Забременели след ин витро - тема 49

  • 47 706
  • 735
  •   2
Отговори
# 690
  • Мнения: 252
Здравей! Според мен трябва да се консултираш с ендокринолог. Те имат специална формула по която изчисляват точната доза. Аз например един ден пия 50 мг един ден 75мг. Моят беше 3.7 след трансфера. Преди трансфера ми беше 1.9 при взимане на 25 мг.
Не на всички инжекции трябва да се изкарва въздуха. Поне така са ми казвали.

Съни, ти  с + ли си след трансфер, мила?
Да, още треперя на прегледите

Милата, радвам се много за теб и стискам палци, всичко ще е 6 и половина Simple Smile коя г.с си?

# 691
  • Мнения: 626
Направете си изследвания на TSH & FT4 и посетете лекар. При мен също се беше качило след стимулацията и трансфера, като ходих чак в 6-та седмица. Оттогава качихме дозата и ги следя всеки месец. Ако приемате други медикаменти също ще ви посъветват какво отстояние да имат от еутирокс

# 692
  • Мнения: 191
Благодаря ви ! Heart Притеснението напоследък взима предел над мен. Бяха се имплантирали два ембриона, но вчера казаха, че едното е спряло да се развива. Подобно както на alexadubai. За другото казаха, че е добре , но измерванията на д-р не съвпадат с моите изчисления на гестационната седмица. Не знам дали е нормално отклонения от няколко дни. На миналия преглед бяха 2, а сега 4.
Моят репро ми е казвал,че отклонения в начална бременност е нормално явление. Пожелавам успех и вярвам, че всичко ще е наред 💖💖

# 693
  • Мнения: 892
Браво Shantii! ЧХГ изглежда добре. Стойността на ТСХ е под 2.5, което е норма. По-добре не бързай да качваш дозата, а го следи всеки месец. Очаква се да започне да пада и може да се наложи дори да намалиш дозата.

# 694
  • Мнения: 252
Браво Shantii! ЧХГ изглежда добре. Стойността на ТСХ е под 2.5, което е норма. По-добре не бързай да качваш дозата, а го следи всеки месец. Очаква се да започне да пада и може да се наложи дори да намалиш дозата.

Благодаря, мила, за съвета и мнението, но не ТСХ ме тормози така, както постоянно зацапване през деня и кървене с менструални спазми вечер от 2 дни. Така се страхувам да не изгубя бременността….пия си лекарствата, лежа, и се надявам на мами, родили и износили с успех, въпреки болки и кървене.

# 695
  • Мнения: 648
При кървене, каквото и да е, трябва веднага да се обадите на лекаря! Това е много важно и хич не е безобидно!

# 696
  • Мнения: 65
Благодаря ви ! Heart Притеснението напоследък взима предел над мен. Бяха се имплантирали два ембриона, но вчера казаха, че едното е спряло да се развива. Подобно както на alexadubai. За другото казаха, че е добре , но измерванията на д-р не съвпадат с моите изчисления на гестационната седмица. Не знам дали е нормално отклонения от няколко дни. На миналия преглед бяха 2, а сега 4.
4 на къде? На пред или назад ?
4 назад според моите калкулации. Д-р нищо не каза по този въпрос.

# 697
  • Мнения: 102
записвам се и аз при вас в 7w. Чета ви от известно време и толкова се радвам на всеки един успех и преборен проблем.
И аз сега се боря с едни огромни съсиреци, големи колкото пържоли, и като чета тук се успокоявам че не съм единствената и че не означава задължително нещо лошо.

# 698
  • Мнения: 1 192
Момичета, при кървене задължително на лекар. При много жени се случва, но не е нещо безобидно.

Дозата на Еутирокс и хормоните се променя само след консултация с лекар. Това е важен и силен хормон и трябва да се внимава при бременност.

Отклонения в размерите са съвсем нормални, някой път и лекарите не мерят правилно. Важно е при всеки преглед да е пораснало от предишният.

Въздухът не на всички инжекции се вади. НМХ като Фраксипарин и Клексан балончето въздух помага да се избута цялото лекарство. Но те са подкожни инжекции.

# 699
  • Мнения: 252
Момичета, при кървене задължително на лекар. При много жени се случва, но не е нещо безобидно.

Дозата на Еутирокс и хормоните се променя само след консултация с лекар. Това е важен и силен хормон и трябва да се внимава при бременност.

Отклонения в размерите са съвсем нормални, някой път и лекарите не мерят правилно. Важно е при всеки преглед да е пораснало от предишният.

Въздухът не на всички инжекции се вади. НМХ като Фраксипарин и Клексан балончето въздух помага да се избута цялото лекарство. Но те са подкожни инжекции.
Във Фраксипарин инжекциите въздухът винаги е много и се вади предварително.

# 700
  • Мнения: 990
Дори в листовката на Фраксипарин пише да не се вади въздуха. А лично аз съм питала двама доктори и пет мед. сестри и всички са на същото мнение Yum

"Наличието на малко въздушно мехурче в спринцовката е нормално. Не се опитвайте да премахнете това мехурче преди да сте направили инжекцията - ако направите това може да загубите част от лекарството."

# 701
  • Мнения: 252
Дори в листовката на Фраксипарин пише да не се вади въздуха. А лично аз съм питала двама доктори и пет мед. сестри и всички са на същото мнение Yum
Чудесно, а аз поставих 2 инжекции без да вадя въздуха и резултатът бе зачервяване и болезненост на мястото на поставяне. Затова ме посъветваха акушерките да вадя въздуха, защото не е добре да влиза подкожно този въздух.
Пак ще поясня - не става дума за малко въздушно мехурче, а за доста въздух - във всички инжекции на фраксипарина въздухът е почти колкото едно делене.

# 702
  • Мнения: 65
На мен акушерките в Надежда ми казаха, че въздуха на Фраксипарин не се вади никога.

# 703
  • Мнения: 1 192
Прочетете си листовките. Не случайно инжекциите са предварително напълнени и си имат мехурче. Има клипчета и инструкции с начина на поставяне. Пише си да не се правят опити с ваденето на въздуха, защото може да се загуби лекарството. А дозата е много важна. Хиляди пъти е обсъждано. Момичета дори са споделяли, че има промяна в изследването на Анти Ха при изкарване на въздуха. И много пъти е обсъждано, че буци и отоци стават дори при вадене на въздуха. Не си правете експерименти, но все пак всеки сам решава.
Въздухът създава проблем само ако е вкаран венозно под налягане и минимум  5 мл.
Има тема за НМХ и Тромбофилия, може и там да попитате, да не спамим тук.

# 704
  • Мнения: 65
Аз съм със зацапване кафяво от снощи Pensive обадих се в болницата и ми казаха да пия нош па и да ходя на преглед. След малко отивам.

Общи условия

Активация на акаунт