Родени през месец април 2021

  • 23 241
  • 811
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 385
При нас забелязвам, че не ака когато аз не пия достатъчно вода.

# 376
  • София
  • Мнения: 333
Има ли някой, който използва безконтактните термометри за мерене на температурата, и от кои сте доволни Simple Smile)

Приятелки с бебета ми препоръчаха този по-долу, много съм доволна. На същата марка взех и обикновен с мек връх за всеки случай.

# 377
  • Мнения: 544
Ние взехме Braun Thermoscan 7, не е безконтактен, а ушен. Има си еднократни накрайници и мери за 2 секунди буквално. Наложи ни се да го ползваме след ваксините и съм доволна засега…
Едни приятели бяха с инфраред, май Агу, ама си показваше каквото си иска и хич не бяха доволни, въпреки че си беше скъпичък. Та, затова се ориентирахме към ушен направо, уж най-точно се мери в ухото и дупето, затова. Нашият има някаква технология да си затопля върха преди мерене, за да не дава отклонения, защото и това имало значение.

# 378
  • ...
  • Мнения: 513
Привет и от мен! Ние направихме една почивка на планина сега предстои втора. Морето ще е началото на септември. На бебка не й пречи пътуването, нито смяната на мястото. Даже направих и 2 часова разходка с май тай по една екопътека. Спеше си, после гледаше и си кротуваше. В голямо чудене съм за ползването на басейн, не мога да намеря някъде статия за препоръки или забрани. Вие попадали ли сте на такава информация?
За термометрите предпочитам тези, които се задържат под мишницата. Тези безконтактните според мен не са верни или поне аз попадах на такива.
Вода хичб не иска да пие, а сме на смесено хранене. Но пък си пика и ака всеки ден.
В четвъртък става на 3 месеца и ще ни поставят задължителната ваксина и ротарикс. Дано да няма проблеми след приема.

# 379
  • Мнения: 426
Със сменени около 5-6 термометъра, тоест смятайте 5-600 лева просто изхвърлени съм най- доволна от този посочен от SIa_go- много добър. Аз си обичам живачните и си пазя 2 за всеки случай, правила съм сверка върху големия ни син- меря с живачния и с този на microlife и отклонението е било до 0,1-0,2 градуса, което е приемливо. Препоръчвам.
Аз след почти месец на цедене, лекарства и болница се опитвам да се върна към кърменето, явно е че няма да стане пак на 100%, но поне едно две кърмения ако имам на ден ще съм доволна, акулата иска, но няма достатъчно, свикна на АМ, ака веднъж на ден.

# 380
  • София
  • Мнения: 648
Evangeliya, и моят бебок в четвъртък става на 3 месеца 😊 Колко време пътувахте до планината и колко често почивахте,за да го вадиш от столчето?
Може и на лични,ако е удобно да ми разкажеш,че за първи път ще се случват почивки с бебе 😁
Ще следя и аз за басейните,защото на вилата има няколко. Морето и при нас ще е септемврийско,ако организираме,само още не зная къде.

# 381
  • Мнения: 93
Здравейте, мога да споделя малко опит с пътуванията. Райна е родена на 22.03, първото й пътуване по-сериозно до вилата до Пловдив (50 Мин) беше някъде на около месец и малко. Издържа го без почивка и спа в столчето. После при навършени 2 месеца бяхме в София, отново без почивка в столчето, беше хладно и приятно Simple Smile сега изкарахме 3 седмици във Варна в собствен апартамент. Пътуването беше кошмар, беше затворена магистралата, тя доста по-голяма и крива през деня, пътят беше около 7 ч ( Пловдив- Варна с тръгваме в 10:00 ч). Спирахме на всеки 2,5 ч до 3 за ядене, почивка и изсъхване на изпотено гръбче, защото столчето дори обвито в пелени, доста я изпотява. Но пък през цялото друго време отново спа и геройски издържа. На ам е, т.е беше лесно логистично, даже дори и в столчето я хранихме, защото беше задръстване и нямаше шанс скоро да спрем на бензиностанция. Но тук си носихме всичко: кошара, стелизатор, каната за преварена вода и поддържане НС точна температура, много излишни дрехи (има пералня със сушилня). И по цял ден от 10-11 ч до 15-16 ч издържаше на морето, но на дълбока сянка в заведение с тиха музика. Намирането на такова беше предизвикателство, но не и невъзможно. Предвид температурите в Пловдив, тук й беше приятно даже и през деня навън с морски бриз Simple Smile вечер даже е хладно и спи непробудно.

А и забравих да добавя - топнахме крачетата още първия ден в морето, защото беше мой мерак. Ами не й хареса или по- скоро не й направи никакво впечатление Simple Smile а иначе по време на баня обича да си лежи във вода

# 382
  • Мнения: 474
рейчъл, може и да стане.

пий лактогонни чайчета ( препоръчвам на билек) и я слагай да суче по график или както се храните нормално дори и да не й стига и да се налага да я дохранваш с ам. не знам каква помпа използваш, но при всички положения бебето стимулира по-добре от помпата. предполагам си наясно, но нощното или ранно сутрешното кърмене е изключително важно за 'производството' на кърма.
когато усетя че кърмата намалява, пия чайче вечер с кърменето и цеденето в 12 и сутрин в 6 и обикновено нещата се оправят.


иначе при звяра захранването май върви. хапва с удоволствие. аз за момента разреждам с кърма пюрето доста, защото картофеното е гъстичко, но тези дни съм решила постепенно да увеличавам количеството и гъстотата. поне до сряда ще е само на картофено, а после тиква или морков. за мен е важно че яде с апетит. даже се ядосва като се забавя с подаването на лъжичката. за момента изяжда по около 40-50мл разредено пюре ( правя 50-60, но другото остава по лигавника, лицето и ръцете) и после я слагам да суче. решила съм да не я насилвам и ще увеличавам количеството на пюренцето постепенно. иска ми се следващите седмици да въведа още храни, за да ми е по-спокойно, защото планираме пътуване в испания за повече време и не ми се рискува тепърва  да започвам със захранването на ново място.

за басейн не знам, но преди 2 седмици бяхме за няколко дни на гости във варна и единия ден времето беше подходящо за плаж. изкарахме няколко часа и топнахме звяра 2 пъти в морето. проблеми не сме имали. ползвахме памперси за плуване на дм, че имаше по-малък размер.

# 383
  • София
  • Мнения: 333
Мами, покажете си столчетата за хранене на бебоците, аз трябва вече да се оглеждам, че от края на август ще започвам със захранването. Как избрахте столчето, каква марка е, какво препоръчвате?

# 384
  • Мнения: 1 206
Ние взехме този: https://vitodesimone.com/produkt/za-bebeto/stolcheta-za-hranene- … ima-pappa-zero-3/
Харесва ми, че има позиции от легнало до седнало положение, както и, че има колелца и тапицерията се сваля и може да се изпере.

# 385
  • Мнения: 474
ние още не сме взели столче. храня я полулегнала или седнала в мен за момента. оглеждам се за удобно столче, което да може да се регулира на височина. скоро заминаваме за месец в испания и сигурно столче ще вземем като се върнем. там ще караме без столче най-вероятно освен ако не ни изненадат с някое.

# 386
  • ...
  • Мнения: 513
Рейчъл, дано се урегулират нещата! Аз пия едни витамини за кърмене - pregnacare има витамини и омега 3 капсули в кутията. За сега задържам смесеното хранене и мисля, че помагат.
Лира, храненето на бебка е на около 3 часа и гледам да тръгнем след хранене, но не веднага, за да не върне мляко в колата. Има още малко рефлукс. Т.е. ако пътуването е 2 часа не правим спирка, ако е по-дълго и има как спираме за хранене и кратка почивка. На връщане не успяхме да спрем (беше убийствена жега навън, а цяла седмица изкарахме на 15-20 градуса и като се размрънка за храна я понакърмих в колата и продължихме без да додавам мляко). Тя няма проблеми за сега с пътуването, спи или си гледа без да протестира. Взели сме сенник за нейното стъкло, за да не й пече.
Иначе и ние за вилата пътувахме с стерилизатор, бързоварна кана, кошара, количка ... цял катун.
Ще почна да чета за захранването, но някак съм се настроила да го почвам към 6 месеца. Точно октомври месец е месеца на тиквите и мисля с тиква да почна.

# 387
  • Мнения: 426
Хам благодаря момичета. Не знам, странно ми е някак, в началото си бях настроена за стабилно кърмене като с баткото , е може би не чак 2 години, но поне 1. Като ми започнаха обаче проблемите( имах за първи път бъбречна криза от един пуст камък и после в болница бях заради него) бях стресната, че трябва да мине на АМ, да си пазя и кърмата. Това ме стресира много, защото и с хубава помпа просто цеденето при мен не се получава, бебето гладно не е било, а аз изцеждах по 50 мл. макс. Сега съм спокойна, че аз съм добре, за да се грижа за него, а с кърмене или не важно е той да не е гладен и изнервен, просто нещата се развиват в тяхна си посока Simple Smile
Пътуването ни до Гърция, когато беше на 2 месеца си беше ок, правихме една пауза, но той си спеше през цялото време.
Преди 20 дена пътувах сама с децата със самолет и пак мина добре, малко натоварващо при проверките. Радвам се, че тогава беше малко период без лекарства и можех да го кърмя по време на излитане и кацане, а той си проспа полета, даже останахме и последни, за да направи големия поредното посещение в пилотската кабина, тъй като точно този модел самолет не беше виждал. Абе общо взето колкото и да е леко, пътуванията с деца са винаги стресиращи, изискващи много организация, търпение и поглед в бъдещето.
Аз се чудя за това захранване, защото той гледа храната, но няма никакви признаци, че е готов да бъде захранен.

# 388
  • Мнения: 47
За ухо става ли? На някои места пише, че може.. на други места нищо не се споменава за ухо Simple Smile


Има ли някой, който използва безконтактните термометри за мерене на температурата, и от кои сте доволни Simple Smile)

Приятелки с бебета ми препоръчаха този по-долу, много съм доволна. На същата марка взех и обикновен с мек връх за всеки случай.

# 389
  • София
  • Мнения: 333
За ухо става ли? На някои места пише, че може.. на други места нищо не се споменава за ухо Simple Smile


Има ли някой, който използва безконтактните термометри за мерене на температурата, и от кои сте доволни Simple Smile)

Приятелки с бебета ми препоръчаха този по-долу, много съм доволна. На същата марка взех и обикновен с мек връх за всеки случай.


От сайта на аптеки Ремедиум:
"Този термометър предлага широк обхват на измерване от 0 °C до 100.0 °C (от 32.0 °F до 212.0 °F), което означава, че той може да се ползва като термометър за чело или ухо за измерване на телесната температура, но също така може да се ползва за измерване на температурата на повърхността на обекти като температурата на повърхността на млякото в бебешко шише, температурата на повърхността на водата в бебешко корито, околната температура. Лесен за използване с калъф за съхранение. "

Общи условия

Активация на акаунт