Бихте ли събирали чеиз като едно време

  • 4 526
  • 157
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 35 332
Само по тепавици не съм висяла Mr. Green

# 106
  • Мнения: 15 292
Във вана или в голямото зидано корито на чешмата в двора се перат.

# 107
  • Мнения: 6 188
Имам бели чаршафи, търся пепелник с натискане, кошница и нова черга Laughing
Аз пък търся сандък. Може и два или три. Може и с чеиз вътре. Ако има и някакви дантелки ще си е цяло съкровище.

# 108
  • Мнения: X
Във вана или в голямото зидано корито на чешмата в двора се перат.

Ако нямаш и двете, лоша работа. Ама аз да мълча, че макар да имам вана, нямам тераса или двор с опъната тел, после ще ги окача на ушите си да съхнат. Cry

# 109
  • Мнения: 9 710
Не съм допускала, че през 2021г на някого му минават мисли за чеиз... Flushed /Аз съм останала с убеждение, че това е турска традиция/
Мразя претрупани домове. Задушават ме. Нямам десетки чаршафи, родопски одеяла, дантелки, тенджери и кристални чаши, които да вадя само на нова година. Нито баба ми(р.1940), нито майка ми(р.1964) са събирали чеизи, нито съм чула техните набори да го правят/да са го правили. По-скоро са трупали за себе си, заради липсите в онези години. Сега и те не трупат. Колкото и да си зле финансово - за 500лв в Джъмбо ще оборудваш едно жилище и с чаршафи, и със пухени одеяла, и с вилици, и със супници...и всичко останало от-до.

# 110
  • Мнения: 15 292
Във вана или в голямото зидано корито на чешмата в двора се перат.

Ако нямаш и двете, лоша работа. Ама аз да мълча, че макар да имам вана, нямам тераса или двор с опъната тел, после ще ги окача на ушите си да съхнат. Cry
Ами или опъваш сушилката и се молиш тенекията да не се огъне, или простираш на рамката за тупане на килими, тя поне е здрава Grinning

# 111
  • Мнения: 2 361
Във вана или в голямото зидано корито на чешмата в двора се перат.
  Да зазидаш милото, понеже майка му е Плюшкин също е вариант. Доста добър вариант всъщност.

# 112
  • Мнения: 74
То страшно нещо се е заформило тук😄
Беше ми интересно да прочета вашите мнения.Съгласна съм със всяко едно.Все пак всеки си има собствено виждане 🤗
Дори и да реша да купувам нещо,то ще са неща от първа необходимост,но в никакъв случай няма да са по сто от вид и в никакъв случай няма да карам никой да ги ползва.Ако им харесват ще си ги вземат,ако не,аз ще си ги използвам.
Килими,пътеки и тем подобни не бих тръгнала да купувам,все още не съм толкова изкукала😀
Лека нощ 🌃🌹

# 113
  • Мнения: 859
И аз съм против трупането на килими, завивки, юргани и прочие. Логистично е тежко пренасяне, поддържане и съхраняване, износват се, каквото и да е качеството, има достатъчно добри и на приемливи цени в днешно време, а и не ми се струва много здравословно ползване на едно и също много години напред.

Мен баба ми ме разсмиваше като още от 7-годишна възраст ми показваше съвсем сериозно чеизи, сякаш ще се женя след месец и ми трябват спешно. Тогава още жените масово шиеха, плетяха, поправяха, преправяха покривчици, дрехи и какво ли още не. Абсурд е да помъкнеш всичко това някъде и освен за сантимент, не става вече за нищо - пожълтяло от времето, щети от молци...

Сервизите, поне за начало, могат да свършат работа, но и там си трябва мярка.

Парите, ако ще се дава нещо, са винаги добре дошли.

# 114
  • Мнения: 2 361
  Andrina, не те ковем, караме по инерцията на собствените си хурки. Лека и на теб!

# 115
  • София
  • Мнения: 35 332
Губери, китеници, килими, черги и други вълнопроизводни се перат в тепавици с ледена вода и една посока на въртене.
Стопанките на едните, знаят за другите Laughing

# 116
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 938
Колкото и да си зле финансово - за 500лв в Джъмбо ще оборудваш едно жилище и с чаршафи, и със пухени одеяла, и с вилици, и със супници...и всичко останало от-до.
Ако харесваш Джъмбо, несъмнено.
Иначе само един качествен сервиз за хранени, не всичко за един лев от Джъмбо, си е от порядъка на 1000 лв.

# 117
  • Мнения: 15 292
Какво ще рече качествен в случая?

# 118
  • София
  • Мнения: 35 332
Костен порцелан, който миялната ще съсипе. Тоест - миеш, полираш, прибираш, робуваш. Робия е това в 21 век.

# 119
  • Мнения: 15 292
Простете, аз съм от село и не бих нарекла 'качествено' нещо, което не може да оцелее в миялна.

Общи условия

Активация на акаунт