polzwate li pomosht pri gledaneto na bebeta bliznaci

  • 13 846
  • 125
  •   1
Отговори
# 15
Да Азаф, телевизорът и при нас е голямо забавление, но за да ги къпя в стаята означава всичко да застеля в найлони. Най-новия им номер е да си качат едното краче отстрани на коритцето, да си повдигнат дупенцето и да се пуснат от високо  Grinning.

# 16
zdraveite az sasto si gledam sama decata te sa na 1g. i 5m- VLADI I MARTI .v na4aloto maika mi be6e  denem na pomost-1m.posle se naloji da se opraviam sama kogato decata biaxa na 3m. tatko ni triabva6e da zamine i ottogava sme sami  v momenta jivem  v na6ite no ,prez denia sme sami. iskam da vi kaja 4e mojete da se spravite s vsi4ko kogato zapo4nete da go var6ite sami

# 17
  • Мнения: 355
Страхотна тема, наистина! Като се разхождам из градинките майките ме гледат и се чудят как се оправям с двете, пък те с едно не успявали. Наистина, всичко е въпрос на организация. Нашите дъщери са на 3 м. и за сега ги гледаме сами с мъжа ми. Бабите ползваме веднъж, максимум 2 пъти седмично, обикновено уикендите за по няколко часа и ние с мъжа ми излизаме за рожден или имен ден или просто на разходка. Когато тати е на работа през деня аз съм сама с децата и най-сложно е едното да не се разреве докато кърмя другото. За това сядам на стол с бебето, което ще храня до легълцето на другото с биберон - залъгалка и шише вода под ръка и със свободната ръка утешавам разреваната сестричка. Гледам това да не се случва често, като съм установила режим на хранене през 30 мин. (едната е в 5ч., другата в 5.30 ч. и т.н.).
За разходките помага тати, ние излизаме по обяд, когато той се прибира за малко, сваля ни количката, а се връщаме, когато той се е върнал от работа и ни прибира.
за чистенето взех жена два пъти седмично по 2-3 часа, но пак си има много домакинска работа, която си я върша сама.
Ами това е за сега, не знам как ще бъде по-нататък, но мисля, че ще се справим, нали?

# 18
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Ronya
За това сядам на стол с бебето, което ще храня до легълцето на другото с биберон - залъгалка и шише вода под ръка и със свободната ръка утешавам разреваната сестричка. Гледам това да не се случва често, като съм установила режим на хранене през 30 мин. (едната е в 5ч., другата в 5.30 ч. и т.н.).

И аз бях така в началото, но деня си минаваше да сменям бебета на гърдата....
Направо ми просветна, като започнах да ги кърмя едновременно.
Кога роди, разкажи нещо за бебките?
Как се казват?

# 19
Аз пък си имам помощници, защото в момента живеем при родителите на мъжа ми. Скоро ще се преместваме, но мисля, че ще се справя, защото през деня съм сама и децата не ми създават никакви проблеми. Направо се родих с едновременното кърмене, но май няма да е много дълго, защото моите девойки започнаха да се закачат, докато ядат и едва ги усмирявам. В това време пък тече мляко като фонтан и трите се омазваме до ушите. Абе доста си е весело по време на ядене.

# 20
Дъщеричките ни се родиха на 18 октомври, 2004 г. Казват се Катерина и Таня (съответно 2.350 кг  и 1.850 кг при раждането, макар че Таня от самото начало се води първи близнак, не знам защо). Двете се родиха в 34 г.с. + 5 дни, въпреки че месец и половина бях в болница и със системи за задържане. Дните, докато си ги приберем вкъщи и тревогите и очакването и мисълта, че не съм ги гушнала ми бяха най-тежки.
Но сега сме заедно - и както пиша - справяме се успешно.

# 21
  • Мнения: 355
Гостът бях аз, съжалявам....

# 22
  • Мнения: 2 839
Цитат на: Anonymous
Дъщеричките ни се родиха на 18 октомври, 2004 г. Казват се Катерина и Таня (съответно 2.350 кг  и 1.850 кг при раждането, макар че Таня от самото начало се води първи близнак, не знам защо).


Защото се е родила първа. Това се гледа, а не килограмите  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 4 965
Цитат на: DiVA
Цитат на: Anonymous
Дъщеричките ни се родиха на 18 октомври, 2004 г. Казват се Катерина и Таня (съответно 2.350 кг  и 1.850 кг при раждането, макар че Таня от самото начало се води първи близнак, не знам защо).


Защото се е родила първа. Това се гледа, а не килограмите  Simple Smile


Абсолютно вярно. И при нас Криската и до сега върви доста по-слабичка, но се "появи" първа. Още при самото раждане в епикризата като първи се вписва родения пръв, а другият като втори. килограмите са без значение.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 037
при нас водеха за първи близнак този който беше разположен по-долу и беше с 100гр.по-тежък.родиха се с 250гр.разлика и 1см. а сега на година и 6м.имат 5см.разлика и около 2кг.(не съм точна защото още не сме ходили на консултация)големината е в полза на първия близнак но това явно се дължи на гените .като си говорим за първи-втори смятате ли за правилно да се определя кой е баткото аз бях много против но на срещата на близнаците говорих с две момченца на 4г. и те сами си казваха кой е по-големия

# 25
  • Мнения: 2 839
Цитат на: rosi atanasova
като си говорим за първи-втори смятате ли за правилно да се определя кой е баткото аз бях много против но на срещата на близнаците говорих с две момченца на 4г. и те сами си казваха кой е по-големия

Не мисля изобщо да го коментирам пред тях. НЕ виждам какво значение има това, че Георг са го извадили 2 минути по-рано. Още в началото дадох на всички да разберат, че не ми понася да му викат `батко`, щото имаше такива опити. То пък и как му подхожда на клечо да му викат баткоооо  Laughing  Той е 5 см. по-нисък и повече от килограм по-слаб от Стела, така че да не ми се прави  Twisted Evil  
Всъщност никога не съм харесвала ползването на тези обръщения - кака, батко, леля, свако ... цялата рода по реда  Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 355
Цитат на: rosi atanasova
при нас водеха за първи близнак този който беше разположен по-долу и беше с 100гр.по-тежък.родиха се с 250гр.разлика и 1см. а сега на година и 6м.имат 5см.разлика и около 2кг.(не съм точна защото още не сме ходили на консултация)големината е в полза на първия близнак но това явно се дължи на гените .като си говорим за първи-втори смятате ли за правилно да се определя кой е баткото аз бях много против но на срещата на близнаците говорих с две момченца на 4г. и те сами си казваха кой е по-големия

Явно и при нас е било така, защото Таня беше по-надолу разположена и тя тръгна да излиза, та затова ме резнаха. Защото кой първи, кой втори се знаеше още далеч преди раждането, та явно е нещо с разположението им в утробата. Иначе и аз не одобрявам да има каки и тн. Просто и аз не знам защо го споменах...
Успех на всички!

# 27
  • Мнения: 4 965
Аз, понеже нали съм от близнашки род, съм забелязала, че самите деца на определена възраст държат да знаят кой е "големия" и кой е "малкия".
А Роня наистина е права, че още преди раждането се определя кой е първи и кой е втори - скоро си гледах картона - точно така са ги записвали. По принцип, не е задължително родилият се пръв да е по-едър. Това са градски легенди - уж, че е по-силен и е избутал по-слабия, за да излезе  Wink .
Дори при нас - шушите на всяка следваща консултация са с все по-голяма разлика в теглото (Еската е ящничка, а Криска е най-злоядото същественце на света  Laughing ) - започнаха с разлика 300 г., а вече е близо 1/2 кг.

# 28
  • София
  • Мнения: 23
Незнам дали е закономерност или съвпадение но като чета вашите разкази, като съм говорила с моите познати с близнаци и като имамв предвид моите момчета си мисля, че втория близнак е почти винаги по-голям от първия. Моите момчета до последно бяха в една и съща поза, главично разположени и не се знаеше кой ще излезе пръв. При раждането първо излезе по-малкото бебе, а после по-голямото и така се и водят първи и втори близнак.

# 29
I az se spraviam sama. Jiveia v chujbina i ne moga da razchitam na nikogo osven na nashia tatko, koito e po cial den na rabota. Taka che se nauchih i se spraviam sama. Poniakoga mi izbivat cheviite....ama niama vreme za takiva gluposti  Mr. Green Shok mi biaha parvite dve sedmici sled kato svarshi otpuskata na tatkoto...

Общи условия

Активация на акаунт