Пердета - 10

  • 49 798
  • 700
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 687
Какво мислите за корниз, който е захванат за касата на прозореца?

# 226
  • Мнения: 530
[/img]
drago_2008, ха точно тези, в бяло или синьо, съм загледала.

mariat, благодаря за снимката. Всъщност много трябва да се загледа човек и да види, че са 3. Много приятно изглежда!

Климатикът е нормален стенен, просто ще минават тръби от него към другата стая).


С прозорец 3.5м точно 3 ни паснаха.Нашите са сивите и цената ест е несравнима с никои други.

# 227
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 090
Какво мислите за корниз, който е захванат за касата на прозореца?
Зависи от обстановката, не отива на всичко.

# 228
  • Мнения: 4 762
Какво мислите за корниз, който е захванат за касата на прозореца?

Аз не харесвам, но не самия корниз, а по-скоро как стоят пердетата. Затова сложих щори вместо пердета. Нашите прозорци са с много голям перваз. Или корнизът трябваше много да стърчи и да отнема от стаята, или да бъде закачен за дограмата, но тогава пердето не пада до долу, а само до перваза. Така че имам щори, закачени за дограмата.

# 229
  • Мнения: 6 293
Ако нямате опция за друго - в краен случай става , но и предполагам не с всякакви пердета ще стои ..

# 230
  • Варна
  • Мнения: 917
Здравейте, момичета! Вероятно ще задам много глупави въпроси... Ако избера пвц двуреден корниз за тънка и дебела завеса, какви са опциите за закрепяне? Знам само за едни пластмасови кукички, които са зашити за пердето, но това не оскъпява ли много шева? За 3 метра прозорец колко метра плат трябва да взема? И ако има момичета от Варна, къде бихте ми препоръчали да разгледам платове и да си купя релси? Гледала съм в Аико, в домко харвсах плътен плат на 30 лв лин. м., в малки магазинчета съм влизала- там има по 40 лв

# 231
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета Simple Smile Имаме голям западен прозорец около 180 см. широк, през лятото страшно мн напича. Мислех да сложа външна щора, но самия прозорец няма крило, което да се отваря и ще е трудно с почистването. За това се замислих за блекаут завеси. Някои има ли със западно изложение с такива завеси и успяват ли да затъмняват и да намалят жегата. Благодаря за споделеното Simple Smile

Последна редакция: пн, 06 юни 2022, 20:20 от raq_84

# 232
  • София
  • Мнения: 3 167
Ангела, на пердето се шие перделък. Има различни видове, широки, тесни, правят различни набори. На практика зашиването на перделъка е цената на шева. Не знам точно цената на перделъка в момента, но вероятно между 0,50лв и 3лв на метър. Често ако си купиш плат и перделък от някой магазин, шева е бонус. Пласмасовите кукички се закрепват за перделъка. Тяхната цена е 5-10ст. на бройка.
Колко плат ти трябва, зависи от вида на плата и колко богат искаш да е набора. За тънко перде 1:2 или 1:3. За плътна завеса обикновено 1:1.5 . Помисли и дали пердето ще е цяло или разделено на две.
За Варна, голям избор на платове за пердета има в подлеза на гарата. Същите имат магазин и до стоматологията. Също препоръчвам едно малко магазинче на ул. Бенковска, на ъгъла с ул. Велико Христов, но можеш да надникнеш и в другите 2-3 магазинчета за пердета в посока Пискюлиев. В Айко също можеш да погледнеш платовете и готовите пердета, често има добро намаление. За корнизи не мога да те ориентирам.

пп. Сетих се за едно магазинче, често минавам от там, не съм влизала, но попаднах на сайта им. Виждам добри предложения за някой неща. Ако обикаляш Бенковска, можеш да отидеш и до него.  https://zavesi.bg/bg/index.html  Аз имам алуминиев едноканален корниз и съм много доволна. Видях, че предлагат и такива.

Последна редакция: вт, 07 юни 2022, 13:48 от vanian

# 233
  • Мнения: 524
Здравейте, момичета Simple Smile Имаме голям западен прозорец около 180 см. широк, през лятото страшно мн напича. Мислех да сложа външна щора, но самия прозорец няма крило, което да се отваря и ще е трудно с почистването. За това се замислих за блекаут завеси. Някои има ли със западно изложение с такива завеси и успяват ли да затъмняват и да намалят жегата. Благодаря за споделеното Simple Smile
Здравейте! Ние сме с такъв прозорец. Търсихме точно такива пердета. За съжаление в Домко ни излъгаха, че са блекаут, и когато ги закачихме установихме, че не затъмняват достатъчно. Явно са с нисък процент на затъмнение.
Имам блекаут и от Икеа. Те са доста по-добре, но пък са тесни и ги използвам за тесен прозорец.

# 234
  • Мнения: 2 496
Ох, аз съм в търсене на възможно най-бюджетния вариант на тънки и плътни пердета. Става въпрос за вилата и хич не ми се наливат много пари. Когато търсех за апартамента, имаше нелоши готови по магазини като Айко, Бриколаж, но не пасваха на корниза ни. Затова, този път първо ще харесам пердетата и след това ще вземем корнизите Grin

Бих купила и втора употреба, обаче трудно се намират по 2, предимно на единични съм попадала, а прозорците не са от най-малките, по около 3 метра са май.

Или ще търся намалени платове за ушиване. Трябва и да ми харесат, разбира се, защото ако е колкото да има нещо за дърпане там, то такива си имам Grin Хем затъмняващи, хем тънки, но не ги харесвам Joy

# 235
  • Мнения: 6 292
Икеа, Jysk + споменатите. По-евтино от това не знам. За шиене и евтини платове Какаду и магазинчетата по Екзарх Йосиф евентуално и частта между платения паркинг до пазара и бул. Христо Ботев.

# 236
  • Мнения: 2 496
Ако се насоча към готови, икейски пердета с перделък с ширина 145 см, колко парчета ще ми трябват за корниз три метра? 3 ли? 145 см с набор или без набор е?

За такъв прозорец ще е добре корнизът да е от начало до край, нали?
https://i.postimg.cc/wM18WjPF/IMG-e75b7dffd0f9107287da7aef80886269-V.jpg

И все пак, май се насочих към пердета по поръчка. Височината е много нестандартна и трябва да търся шивач за подкъсяване на стандартните пердета с височина 245 см.

# 237
  • Мнения: 524
Пердетата от Икеа са без набор, слагат се допълнително кукички, ако искате да има и вие определяте колко широк да бъде. Може да се използват за тръбен корниз и с кукички.

# 238
  • Мнения: 39 351
Аз имам Икейски и съм сложила по три боря на корниз. Но може и по 4. Зависи как ти харесва повече. Сложила съм им обикновени кукички, за да направя набора по- естествен, защото не ми харесват стерилните еднаквости. И винаги кукичките ги нареждам на по- ниската дупчица, за да може да се образува и най- горен набор, който да ми скрие корниза.

# 239
  • Мнения: 1 476
Виждали ли сте готови пердета с дължина над 3 метра? Трябат ми с дължина около 4,5 метра, но в краен случай ще свършат работа и 3,6 метра...

Общи условия

Активация на акаунт