Забременели след ин витро - тема 49

  • 47 963
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 268
Много е скъп този Пренатест, а по нищо не се различава от останалите тестове. Освен това съм минала през ПИД и не знам дали си заслужава.

Аз се бях засилила рано да пускам, но док каза да изчакаме скрининга, на който д-р Чачева ме посъветва само за Даун да пуснем и то само защото съм дърта Simple Smile
Струваше 550 лева (17 май), така че възможно в Надежда цените да са други от тези на сайта.

# 61
  • Мнения: 523
Момичета чудя се какво витамини да взема. Бременна съм в 15 г.с и док остави на мен да си избера. Четох добри отзиви за прегнакеър но пише да не се вземат ако има прием на разреждаща терапия. А аз съм на фракси и аспирин през вечер. И сега се чудя. И в почти всички има магнезий и ако пия отделно 3х1 тб дали няма да е много

# 62
  • Мнения: 648
Аз съм на Натаспин Х 2 по1 и Аспирин Акард 150 мг, а отскоро и Алеракт по 1 на ден,  но си пия Прегнакеър Омега 3 вече втора опаковка и няма никакъв проблем. Консултирах го и с гинеколог, и с хематолог.

# 63
  • Мнения: 5 120
Момичета чудя се какво витамини да взема. Бременна съм в 15 г.с и док остави на мен да си избера. Четох добри отзиви за прегнакеър но пише да не се вземат ако има прием на разреждаща терапия. А аз съм на фракси и аспирин през вечер. И сега се чудя. И в почти всички има магнезий и ако пия отделно 3х1 тб дали няма да е много
Aз съм на Фемибион 2, но ще ги сменям с Optimal Prenatal, защото витамините от Б -групата са в метилирани форми, а аз съм с мутация в усвояването им. С тези  мога и да си коригирам дозата, защото се пият между 1 и 4 таблетки на ден според нуждите, а и излизат по-изгодно. Отделно ще си взимам чиста ДХА на NOW .

# 64
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 125
И аз съм на Оптимал Пренатал,ама голям апетит ми се отваря от тях...
За пренатест има само пакет за Даун,който е на поносима цена.

# 65
  • Мнения: 15
Ina2256, аз също съм с ПИД, зададох този въпрос на док, но тя каза - ако можеш да си го позволиш, направи пренатален.
По-добре го обсъди наистина. Според мен също Пренатеста е прекалено скъп.

Относно витамините - аз си взех прегнакеър плюс, Me4ta81 не знам дали ще ти е от полза, специално питах за магнезия дали няма да е много, защото отделно пия всеки ден по 140mg, казаха, че нямало проблем и си ги взимам така.

# 66
  • Мнения: 523
Ще си взема витамини прегнакеър, вече реших 🙂 Благодаря момичета

# 67
  • Мнения: 457
Момипета аз съм в 7гс.още съм на неофолик. От коя седмица е хуабаво да се вземат витамини. ❤️

# 68
  • София
  • Мнения: 232
Момипета аз съм в 7гс.още съм на неофолик. От коя седмица е хуабаво да се вземат витамини. ❤️
Аз вчера питах док на прегледа и си взех Pregnacare, всичко има в тях.

# 69
  • Мнения: 67
Момипета аз съм в 7гс.още съм на неофолик. От коя седмица е хуабаво да се вземат витамини. ❤️
Относно витамините...и с репродуктивния и с водещия женска консултация не веднъж съм ги коментирала - и двамата бяха категорични, че ако нямам проблем с кръвната картина не се приемат витамини...вече съм в 23 седмица с две бонбонки(отговарят си на размерите за седмицата😊) и съм само на фолиева киселина и един имуностимулант. Разбира се всичко е индивидуално и правим, каквото ни каже Док.!

# 70
  • Мнения: 151
Привет,момичета.Да се запиша и аз в темата 😁 Днес бях на преглед и понеже съм в началото на 9 седмица доктора ми обясни за предстоящи изследвания в 11 г.с. Спомена ми за някакви нови изследвания по американска технология,които изкл.до 90 и колко % синдромите и съответно,които струват 1000 лв.Вие правилили сте си такива и какво ви е мнението.Чудим се с ММ ми как да постъпим дали да не останем само с БХС ... Как сте действали вие ? 🙄😊

# 71
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 892
Това са т.нар. пренатални тестове. Можеш да прочетеш в интернет. Има различни видове, различни пакети, които изследват различен обем от възможни генетични отклонения при плода. Правят се с кръв на майката и се водят щадящи и неинвазивни. В кръвта на майката след определена седмица вече има и ДНК на бебето. Чрез тези тестове се извлича и изследва това ДНК.

# 72
  • Мнения: 151
blue.angel благодаря за отговора 😊.Аз знам какво представляеат,по-скоро се интересувам повечето от Вас дали са си правили.В крайна сметка паричките не са малко,но пък за да знаеш,че бебчето ти е здраво парите не са определящи...не знам как да постъпя и се чудя дали повечето от вас правят такива пренатални тестове.

# 73
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 892
Аз чакам резултат от БХС, моят лекар не е споменавал засега за тях. За момента съм оставила той да води нещата, а той предварително не говори. Ако нещо се налага, ще каже.

# 74
  • Мнения: 648
Кате, БХС е пълна измислица, изобщо няма смисъл от него. Важна е феталната морфология. Мен един идиот ме наплаши с риск за Даун 1:22 при направен вече пренатален тест с отрицателен резултат. Ходих на второ бхс и рисковете бяха съвсем различни. БХС е все едно да ти гледат на боб. За риск от тризомии има смисъл единствено пренаталния тест и показателите на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт