Пердета - 10

  • 51 407
  • 703
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 10 775
Погледни готови пердета в Юск, Айко, ИКЕА и тн.
Онлайн има много голям избор в емаг. В Базар.бг доста хора предлагат турски и гръцки.
Една приятелка си построиха къща, отивам на гости и виждам страхотни тънки пердета със сиви завеси. Оказаха се готови и то на смешни цени от Пепко и Синсей.
Аз самата си купих тази красота онлайн за 30-40 лева. На живо са много по-ярки.

# 616
  • Мнения: 3 677
Миналата година по това време в София, в Какаду, цената за ушиване на тънко перде беше 2 лв. на метър и 3 лв. за завеси.
10 лв на метър за подгъване е пладнешки обир. Носих една завеса на шивачка, за да й отпуснат подгъва, защото се оказа малко къса и платих 10 лв. А това си беше доста работа.
Миналата година - да, но тази есен - толкова. И не само на едно място.

# 617
  • Мнения: 10 775
Специално отворих сайта на Какаду и цените за ушиване са същите като миналата година. Ушиване на  перде с размери 2 на 2.90м. с перделък е 50 лв. като от тях 29 лв. са за плата.

# 618
  • Мнения: 39 740
И аз съм "за" готовите пердета. Стига да са вариант.

# 619
  • Мнения: 802
Здравейте, как ви се вижда цена за ушиване 16лв на метър и плат 29лв на метър като цена? Не съм си купувала пердета повече от 10години и не съм наясно. Пердета та ще са един вид, в смисъл няма да има тънки и плътни, за хол и кухня, които са свързани помещения. Но като ми направиха груба сметка, ми се видя много. Но все пак, не зная актуалните цени
Миналата седмица купих 5.60м. перде от Сони-М, което струваше 10.90 лв на л.м, за шев там ми искаха 20лв/м. Занесох плата на шивачката, която ми скъсява, стеснява и т.н разни неща, и за шев +перделик ми взе 20лв общо. Ако ти е удобен района около ул. Д-р Железкова, ще ти обясня къде се намира.

# 620
  • Мнения: 3 677
Специално отворих сайта на Какаду и цените за ушиване са същите като миналата година. Ушиване на  перде с размери 2 на 2.90м. с перделък е 50 лв. като от тях 29 лв. са за плата.
Ако правилно смятам, излиза по 10.50 на м за плътна завеса,  което не е същото като:
Цитат
"Миналата година по това време в София, в Какаду, цената за ушиване на тънко перде беше 2 лв. на метър и 3 лв. за завеси."
, ами повишение три пъти.
Само за подгъв на тънко перде и на мен ми се видяха много 10 лв/м, ама това ще ми е за първи и последен път Simple Smile
И не че не ценя чуждия труд, но купих самите пердета от Юск /рядко харесвам техен текстил за завеси и легла, обаче тези ми допаднаха и взех за всички стаи за две къщи/ по 50 лв опаковката преди 3-4 години /в опаковката бяха 2 по 2.40 м ширина, ако не се лъжа/, а цената само за подгъването им излезе толкова.

# 621
  • Мнения: 10 775
Излиза 2.90 лв. на линеен метър с перделък, защото се смята обиколката на цялото перде, а в моя пример по-горе тя е 10 м.
Ако не ми изневеряват знанията по математика за 3 клас, разбира се Joy.
Опитах се да тествам калкулатора им за шев на завеса Блек аут, но не работи.

# 622
  • София
  • Мнения: 3 181
Светкавица от Варна ли си? Ако искаш, ще ти дам координати на страхотна шивачка в центъра, зад градска болница. Последно, лятото ми скъсява готови завеси за 2,50лв/м.

# 623
  • Мнения: 12 031
Светкавица от Варна ли си? Ако искаш, ще ти дам координати на страхотна шивачка в центъра, зад градска болница. Последно, лятото ми скъсява готови завеси за 2,50лв/м.
Да, благодаря! Ще ми е от полза. Аз още съм на етап оглеждане, не съм решила, но е добре да имам вариант.

# 624
  • Мнения: 3 677
Излиза 2.90 лв. на линеен метър с перделък, защото се смята обиколката на цялото перде, а в моя пример по-горе тя е 10 м.
Ако не ми изневеряват знанията по математика за 3 клас, разбира се Joy.
Опитах се да тествам калкулатора им за шев на завеса Блек аут, но не работи.
На мен ми казваха при поръчката, че смятат ширината, а не дължината. Просто си слагат цената на метър, пък в нея е включено и това, че се обшива цялото перде.
В конкретния случай, ако се смята цялата обиколка при цена 2.90/м, цената за шев на завеса с ширина 2 м и дължина 2.90 м излиза 28.42 лв. /4 м + 2 х 2.90 м/, а се казва в "задачата", че цялата цена е 50.00 лв, от които 29.00 лв за плата, следователно 21.00 лв остават от тази обща цена за шев с перделък. При изчисление обаче по 2.90 лв/м на същия размер завеса излиза разлика със 7.42 лв. Т.е тя трябва да струва общо /плат и шев/ 57.42 лв, а не 50.00.   
Моите математически знания също не са на ниво, де. Я да дойде някой математик да ни оправи пердетата Simple Smile

# 625
  • Мнения: 10 775
Кубратова, големи сме математички! Joy
Както и да е -на сайта има подробен калкулатор и който иска, може да се ориентира Simple Smile

# 626
  • Мнения: 3 677
Кубратова, големи сме математички! Joy
Както и да е -на сайта има подробен калкулатор и който иска, може да се ориентира Simple Smile
Аз имам още едни завеси да правя и се канех да ходя точно там, ще разуча.
Ама не е лошо някой и тук да ми провери сметките, че резилът е голям, ако не са верни Simple Smile
Ето тук са дали техният метод на изчисляване на цената - вземат предвид само ширината на плата, а не обиколката и така се получава при тях цена от 9.00 лв/м: https://dejarosa.com/izrabotka-perdeta.html
Моите така ги изчисляваха, мисля, че е обичайна практика.

# 627
  • Мнения: 10 775
При твоите е:
Ширина Х Набор Х Цена за шев 2.5 м Х 2 x 9 = 45 лв
Какаду за същите размери е 30 лв.

# 628
  • Мнения: 3 677
При твоите е:
Ширина Х Набор Х Цена за шев 2.5 м Х 2 x 9 = 45 лв
Какаду за същите размери е 30 лв.
Този пример е за завеса, която в готов вид /с набор/ е с ширина 2.50, за което трябва да се купи и ушие плат с ширина 5 м - затова е 45 лв, то се вижда и от самата им формула. С други думи, ако си купя 6 м плат за завеса в готов вид 3 м /набор 1:2/, ще излезе 54 лв за шев.

В примера на Какаду е завеса 2 м., т.е. заложила съм толкова плат.
Не знам дали ще излезе в линка примерното изчисление от техния сайт, затова описвам: заложих 2 м ширина и дължина2.90, цената на плата е 21.60, резултат с ушиване 74 лв. От тази цена 43.20 лв е за плата и остатъкът от 31.40 лв е за шев, т.е. според собствения им калкулатор цената за ушиване на 1 м. е 15.70 лв, щом за 2 м. е 31.40.  
https://cacadu.bg/p/698-perde-blackout-v23
П.П. Тъй като излиза само линк със завесата, без изчисленията, добавих скрийншот:
Скрит текст:

# 629
  • Мнения: 11 887
Майко, мила! Дано не ви четат седмокласниците, че ще се откажат от НВО по математика горките дечица Simple Smile Innocent

Аааа, и дано тези от МОН не четат, че ще вземат да дадат задача с пердета на децата.

Общи условия

Активация на акаунт