Пердета - 10

  • 49 858
  • 700
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 67
Здравейте,

Включвам се и аз с молба за помощ.

Трябват ми пердета за стаята, в която се помещават кухня и всекидневна. Кухнята изглежда по този начин , като прозорците са точно срещу нея. Нямам все още закупен диван, но предполагам ще е в сивата цветова гама. Ето и снимка на останалата част от стаята за да си представите.

Обмислям да сложа само бели пердета закачени на черен корниз .

Ще се получи добра цветова комбинация, вие как мислите?

# 511
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 125
Ще се получи добра цветова комбинация, вие как мислите?
Нещо бледо, убито бяло, кремаво, неутрално, без десен, или нещо в зеления цвят от кухнята, иначе става какафония от цветове и шарки, пък и тепърва ще добавяте холни мебели.

# 512
  • Мнения: 39 384
От слънчевата сянка не виждам истинския цвят на стената. Какъв е? А също и цвета на дограмата?

# 513
  • Мнения: 67
От слънчевата сянка не виждам истинския цвят на стената. Какъв е? А също и цвета на дограмата?

Ох, ами цвета на стената е нещо като много светло зелено и сиво..дограмата е тъмно синьо/сиво

# 514
  • Мнения: 39 384
В тоя случай подкрепям насоките на Ефибуш.

# 515
  • Мнения: 2 901
Ivilina, страхотна кухня, много ми харесва Simple Smile!
Лично за мен е непрактично пердета в помещение в което се готви!
Аз бих сложила римски щори с подходящ десен



, ако бюджета го позволява дървени щори, красиви, елегантни, непреходни, подходящи за всеки интериор



!

# 516
  • Мнения: 147
Здравейте, пред дилема съм - исках да сложа два ката пердета с таванно окачване в спалнята, но не доизмислих, че имам гардероб от стена до стена. Релсата трябва да влезе на 25 см някъде навътре в стаята за да падат пред радиатора пердетата. А с тези 25 см си закриват последната врата на гардероба. Ще изглежда като пльоснато там някво перде, направо съм отчаяна. Дайте съвети. Има балконска врата + прозорец, но все пак трябва да са дълги до пода за да скриват всичко, да не говорим, че исках блекаут…. Вече ми е мисия невъзможна 😭

# 517
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 125
А с тези 25 см си закриват последната врата на гардероба.
Ми нищо, слагай там сезонни дрехи и няма да го отваряш много често, а и да го отваряш нищо, малко неудобство. За други идеи пусни снимка да видим какво точно има на място.

# 518
  • Мнения: 39 384
Имаш ли снимка на стаята с гардероба? Само от думите ти не си представям, че проблемът е толкова голям.
Натт, мога да се съглася с теб за щори от плат, само ако прозорецът е в частта от стаята, където е разположен кухненския кът. До меката мебел повече уют би внесло хубаво перде. Но това е личното ми мнение, де.

# 519
  • Мнения: 67
Здравей,

Пак се включвам. Благодаря ви за предложенията.

А сега да ви питам за другата стая, спалня. Отново имаме същия светло зелен/сив цвят на стените и тъмно синя/сива дограма. Като мебели имам това.. (игнорирайте шарените чаршафи и килимче хаха временно е) Но ми стой прекалено убито/просто/никакво и искам да сложа цвят. За спалнята искам пердета и блокиращи завеси. Мислех за нюанс на зелено.. Като се чудя и какъв корниз да сложа

# 520
  • Мнения: 147
Имаш ли снимка на стаята с гардероба? Само от думите ти не си представям, че проблемът е толкова голям.
Натт, мога да се съглася с теб за щори от плат, само ако прозорецът е в частта от стаята, където е разположен кухненския кът. До меката мебел повече уют би внесло хубаво перде. Но това е личното ми мнение, де.
Само тази имам, но и от нея можете да добиете представа - вижда се докъде е и радиатора спрямо самия гардероб. Чисто естетически мисля ще е грозно да е закрита тая вратата. Замислям се ако седи блекаута събран в другия ъгъл и само нощем се дърпа натам, но пак през деня естетически ще си е грозно… друго си е от двете страни

# 521
  • Мнения: 1 997
Ами, няма да е хубаво да се закрие половината врата, но трябва все някакъв компромис да направите. Гардеробът вече е готов и няма как да стане- хем да е дълго перде изнесено пред радиатора, хем да не закрива половината гардеробна врата. Ако го бяхте предвидили, можеше да направите 25 см статична част на гардероба и оттам да започва вратата, аз така направих заради тв и изглежда много добре

Последна редакция: нд, 04 юни 2023, 08:43 от Чи лу

# 522
  • София
  • Мнения: 2 434
Момичета, трябва ми такъв перделък, но никъде не намирам.

# 523
# 524
  • София
  • Мнения: 2 434
Благодаря,Чи лу, този е подобен. Гледам внос от Турция. Май най-добре е като ходя до там да потърся.
Като гледам златен ще е ... с тази цена.

Общи условия

Активация на акаунт