как прекарвате края на седмицата у чужбината

  • 2 988
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 295
И при нас зависи дали е лято или зима. Обикновено през лятото си правим  еднодневни разходки с колата - обикаляме да видим каквото можем. Полша е доста интересна страна и има много за гледане. Като го нямаше детето тръгвахме сутрин и се прибирахме доста късно вечер. Сега обаче гледаме най-късно до 8 вечерта да сме си у дома, понеже тогава малкият трябва да е в леглото. Това лято не сме обикаляли толкова интензивно.
Иначе обикновено в събота ходим на пазар - в съседното село има винаги в събота и там купувам всички плодове и зеленчуци. Останалите покупки правим през седмицата. Преди по-често се събирахме с приятели, сега времето ни е поделено според спането на малкия. Ако е хубаво времето след обед излизаме някъде - Стария град, някой парк или близката гора. Лятото доста често със свекъра и свекървата си правехме грил. Неделя обикновено зависи от това кога ще идем на църква. После следва семейният обяд с родителското тяло, а след това някъде на разходки, ако не ни мързи и е хубаво времето. Домакинските задължения съм ги прехвърлила през седмицата и така повече време прекарваме заедно - но пък аз не ходя на работа.

# 16
  • Мнения: 4 399
Почивните дни тук започват горе-долу от петък. Аз имах право да напусна фирмата в 12:00, а мъжът ми в 11:00 ако сме си натрупали часовете за седмицата. Затова работехме останалите дни до по-късно и още някъде по обяд в петък или в ранния след обяд се впускахме в различни пътувания. Пътувахме много, или в страната (предимно Алпите) или в съседни страни. Ако нямаше друг начин, си организирахме поне еднодневни излети. Е, разбира се имаше и почивни дни с гости, приятели, ядене и пиене. Но всичко това беше до миналата есен когато бях бременна и застудя. Откакто детето се роди на практика не сме пътували никъде през почивните дни. Вързани сме и от малкия звяр. Това е една малка и безмерно капризна госпожица, която не желае да прекара повече от 30 мин вързана в кола. А и финансово положението се промени.  Sad Така че в момента си седим основно в къщи, пазаруваме, чистим и се занимаваме с прозаични неща. Надеждата ни е следващата година когато детето поотрасне малко а и аз се върна на работа да можем да си възвърнем стария начин се прекарване на почивните дни.

# 17
  • Мнения: 818
Събота и неделя мъжа ми има най-много работа  Cry така че при нас е еднообразие,най-много да ида до шопинга и да се моткам там с малката де...

# 18
  • Мнения: 619
В събота сутрин сме на покупки,задължително,после пием кафе с приятели.Като е хубаво времето ,посещава ме някое езоро с плаж.
В неделя пове4е се застояваме в къщи,прекарвам по 1 час най-малко на телефона с мама  blahblah..вечер някой филм,пуканки и.. luvbed

# 19
  • Мнения: 3 491
Фестивали, детски рождени дни, ферми и возене на каруци, даунтаун разходка, уроци по плуване и тенис на едното дете, аз всяка втора събота съм на работа, така че понякога пропускам част от програмата. От мене ако зависи, ще се тупна в къщи или в книжарницата от другата страна на пътя, и няма да ми дойде наум да се мръдна другаде. Но дребните си искат купона.

# 20
  • Germany
  • Мнения: 1 262
А за порастването... като гледам как е и мъжът ми скоро ще имаме нужда от 3 компютър у дома.

Абсолютно вярно!! Ние за това сме си решили проблема  Laughing Laughing- всеки си има компютър Laughing, дори и синът ми който е на 4г - има детски, но съм много доволна от него - помага много за езика Hug.....да не говорим, че аз съм заклет фен на Age of Empires Mr. Green

А за уикендите - любимите са ми когато пътуваме - наблизо са ни Люксембург и Холандия и ги посещаване често - специално за мамите от Холандия Hug - това ми е любимо място за прекарване на почивка, много ни харесва на всички Laughing Laughing

Поздрави,
dezita

# 21
  • Мнения: 2 292
с и беz бебе, моя скъпоzенен съпруг не мож го удържа в къщи. Увесва нос, става му скучно и еднообраzно ... уикендите иска да се раzхожда. Та бебето се адаптира към колата и всичко и сме си както преди по раzходки  Wink

# 22
  • Мнения: 7 914
А за порастването... като гледам как е и мъжът ми скоро ще имаме нужда от 3 компютър у дома.
- специално за мамите от Холандия Hug - това ми е любимо място за прекарване на почивка, много ни харесва на всички Laughing Laughing

Поздрави,
dezita

А на нас в германия, че е по -евтиничко Mr. Green Joy

# 23
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Цитат
А на нас в германия, че е по -евтиничко Mr. Green Joy

звездичка, я виж тук http://www.designer-outlet-roermond.de/

...всички от Де тичат в този център, познато ли ти е? Ние още не сме били но е в плановете ни Grinning

# 24
  • Мнения: 11 317
Ние рядко се задържаме в къщи прз почивните дни, особено с тия две природни бедствия у нас. Mr. Green Имат нужда да си изразходват енергията някъде.
Та сме обиколили и познаваме като пръстите на ръцете си всичките зоопаркове (класически и природни резервати), всички плувни басейни (открити и закрити), всички детски клубове и паркове. От време на време (особено в мъгла и проливен дъжд) се изтягаме пред ТВто и пускаме серия анимационни филми - Таласъми ООД все още са на мода, Пепеляшка също и още една друга камара двдта.
Няма лабаво и празно при нас. А домакинската работа - пране, гладене, сгъване и подреждане в гардеробите е някъде между другото Joy

# 25
Ами, събота прекарарвам с детето колкото може пове4е време: ходим на зоо, отиваме на плаж, или на дълги разходки в паркове.
Аз обикновено се опитвам да работя поне следобед в неделя...
Gianna

# 26
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Пьтуваме до свекьрва ми 90% от случайте, което е на около 200км от нас.През другите 10% свободно време или всеки си прави каквото иска и почива както иска, или се срещаме с приятели.
я! оранжевото небе, много ми е драго да те видя Hug

ако не излезем някъде събота или неделя ми е непълноценна седмицата. много обичам да ходим нанякъде, ама голямата ми дъщеря като чуе ходене с кола и й става лошо. вечно уговорки, мрънкане, не може ли да остане вкъщи...

Увесва нос, става му скучно и еднообраzно ... уикендите иска да се раzхожда.
така се чувствам и аз Blush

# 27
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
При нас всеки уикенд е различен. Спортуваме, ходим на кино, театър, пазар (за дрехи и играчки само  Laughing ), посещаваме нови места, ходим на гости. Обяда обикновено ни е някъде навън. Гледам да не сме в къщи, защото ако останем в къщи в понеделник се чувствам като парцал, а къщата е в ужасен вид   Sick Отделно синът и таткото не могат да си поделят компютъра и телевизора. Мъж ми от позицията на силата често се налага. Направо ми е писнало от тях двамата  #Cussing out Ако зависеше от мен дръпвам шалтера на компа и ТВто през уикенда и кой как може да се спасява!
Като беше малък сина много по-лесно го примамвах да излизаме, обаче сега интересите са различни и е много трудно да го изкуша с някакво мероприятие  newsm78 А пък и с малката до мен трудно съчетавам излизане с двамата  Crazy Например на кино, театър или на ледената пързалка няма как да отида с щерката, на боулинг като ходим сме единствените с толкова малко дете, но там поне става. Все още се лъже да ходи на детската площадка, въпреки че там децата са по-малки, но той обича да играе със сестра си и да кара колелото. От тази гледна точка определено не бих съветвала да има голяма възрастова разлика между децата  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 2 825
с и беz бебе, моя скъпоzенен съпруг не мож го удържа в къщи. Увесва нос, става му скучно и еднообраzно ... уикендите иска да се раzхожда. ...

Аз съм същата, не мога да стоя затворена в къщи  Blush
Обикновено в събота ходим по магазини, а в неделя по разходки в планината, съседни градчета, лятото на плажа. Зимата ни не е студена, но е доста дъждовна и често се налага да си стоим в нас пред телевизора  Tired или с компания на масата.

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 13:35 от clara

# 29
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Баси,4ета ви и се скапвам все пове4е и пове4е  ooooh! Я да ви питам,най_ве4е работеЩите мами как и най_ве4е кога успявате да се справите с "домаШните си" ( зада4ки имам предвид Wink ),4е успявате събота и неделя да ходите насам натам. Thinking
При мен неЩата седят така: обикновенно събота и неделя мъжа ми оби4а да си поспива до към 10_10 и неЩо. Съответно докато той стане и успея да оправя легла и къЩа ве4е е станало обяд.Е,има и слу4аи ,както напоследък,в които в събота сутрин и следобяд се обикаляШе помебелни магазини,но слава на бога за сега приклЮ4ихме.
Готвя и ядем. Слагам детето да спи следобяд и като се събуди отиваме да правим седми4ния пазар с нея. ПриклЮ4ение,което отнема около два 4аса. И хоп станало време да се ве4еря. Понякога идват приятели у нас,понякога ходим ние,но напоследък сме свели соц.контактите до нула. Tired
Неделя,4истим,простирам,гладя,обдяваме,лягам с детето за малко и като се събуди тя ако евентуално е оЩе светло и времето го позволява излизаме за малко. После се прибираме,ве4еряме и...хоп станало понеделник. Confused
Много рядко се слу4ва да си направим уикенд навън,както ходенето до ЛЮцерн или пък следобяд на някое от близките езера. Обикновенно уикендите ми са запълнени с досадни домакински задължения,мъжът ми се оправдава,4е е изморен и не му се виси по опаШки на магистралите и по4ти никъде не ходим.  Tired
Ако успея да изведа детето в двора на кооперацията или в близката градинка е цяло събитие.
Моя съпруг за разлика от ваШите не оби4а особено много да излиза. Confused
Ето това е,оплаках се... Sad

Общи условия

Активация на акаунт