Забременели след ин витро - тема 49

  • 47 801
  • 735
  •   2
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 142
Червената точка трябва да сочи към теб и да натиснеш в обратната на нея посока. Иска се и малко сила са използваш. Никога не съм имала проблем с чупенето. Странно е това, което казвате. Да не е някаква калпава партида?!

По-скоро неопитни и калпави опити от моя страна. Joy Всичко е ок, за утрешната би трябвало да се справя по-добре.

pinko82, след инжектиране усещаш ли известно време мравучкане в зоната и получаваш ли лека подутина?

# 676
  • Мнения: 118
С Прогестана нямам проблем. Бия го много бавно под 45° и не ме боли. С Фраксипарина е кофти. Имам синини, бучки, сърбежи. Понякога и леко се подува мястото. Мажа с Лиотон и едно гелче на Бочко, което е за след ухапвания от насекоми.

# 677
  • Мнения: 1 142
С Прогестана нямам проблем. Бия го много бавно под 45° и не ме боли. С Фраксипарина е кофти. Имам синини, бучки, сърбежи. Понякога и леко се подува мястото. Мажа с Лиотон и едно гелче на Бочко, което е за след ухапвания от насекоми.

И мен не ме боли, мравучкане е, но го усещам вече няколко часа.

# 678
  • Мнения: 5 895
Прогестероновите инжекции по принцип са мазна течност. Съответно по-трудно се разнасят, болят и посиняват. За разлика от мазилата, които действат при синините от НМХ инжекциите, тук най-ефективни са топлите компреси и загряването на ампулите непосредствено преди биенето на инжекция. Този прогестан като е подкожен, предполагам е с малко по-различна формула, но едва ли е кой знае е колко различен.

# 679
  • Мнения: 65
Здравейте. Имам един въпрос. Чела съм , че темперетурата на тялото не трябва да се повишава в ранна бременност. Да не се ползва сауна, горещи вани и т.н. Снощи ми беше студено и бях с доста дебела пижама. През нощта се събудих от горещината и бях потна. Много се притесних да не съм се претоплила прекалено. Вие какво мислите? Къпете ли се с гореща вода?

# 680
  • Мнения: 121
Няма страшно , това с препотяването през ноща е доста често, затова се будим , отгъваме , въртим 100 пъти и тн 😀 и аз съм се чудила същото в началото де , та въпроса е уместен . Относно сауни и супер горещи душове - това се избягва и аз си го спазвам . (Въпреки че много харесвам горещи душове) . Един ден правих разходка навън , беше супер горещо и като се прибрах бях като домат червена в лицето , викам леле дано не съм опържила бебето 😅, мисля че всички си ги мислим тези неща и се притесняваме .

# 681
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 836
Това затопляне няма нищо общо със затоплянето от сауна и горещ душ. По принцип най-много се пазят корема и кръста, там не трябва изобщо да се загрява. Но прегряване от обличане не е страшно, колкото и да се затоплите. Освен ако не си докарате топлинен удар, но това е малко вероятно да се случи от навличане.

# 682
  • Мнения: 65
Благодаря ви ! Heart Притеснението напоследък взима предел над мен. Бяха се имплантирали два ембриона, но вчера казаха, че едното е спряло да се развива. Подобно както на alexadubai. За другото казаха, че е добре , но измерванията на д-р не съвпадат с моите изчисления на гестационната седмица. Не знам дали е нормално отклонения от няколко дни. На миналия преглед бяха 2, а сега 4.

# 683
  • Мнения: 121
Щом доктора е казал ,че е добре значи е добре бебо . Отклонения с няколко дни са нормални и в повечето случаи са неточно измерени с ехографа , отколкото че бебето изостава . При мен в 6-7 седмица ехографа показваше 2-3 дни изоставане от моите изчисления , сега в 11седмица + 2  си показва точно . Но зависи и от измерването , точно вчера бях на преглед и имам 2 снимки измерени от различна перспектива , едната показва 10+4 , а другата 11+1 .

# 684
  • Мнения: 1 142
Здравейте. Имам един въпрос. Чела съм , че темперетурата на тялото не трябва да се повишава в ранна бременност. Да не се ползва сауна, горещи вани и т.н. Снощи ми беше студено и бях с доста дебела пижама. През нощта се събудих от горещината и бях потна. Много се притесних да не съм се претоплила прекалено. Вие какво мислите? Къпете ли се с гореща вода?

На връщане от Турция, ден след трансфера, шофьорът на автобуса се опита да ни сготви с парното. Така го беше набичил, че седалката ми пареше точно зад кръста ми...Е, очевидно не е било фатално, защото се хвана ембриончето.

Аз имам последен въпрос за Progestan DEX-a, вадите ли въздуха?

# 685
  • Мнения: 252
Мами, да ви питам за съвет:
Преди стимулация бях на Еутирокс 25мг и ТСХ 1.5-1.6.
След стимулация на своя глава увеличин дозата на 50мг, защото знаех, че ТСХ се вдига от стимулация.

Вече съм на 15ден след трансфер и + тест (чхг 142), но ТСХ ми е 2.05, дозата продължавам да я взимам от 50мг.
Дали да вдигна на 75мг, какво мислите?

Здравейте. Имам един въпрос. Чела съм , че темперетурата на тялото не трябва да се повишава в ранна бременност. Да не се ползва сауна, горещи вани и т.н. Снощи ми беше студено и бях с доста дебела пижама. През нощта се събудих от горещината и бях потна. Много се притесних да не съм се претоплила прекалено. Вие какво мислите? Къпете ли се с гореща вода?

На връщане от Турция, ден след трансфера, шофьорът на автобуса се опита да ни сготви с парното. Така го беше набичил, че седалката ми пареше точно зад кръста ми...Е, очевидно не е било фатално, защото се хвана ембриончето.

Аз имам последен въпрос за Progestan DEX-a, вадите ли въздуха?

Винаги преди инжектиране на препарат е добре въздухът да се извади, ако има такъв.

# 686
  • Мнения: 65
Здравей! Според мен трябва да се консултираш с ендокринолог. Те имат специална формула по която изчисляват точната доза. Аз например един ден пия 50 мг един ден 75мг. Моят беше 3.7 след трансфера. Преди трансфера ми беше 1.9 при взимане на 25 мг.
Не на всички инжекции трябва да се изкарва въздуха. Поне така са ми казвали.

# 687
  • Мнения: 252
Здравей! Според мен трябва да се консултираш с ендокринолог. Те имат специална формула по която изчисляват точната доза. Аз например един ден пия 50 мг един ден 75мг. Моят беше 3.7 след трансфера. Преди трансфера ми беше 1.9 при взимане на 25 мг.
Не на всички инжекции трябва да се изкарва въздуха. Поне така са ми казвали.

Съни, ти  с + ли си след трансфер, мила?

# 688
  • Мнения: 65
Здравей! Според мен трябва да се консултираш с ендокринолог. Те имат специална формула по която изчисляват точната доза. Аз например един ден пия 50 мг един ден 75мг. Моят беше 3.7 след трансфера. Преди трансфера ми беше 1.9 при взимане на 25 мг.
Не на всички инжекции трябва да се изкарва въздуха. Поне така са ми казвали.

Съни, ти  с + ли си след трансфер, мила?
Да, още треперя на прегледите

# 689
  • Мнения: 753
Благодаря ви ! Heart Притеснението напоследък взима предел над мен. Бяха се имплантирали два ембриона, но вчера казаха, че едното е спряло да се развива. Подобно както на alexadubai. За другото казаха, че е добре , но измерванията на д-р не съвпадат с моите изчисления на гестационната седмица. Не знам дали е нормално отклонения от няколко дни. На миналия преглед бяха 2, а сега 4.
4 на къде? На пред или назад ?

Общи условия

Активация на акаунт