Забременели след ин витро - тема 49

  • 48 011
  • 735
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 252
Привет момичета, минавам само да се похваля и да дам кураж - днес бях на преглед и доктора видя пулс. Толкова не се бях притеснявала от преглед досега. Направо се тресях от нерви. Имам 3 загуби в тези седмици и безброй трансфери. Надявам се до края всичко да е наред. Важното е да не губим кураж!

Наред да е до края! Вярвай силно, че ще е!

# 661
  • Мнения: 5 125
Прекрасни новини, Ве-ве . След има-няма 8 месеца да  гушнеш малката точица.

# 662
  • Мнения: 121
Да разбирам , наистина лекарите си имат различни протоколи и ние просто се съобразяваме с тях , но не пречи да си задаваме въпросите към тях и да се обсъждат възможностите . Когато бях в клиниката , чувах други двойки с трансфер на ден 3 , явно са е имало защо в техните случаи .
Аз правих инвитро в Турция , от 17 оплодени яйцеклетки , мисля ,че 8 или 9 замразиха на 3 ден и само 2-3 имах 5 дневни и другите спряха развитие .
Когато дойде време за ЗЕТ , подпитах моя доктор , абе защо не размразим 5 дневните направо , сигурно 3 дневните ще измрат до ден 5 повечето . Неговия отговор беше - има логика в товс което казваш , но не е точно така и се обоснова с нещо което не помня точно вече . Та се съгласих да размразят 3х 3 дневни и да ги видим как ще тръгнат , едното стугна ден 4 морула , другото ден 5 , а третото го оствиха до следващия ден 6 , но не се разви . Трансфера на ден 4&5 ембриончета се оказа успешен , и двете се хванаха , за съжаление едното ангелче му спря ♥ в 8 седмица , другия бебо сега е 11 седмица .  (
Waterviolet, Да въпроса ми беше дали 2,1 е високо ниво на прогестерон. Изледването е по време на стимулация три дни преди пункция на яйцеклетки.

Alexadubai, Аз живея в Испания и лечението ми е тук. При първия опит изкараха 10 яйцеклетки, от които 8 зрели ,но само 4 се оплодиха. И аз не разбрах защо не замразиха на трети ден поне две. Лечението ми се извършва чрез здравна каса, не знам дали е заради това но мен не ме питат, а доктора решаваше през целия етап. Когато питах защо не замразиха ми отговориха , че вече нямах. На 5 ден бяха оцеляли 2 от 4-те и ми прехвърлиха едното и на следващия ден вече последното не беше оцеляло.
Аз не разбрах какъв е въпросът…Дали 2,1 е високо ли?
Предполагам е изследван на 3-ти ден от цикъла, в такъв случай над 1,5 се води висок и евентуално лош резултат при трансфер. Лигавицата става презряла докато дойде време за трансфер.

# 663
  • Мнения: 52
Здравейте, Мами. Simple Smile Има ли някой да сподели малко опит в случай с тубарен фактор (при мен едната я махнаха веднага след пункция, защото получих кръвоизлив, а другата беше прекъсната заради хидросалпингс)? Имам един опит икси- неуспешен, след трансфер на 2 бр. тридневни точици. Чудех се дали има някакви съвети и полезни насоки, които да взема в предвид, специално за тубарен фактор, за да се подготвя по-добре преди новия опит. Simple Smile Благодаря предварително. Simple Smile

# 664
  • Мнения: 1 142
Здравейте! Някой бие ли Клексан и Прогестан? Дали е проблем и двете да ги слагам в корема, от различни страни? Няма кой да ми бие Клексана на друго място и нямам избор.

# 665
  • Мнения: 5 900
Rigina, сигурна ли си за прогестан в корема? Пролутекс става и подкожно да се бие, но прогестан съм почти сигурна, че беше само мускулно. Едва го изтърпявах отзад и въпреки компресите доста трудно се разнасяше и доста ме болеше. Представям си в корема какво е..

# 666
  • Мнения: 309
Сигурно имаш в предвид Progestan dex 25mg,ако е то е аналог на Prolutex 25mg.
Аз слагам пролутекс в корема,а фраксипарина успявам да го бия на паласките.Въпреки,че съм много слаба,успявам да хвана лека гънка там.До сега само там го бия.[/b]
Здравейте! Някой бие ли Клексан и Прогестан? Дали е проблем и двете да ги слагам в корема, от различни страни? Няма кой да ми бие Клексана на друго място и нямам избор.

# 667
  • Мнения: 1 142
Сигурно имаш в предвид Progestan dex 25mg,ако е то е аналог на Prolutex 25mg.
Аз слагам пролутекс в корема,а фраксипарина успявам да го бия на паласките.Въпреки,че съм много слаба,успявам да хвана лека гънка там.До сега само там го бия.[/b]
Здравейте! Някой бие ли Клексан и Прогестан? Дали е проблем и двете да ги слагам в корема, от различни страни? Няма кой да ми бие Клексана на друго място и нямам избор.

Да, точно него имам предвид.  Благодаря!

# 668
  • Мнения: 118
Здравейте! Някой бие ли Клексан и Прогестан? Дали е проблем и двете да ги слагам в корема, от различни страни? Няма кой да ми бие Клексана на друго място и нямам избор.
Аз съм на Прогестан декс и Фраксипарин. И двете ги слагам в корема и понякога бия Фракси в паласките. Просто редувам страните и оставям интервал между двете от няколко часа.

# 669
  • Мнения: 1 142
Здравейте! Някой бие ли Клексан и Прогестан? Дали е проблем и двете да ги слагам в корема, от различни страни? Няма кой да ми бие Клексана на друго място и нямам избор.
Аз съм на Прогестан декс и Фраксипарин. И двете ги слагам в корема и понякога бия Фракси в паласките. Просто редувам страните и оставям интервал между двете от няколко часа.

А как отваряш ампулата  че вече втора ми става на сол в ръцете и падат стъкла в разтвора? Disappointed Relieved

# 670
  • Мнения: 5 900
Ясно. Явно е някакъв нов вариант прогестан или преди не е бил толкова разпространен и предписван като 50. Ампулата трябва да се чупи с ръка. Не вярвам да са по-различни от другия вид. Хващах със салфетка върха и отчупвах с натиск като подпирах на твърда повърхност. Много от ампулите обаче трудно се чупеха и се налагаше по няколко пъти да пробвам със страх да не ми разрежат ръката.

# 671
  • Мнения: 747
Rigina, на Прогестан 50 мисля имаше червена точка на подходящото място на ампулата за чупене. Обърни внимание дали няма някакъв указател. До момента не съм имала проблем с Прогестан 50, ползвам го трети път.

# 672
  • Мнения: 1 142
Rigina, на Прогестан 50 мисля имаше червена точка на подходящото място на ампулата за чупене. Обърни внимание дали няма някакъв указател. До момента не съм имала проблем с Прогестан 50, ползвам го трети път.

Този е 25 и има червена точка. Успях да отворя от трети опит. Sweat Smile
Благодаря.

# 673
  • Мнения: 118
Червената точка трябва да сочи към теб и да натиснеш в обратната на нея посока. Иска се и малко сила са използваш. Никога не съм имала проблем с чупенето. Странно е това, което казвате. Да не е някаква калпава партида?!

# 674
  • Мнения: 5 900
Чак лоша партида едва ли. С ампулите на лекарствата за стимулации нямам спомен да съм имала такъв проблем, но за прогестан сигурно една трета ми се опъваха. От различни кутии, снабдявани от различни места по различно време. Сякаш стъклото беше по-дебело. Просто явно си зависи основно от силата на натиска и точния ъгъл, под който се прилага. Не всеки път се комбинират правилно и става от раз. А и ако човек никога не ги е ползвал, е нормално докато им свикне.

Общи условия

Активация на акаунт