше задължителна също.
Явно според случая процедират.

# 528
  • София
  • Мнения: 2 014
В моя случай не става въпрос само за тонове а за проследяване на УЗ. Иначе за тонове има часове онлайн.

# 529
  • Мнения: 1 976
Значи задължително си се разбери с нея да ти каже кога да ходиш. Твоя да е инициативата, че имат много пациенти и забравят понякога. Звъни и я питай, не пропускай седмица.

Стискам палци всичко да мине добре!

# 530
  • Мнения: 6 876
На мен на БХС в 12 г.с. ми казаха, че предвид резултатите от измерванията, свалената анамнеза и възрастта ми, няма нужда да ходя на в 16-18 г.с. освен ако резултатите от изследванията не са добри. Не ми се обадиха в уговорения срок, така че приемам, че са били в норма. На 10.09 съм на ФМ и нямам търпение вече.

# 531
  • Мнения: 366
Дами, имам въпрос относно болнични. Казаха ми, че когато отида на ж. к. ще имам право на непрекъснат болничен. Ако някоя от вас ползва такъв, може ли да сподели дали се заплаща? И ако е непрекъснат поради бременност ( до колкото знам по закон са 180 дни в годината) в него броят ли се болнични взимани през годината за други неща?
Малко неприятно се изненадах, защото този месец ми предстои БХС+ фетална+ първа ж. к. и заплащане на първата част от пакета за бременност, а от 01.09 болницата е публикувала нов ценоразпис и са вдигнали цените. Феталната от 100 вече е 160, основния пакет е от 560 на 680. За раждане също има промяна, но не знам колко е било преди.

# 532
  • Мнения: 223
Дами, имам въпрос относно болнични. Казаха ми, че когато отида на ж. к. ще имам право на непрекъснат болничен. Ако някоя от вас ползва такъв, може ли да сподели дали се заплаща? И ако е непрекъснат поради бременност ( до колкото знам по закон са 180 дни в годината) в него броят ли се болнични взимани през годината за други неща?
Малко неприятно се изненадах, защото този месец ми предстои БХС+ фетална+ първа ж. к. и заплащане на първата част от пакета за бременност, а от 01.09 болницата е публикувала нов ценоразпис и са вдигнали цените. Феталната от 100 вече е 160, основния пакет е от 560 на 680. За раждане също има промяна, но не знам колко е било преди.

Здравейте, заплаща се. Давам пример: аз също се следя там, прегледите са на 20-25 дни, но болничния е от дата до дата. Например сте на консултация на 1.09, а болничния ви изтича на 10.09., трябва за 10 да си запазите отделен час при лекар който е на смяна. Водят го преглед за болничен и струва 40 лв. поне до предния месец беше толкова.

# 533
  • Мнения: 544
Йоана, можеш да вземеш направление от ЛЛ за следене на бременност и да се запишеш при някой АГ по ЗК, за да си взимаш болничните от там. С часовете за ЖК е ужас, така че не мисля, че ще ти се размине заплащането на всеки болничен ако имаш ЖК само там. В Надежда следенето на бременност не е по ЗК и имаш възможност за паралелно следене някъде другаде.

# 534
  • Мнения: 366
Да знам, че в Надежда следенето не е по ЗК. Просто не ми беше ясно как стоят нещата със самото издаване на болничен. За сравнение, проверих и в Тина Киркова, където са по ЗК и се оказа, че и там се плаща по 35лв  на болничен. На мен проблемът ми не е в заплащането, а по-скоро на какъв принцип се издават и какво се изисква от моя страна.
И в този ред на мисли, има ли АГ-та по здравна каса, където не изискват заплащане на болничен?
Благодаря ви за коментара и информацията.
Йоана, можеш да вземеш направление от ЛЛ за следене на бременност и да се запишеш при някой АГ по ЗК, за да си взимаш болничните от там. С часовете за ЖК е ужас, така че не мисля, че ще ти се размине заплащането на всеки болничен ако имаш ЖК само там. В Надежда следенето на бременност не е по ЗК и имаш възможност за паралелно следене някъде другаде.

# 535
  • Мнения: 3 208
Йо, аз останах с впечатление, че ако взимаш малък болничен - примерно 7 дни не се заплаща. Ако вземеш болничен с ЛКК - 30 дни се заплаща преглед 40лв.

# 536
  • София
  • Мнения: 2 014
Болничните се заплащат когато са издадени от ЛКК. Тоест първи болничен за 7 дни и 45 дневен болничен не се заплащат. Но когато след първият болничен се наложи да се издава следващ и следващ до края на бременността тогава той се издава от ЛКК и закона позволява да се начислява такса за издаването му. Реално за да се получи болничен от ЛКК трябва всеки месец да,се явявате пред комисията със всички изследвания, в случая с този преглед неформално се спестява това пред комисията.

# 537
  • Мнения: 539
Променили са си доста политиката. Следих бременност там до април 2020, излезнах сравнително рано болничен. Първият ми болничен беше за 30 дни, както и всеки следващ до 45- дневния, никога не съм плащал за тях - само се обаждах по телефона, когато ми изтичаше единият, за да ми пуснат нов.

# 538
  • Мнения: 3 208
Това е от тази година. И като се замисля от 01.09 може да е друга цена, че нали дигнаха цените.

# 539
  • Благоевград
  • Мнения: 11
Да се включа и аз, само първият 30-дневен болничен не съм плащала, след това по 40 лв. за всеки, последният ми започна от 29.08.2021г.

Общи условия

Активация на акаунт